18 Nisan 2019, Perşembe 10:30:40

H135 helikopterinde bir ilk!

Airbus H135 helikopterleri için son montaj tesisi resmen Çarşamba günü Doğu Çin'in Shandong eyaletindeki Qingdao'da faaliyete geçti.

Airbus H135 helikopterleri için son montaj tesisi resmen Çarşamba günü Doğu Çin'in Shandong eyaletindeki Qingdao'da faaliyete geçti. Gelişme Çin-Avrupa ilişkilerinde, H135 üretim hattında Avrupa dışındaki ilk yer olması dolayısıyla önem arz ediyor.

Alman-Fransız ortaklığındaki dünya havacılık devi Airbus, H135 helikopterlerinin üretim hattına Çin'i de ekledi.

Airbus Helicopters Almanya CEO'su Wolfgang Schoder Çarşamba günkü açılış töreninde "Çin ile Avrupa arasında işbirliği için yeni bir bölüm açılıyor" dedi.

Nisan ayı başlarında düzenlenen 21. Çin-AB liderler toplantısında, Çin ve AB'nin ikili ilişkiler konusunda önemli bir uzlaşmaya vardıklarını ve karşılıklı yarar sağlama ve kazan-kazan pratiğinde işbirliğini derinleştirme konusunda geniş bir mütabakatta uzlaştıklarını açıkladı.

Mart ayında, Avrupalı uçak üreticisi, Airbus uçaklarının 290 A320 uçağı ve 10 A350 XWB jeti dahil olmak üzere Çin havayollarının satın alımlarını kapsayan China Aviation Supplies Holding ile büyük bir anlaşma yaptı.

Anlaşma, Airbus’un ABD’li rakibi Boeing’in krizle boğuştuğu ve ABD-Çin ekonomik savaşının sürdüğü bir ortamda imzalandı.

Boeing 737 Max-8'in en büyük kullanıcılarından biri olan Çin, tüm iç hatlarda uçağın uçuşunu yasaklayan ilk ülke oldu.

H135 helikopterinde bir ilk!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000