11 Kasım 2015, Çarşamba 13:30:17

Gözler Sharm El Sheik meydanında

Mısır’ın Şarm el Şeyh kentindeki uluslararası havaalanında yoğunluk sürüyor.
  • Eğer yabancıca yazacaksak, Sharm el Sheikh diye yazıyoruz, Türkçe yazacaksam kısaca Sharm/Sharm veya Şarm el Şeyh diye yazabiliriz. Ancak madem yabancıca (ingilizce) yazıyoruz, o zaman sonundaki -h'yi de koyalım ( ... Sheikh )

Mısır’ın Şarm el Şeyh kentindeki uluslararası havaalanında yoğunluk sürüyor.

Kontuvarların önünde uzun kuyruklar oluşturan turistler bir an önce evlerine dönmek için bekliyor. Çoğu İngiltere ve Rusya vatandaşı.

Şu ana kadar en az 25 bin Rus ve 8 bin İngiliz turist ülkelerine geri döndü.

Bu geri dönüşe Sina Yarımadası’nda, 31 Ekim’de meydana gelen uçak kazası neden oldu. Şarm el Şeyh-St. Petersburg seferini yapan uçağın bomba ile düşürüldüğü yönündeki şüpheler artınca gözler Şarm el Şeyh Havaalanı’ndaki güvenlik önlemlerine çevrildi. Uluslararası gözlemciler havalimanındaki güvenlik taramalarını yakından izliyor.

İngiltere bu hafta sonuna kadar, Rusya ise 20 Kasım’a kadar tüm vatandaşlarını tahliye etmeyi hedefliyor.

On gün içinde on binlerce turist kaybeden kentin otelleri şimdi yerel turistleri çekmek için fiyatlarında indirime gidiyor.

Euronews muhabiri Muhammed Shaikhibrahim havaalanından izlenimlerini aktarıyor:

“Turistler Mısır topraklarını terk ederken, umutlar turizm sektörünün yeniden canlanması yönünde. Turistler de buraya geri gelmeyi umut ediyor. Ancak bu umutlar güvenlik garantisi verilmesine ve siyasi gelişmelere bağlı. (euronews)

Gözler Sharm El Sheik meydanında

Facebook Yorum

Yorumlar

Şeyh ~ 5 yıl önce
Eğer yabancıca yazacaksak, Sharm el Sheikh diye yazıyoruz, Türkçe yazacaksam kısaca Sharm/Sharm veya Şarm el Şeyh diye yazabiliriz. Ancak madem yabancıca (ingilizce) yazıyoruz, o zaman sonundaki -h'yi de koyalım ( ... Sheikh )

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000