09 Mayıs 2018, Çarşamba 17:22:50

Gulf Air ilk B787-9 Dreamliner uçağını teslim aldı

Bahreyn’in bayrak taşıyıcı hava yolu Gulf Air bugün ilk , Boeing 787-9 Dreamliner uçağını teslim aldı.
  • Tk da yeni nesil hic yok
  • Tk yi eski nesil ucaklara mahkum etti, dunyada nesli tukenen 330 u halen aliyorlar
  • Evet Emirates ,Etihad,Qatar kurulunca pabucu dama atildi.
  • Evvelden körfezin bir numarasıydı. Şimdi adı bile duyulmuyor
  • Hükümetimiz çalışıyor Allah razı olsun Tayyipten inşallah daha çok 787-9umuz olur

Bahreyn’in bayrak taşıyıcı hava yolu Gulf Air bugün ilk , Boeing 787-9 Dreamliner uçağını teslim aldı.

15 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirmeye başlayacağı Bahreyn-Londra seferlerinden önce ilk etapta bazı bölgesel uçuşlarda kullanılacak olan 787-9 Dreamliner, ABD’de yer alan Boeing fabrikasından Gulf Air CEO’su Kresimir Kucko ve havayolunun önemli diğer yöneticilerini taşıdığı ilk uçuşunun ardından Bahreyn Uluslararası Havalimanı’na inişinden sonra su tagı kutlaması ile Bahreyn Uluslararası Havalimanı’nda kendisini bekleyen Bahreyn hükümeti, havacılık endüstrisinin önde gelen isimleri ve basın mensuplarının da yer aldığı VIP delegasyon tarafından karşılandı.

2018 yılı sonuna kadar 5 adet 787-9 Dreamliner ve 2 adet Airbus A320 daha teslim alacak olan Gulf Air toplamda vermis olduğu 46 adet Boeing ve Airbus model siparişlerini teslim aldıktan sonra bölgenin en genç filolarından birisine sahip olmuş olacak. Yıl sonuna kadar teslim alınmış olunacak olan toplam 2 adet 787-9 Dreamliner’ın Bahreyn – Londra ve Bahreyn – Kazablanka arasında hizmet vereceği belirtilirken, teslim alınacak diğer uçaklarla birlikte, ödüllü yüksek servis kalitesi ve yüksek performanslı zamanında operasyon gerçekleştirme sunan Gulf Air uçuş ağını da genişletmeyi hedefliyor.

Gulf Air’in yeni Boeing 787-9 Dreamliner uçağı 282 adet Ekonomi sınıfı ve 26 Falcon Gold sınıfı koltuğu ile toplamda 282 koltukla hizmet verecek olup, havayolunun uzun mesafe uçuşlarda daha önce hizmet verdiği geniş gövdeli uçaklardan %32 daha yüksek kapasite ile servis sağlamış olacak. Boeing 787-9 Dreamliner’ın havacılık endüstrisine liderlik eden teknolojisi sayesinde Gulf Air daha çevreci, daha az yakıt harcayan ve operasyonlarında mesafe esnekliği sağlayan operasyonları ile filosunu optimize edip operasyon maliyetini düşürmeyi hedefliyor.

Gulf Air Başkanı Zayed R. Alzayani yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Yeni uçağımızı teslim almış olmaktan dolayı çok mutluyuz. Yeni 787-9 Dreamliner yalnızca Gulf Air ürün ve servis kalitesini arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda uçuş ağımızı stratejik anlamda geliştirmemize de yardımcı olacak. 2018 yılı içerisinde Abha, İskenderiye, Bakü, Bangalore, Kalküta, Kazablanka, Şarm El-Şeyh ve Tabuk dahil olmak üzere toplam 8 yeni rotada daha hizmet vermeye başlayacağız. Uçuş ağımızın gelişimi aynı zamanda finans ve turizm sektörleri açısından Bahreyn’e farklı büyüme fırsatları da sunmuş olacak. Ek olarak tüm yolcularımız en son teknoloji ürünü olan, modern, konforlu koltuklarında gerçekleştirecekleri seyahatleri ile yeni uçak içi eğlence sistemlerimiz ve daha fazlası ile unutamayacakları bir tecrübe edinmiş olacaklar. Stratejik amacımız Gulf Air’in öncelikli tercih edilen havayolları içinde varlığını sürdürmesi.” 

Gulf Air ilk B787-9 Dreamliner uçağını teslim aldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Yazik ~ 4 yıl önce
Tk da yeni nesil hic yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vizyonsuz Yonetim ~ 4 yıl önce
Tk yi eski nesil ucaklara mahkum etti, dunyada nesli tukenen 330 u halen aliyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A330cu ~ 4 yıl önce
Evet Emirates ,Etihad,Qatar kurulunca pabucu dama atildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Egelsbach ~ 4 yıl önce
Evvelden körfezin bir numarasıydı. Şimdi adı bile duyulmuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandaş ~ 4 yıl önce
Hükümetimiz çalışıyor Allah razı olsun Tayyipten inşallah daha çok 787-9umuz olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000