16 Ocak 2011, Pazar 08:37:58

Hac için 350 binden fazla başvuru bekleniyor

Hac ve umre organizasyonları yapan firmalar 2011 yılından umutlu. Umreye ilginin artmaya devam edeceğine kanaat getiren firmalar, kutlu yolculuk için başvuranların sayısının 350 bini aşacağına inanıyor.
  • bence arkadaş haklı.750 euroya reklamlara çıkar gibi hacca,umreye gidiyorum hesabı şova yönelik hareketlerde bulunursan,bir o kadar daha 750 dolar bende Antalyada ruslarla o parayı yemeyi tercih ederim.
  • koçum burda donuyorsun ama dert etme diğer tarafta bu düşüncelerle yeterince yanacaksın. Allah ıslah etsin. dini inançla dünya zevklerini birbiriyle kıyaslamak nasıl bir zihniyet anlayabilmiş değilim. bunun müslümanlıkla alakası yok hristiyanlarda türkiyedeki kiliselere ayine gelmiyorlarmı??? o zaman seviniyoruz değil mi turist geldi diye..
  • senide yukarda bekliyorlar koçum.
  • Bu Nasıl Bi Düşüncedir Şok Oldum Resmen Böyle Bi Durumu Yapıyorsanda İçinde Sakla Eğer ki Müslümansan,İslama İnanıyorsan Bunu Yazamazdın Yazmaman Gerekirdi Ancak Yazmış Olduğun İçin Cevap Niteliğinde Yazıyorum Asla Ve Asla Senin Dini İnancını Sorgulama Yetkim ve Hakkımda Yok Bu Yazım Sadece Yazmış Olduğun Düşüneceni Yazıya Dökme Şeklinedir Sen 750 $'a Rus Kızları İle Eğlenip, Hayatı Anlık Zevklere Bırakırsın Hoş Güzel Ya Ahirette Seni 750 $ Karşılığında Kim Koruyacak Bunuda Düşündün mü .... Amacım Polemik Yaratmak Değildir . . .
  • 750 dolari hacca vereceğime giderim burada Rus kızları ile Arbat'ta B-2'da eglenceye giderim,veya Dmitrov'a kayak yapmaya gider,dag evinde 7 gun konaklarim daha iyi.

Umreye gitmek için en az 750 Euro biriktirmek gerekiyor. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nin (TÜRSAB) düzenlediği Hac ve Umre Fuarı, şirketlerden büyük ilgi gördü. Bunda fuarın geçen sene elde ettiği başarının payı büyük. Şirketler, bu seneden de umutlu. Fuarı ziyaret edenler ise kutsal topraklara gitmenin en ucuz yollarını araştırıyor. Ancak bunun için en az 750 Euro gerekli. Hatta fiyatların yüzde 5 zamlanması da muhtemel. İkram Turizm'in Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Kaymaz ile Bereket Turizm Müdürü Yavuz İzgi, Mekke'deki inşa çalışmaları dolayısıyla otel ücretlerinin arttığını, bu durumun kendilerini de fiyat ayarlaması yapmaya zorladığını ifade etti.

İkram Turizm'in Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Kaymaz, umre fiyatlarının artabileceğini belirtirken, "Mekke'de binaların yıkılmasından dolayı otel fiyatları arttı. Buna rağmen fiyatlarımızı fazla artırmadık, kâr marjımızı aşağı çektik. Uçak fiyatlarının inmesini bekliyoruz. Bu sene fiyatlarımızda tahminen 50 Euro'luk bir artış görülecek." diye konuştu. İkram Turizm, hacı adayı ile umre yapmak isteyen toplam 20 bin kişiyi bu sene kutsal topraklara götürmeyi hedefliyor.

Bereket Turizm'in müdürü Yavuz İzgi de uçak ve otel maliyetlerinin katlanarak arttığını belirterek, bu durumun fiyat artışı yönünde baskı oluşturduğunu kaydetti. İzgi'ye göre umreye gideceklerin sayısı 350 ila 375 bin civarında olacak. Hilal Turizm'den Turgay Düzel de Mekke'de yapılan inşaat çalışmalarından ötürü otel fiyatlarının arttığının altını çizdi. Diyanet İşleri Başkanlığı da, 2011 yılı umre fiyatlarını belirledi. Buna göre, umre ziyareti yapmak isteyenler, kaldıkları yere ve konakladıkları tarihe göre, 790 ile bin 485 Euro arasında ücret ödeyecek. Diyanet İşleri Başkanlığı, geçen yıl 280 bin vatandaşın umreye gitmesi ve her yıl bu sayının biraz daha artması dolayısıyla bu yıl daha yoğun tedbirler aldı. Diyanet'in umre ziyaretleri 19 Şubat'ta başlayacak.

Hac için 350 binden fazla başvuru bekleniyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 13 yıl önce
bence arkadaş haklı.750 euroya reklamlara çıkar gibi hacca,umreye gidiyorum hesabı şova yönelik hareketlerde bulunursan,bir o kadar daha 750 dolar bende Antalyada ruslarla o parayı yemeyi tercih ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
koçum burda donuyorsun ama dert etme diğer tarafta bu düşüncelerle yeterince yanacaksın. Allah ıslah etsin. dini inançla dünya zevklerini birbiriyle kıyaslamak nasıl bir zihniyet anlayabilmiş değilim. bunun müslümanlıkla alakası yok hristiyanlarda türkiyedeki kiliselere ayine gelmiyorlarmı??? o zaman seviniyoruz değil mi turist geldi diye..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
senide yukarda bekliyorlar koçum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bu Nasıl Bi Düşüncedir Şok Oldum Resmen Böyle Bi Durumu Yapıyorsanda İçinde Sakla Eğer ki Müslümansan,İslama İnanıyorsan Bunu Yazamazdın Yazmaman Gerekirdi Ancak Yazmış Olduğun İçin Cevap Niteliğinde Yazıyorum Asla Ve Asla Senin Dini İnancını Sorgulama Yetkim ve Hakkımda Yok Bu Yazım Sadece Yazmış Olduğun Düşüneceni Yazıya Dökme Şeklinedir Sen 750 $'a Rus Kızları İle Eğlenip, Hayatı Anlık Zevklere Bırakırsın Hoş Güzel Ya Ahirette Seni 750 $ Karşılığında Kim Koruyacak Bunuda Düşündün mü .... Amacım Polemik Yaratmak Değildir . . .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
750 dolari hacca vereceğime giderim burada Rus kızları ile Arbat'ta B-2'da eglenceye giderim,veya Dmitrov'a kayak yapmaya gider,dag evinde 7 gun konaklarim daha iyi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000