19 Haziran 2015, Cuma 11:05:52

H160 ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Airbus Helicopters’ın yeni nesil helikopteri H160, Mayıs ayı sonunda gerçekleştirilen yer testlerinden kısa bir süre sonra ilk uçuşunu 13 Haziran Cumartesi günü Marignane’de gerçekleştirdi.
  • %100 yerliymiş.
  • estetik olarak da çok güzel görünümü var.umarım bizde şu helikopter projesini bir an önce gerçekleştiririz
  • As 565 Panther'in çakmasını yaparak helikopter dizayn ettiklerini mi sanıyorlar? Ondan sonra bir de utanmadan yerli helikopter yaptık diyecekler. Bu Hollande hükümetinin suyu ısındı, tribünlere oynuyor...(!)
  • bak şimdi ayıp ettiniz insan bizi açılışa çağırmaz mı!!! bak aklınızda olsun yufka olsun, gazoz olsun hela olsun a.çılış varsa lütfen bizi çağırın 24 saat gelri açarız:)

Airbus Helicopters’ın yeni nesil helikopteri H160, Mayıs ayı sonunda gerçekleştirilen yer testlerinden kısa bir süre sonra ilk uçuşunu 13 Haziran Cumartesi günü Marignane’de gerçekleştirdi. Helikopter, uçuş test ekibinin uçağın genel davranışlarını tespit edebilmesi ve ölçümleri doğrulamasına imkan sağlayan zemin kontrolleri eşliğinde yaklaşık 40 dakika uçtu.

İniş sonrasında test pilotu Olivier Gensse, ilk uçuşun denge, titreşim ve ses düzeyleri açısından çok umut verici olduğunu belirtti.

İlk test uçuşları ile uçuş test seferleri başlamış oldu ve yeni uçuşlar ile uçuş zarfı (uçakların güvenli şekilde uçmaya devam etmesi için uçuş parametrelerinin hangi aralıkta olması gerektiğini belirten grafik) gitgide açılacak. H160, Çarşamba günü gerçekleştirilen ikinci uçuşunda 130knt hıza ulaştı.

H160 Program Müdürü Bernard Fujarsky, “H160’ın bir başka dönüm noktasını tamamlamasından dolayı çok gururluyuz. Tüm ekibin program üzerinde gösterdiği özveri karşılığını aldı, hepimiz merakla beklenen bu helikopteri pazara sürmek için son geliştirme aşamasını dört gözle bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bu son gelişme aşamasını tamamlamak ve H160’ın 2018 yılında hizmete girmesini sağlamak için Airbus Helicopters, üç özel prototip ve iki helikopter sıfır entegrasyon test aracına güveniyor. İlk prototip, bu yaz gerçekleşmesi planlanan ilk sıcak hava uçuş testleri de dahil olmak üzere test uçuşlarına devam edecek. İkinci prototip ise ilk kez 12 Haziran’da motor çalıştırdı.

H160 ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Yerli ~ 5 yıl önce
%100 yerliymiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamburg/tolga ~ 5 yıl önce
estetik olarak da çok güzel görünümü var.umarım bizde şu helikopter projesini bir an önce gerçekleştiririz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İrlandalı ~ 5 yıl önce
As 565 Panther'in çakmasını yaparak helikopter dizayn ettiklerini mi sanıyorlar? Ondan sonra bir de utanmadan yerli helikopter yaptık diyecekler. Bu Hollande hükümetinin suyu ısındı, tribünlere oynuyor...(!)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haydee ~ 5 yıl önce
bak şimdi ayıp ettiniz insan bizi açılışa çağırmaz mı!!! bak aklınızda olsun yufka olsun, gazoz olsun hela olsun a.çılış varsa lütfen bizi çağırın 24 saat gelri açarız:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kıskanma ~ 5 yıl önce
Hizmet eden açar kıslanmayalım. Yan gelip yatanda anca senin gibi dedikodusunu yapar
haklısın ~ 5 yıl önce
haftaya bizde baklava açacaz :)
Sulandırın ~ 5 yıl önce
Sulandırın sulandırın sizde mahçup olacaksınız 10-15 sene içinde :))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000