17 Şubat 2023, Cuma 16:06:09

Grev hava trafiğini alt üst etti

Alman havalimanlarındaki uyarı grevi yaklaşık 300 bin yolcuyu etkiledi
  • Oh yeah!
  • Lufthansa eriyor oooohhhhh

Almanya’da Birleşmiş Hizmet Sektörü Sendikası'na (Ver.di) bağlı kamu çalışanları, yer hizmetleri personeli ve güvenlik görevlileri, işverenlerinin ücret artışı taleplerini kabul etmemesi üzerine ülkedeki yedi büyük havalimanında bir günlük ‘uyarı grevi’ne gitti.

Grev sebebiyle Frankfurt/Main, Münih, Stuttgart, Hamburg, Dortmund, Hannover ve Bremen şehirlerindeki havalimanlarında yapılması planlanan uçak seferlerinin büyük bölümü durma noktasına geldi.

2 HAVALİMANINDA TÜM LUFTHANSA UÇUŞLARI İPTAL EDİLDİ

Sendika üyelerinin tüm gün devam edecek iş bırakma eylemi nedeniyle Almanya'nın en büyük yedi havalimanında yaklaşık 2 bin 340 uçuş iptal edildi. Uçuşların iptal edilmesinden yaklaşık 300 bin yolcu etkilendi.

Bazı havalimanlarında yolcular uzun süre beklemek zorunda kalırken, ülkenin en büyük havalimanlarından Frankfurt ve Münih havalimanlarında Almanya havayolu şirketi Lufthansa’nın bugün planlan tüm uçuşları iptal edildi.

ŞİRKETLER GREVİ ‘AŞIRI VE ORANTISIZ’ BULDU

Almanya'ya sefer düzenleyen 100'ün üzerinde yerli ve yabancı havayolu şirketini temsil eden BARIG ise konuyla ilgili açıklamasında, uyarı grevini ‘aşırı ve orantısız bulduğunu’ belirterek, ‘uyarı grevlerinin sadece bir gün içinde on binlerce yolcunun ve yüzlerce tonluk kargonun hareketliliği üzerinde büyük bir etki oluşturduğunu’ kaydetti.

Açıklamada, “Bu tür ihtilafların, özellikle ekonomik belirsizliğin arttığı bu zamanda, yolcular ve birçok şirket üzerinde büyük etkiler oluşturacak şekilde, tüm ülkenin önemli altyapısının büyük bölümlerini tekrar tekrar felç etmesi kabul edilemez” ifadesine yer verildi.

Havalimanlarının yetkilileri, yolculardan havaalanlarına gitmeden önce uçuşlarının durumunu kontrol etmelerini istedi.

Grev hava trafiğini alt üst etti

Yorumlar

Cpt Dennis ~ 1 yıl önce
Oh yeah!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsanpilot ~ 1 yıl önce
Lufthansa eriyor oooohhhhh

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000