26 Mayıs 2024, Pazar 09:42:47

Glasgow-Antalya uçağında sarhoş yolcu krizi!

Glasgow'dan Antalya'ya giden bir TUI uçağı, sarhoş bir yolcu nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kaldı.
  • En kalitesiz çör çöp turist bizde

Glasgow'dan Antalya'ya giden bir TUI uçağı, sarhoş bir yolcu nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kaldı.

TUI'nin TOM778 sefer sayılı Glasgow-Antalya uçuşu, kalkıştan sadece 45 dakika sonra yaşanan sorunlar nedeniyle Newcastle'a yönlendirilmek zorunda kaldı. Sarhoş olduğu belirtilen yolcu, kabin ekibinden bir üyeye saldırdı. Newcastle'a inişin ardından polis uçağa gelerek rahatsızlık çıkaran yolcuyu gözaltına aldı.

Glasgow Live'ın haberine göre, olay sırasında uçakta bulunan yolculardan biri, sarhoş yolcunun uçağa binerken zaten sarhoş olduğunu ve kendi içkisini teslim etmeyi reddettiğini belirtti. Yolcu, kabin ekibine karşı sözlü tacizde bulundu ve uçağın yönlendirilmesine neden oldu. Uçak, saat 19.00 civarında Newcastle'a indi. Polis, rahatsızlık çıkaran yolcuyu kelepçeleyip indirirken, yolcunun partneri de aynı şekilde uçaktan çıkarıldı.

Bir yolcu, "Kalkıştan 45 dakika sonra uçağın yönlendirileceği anons edildi. Newcastle'a varmamız 45 dakika sürdü. İki polis memuru uçağa geldi ve adamı kelepçeledi ancak yolcu sakinleşmediği için iki memur daha uçağa girdi. Partneri de yolcuların tepkisi eşliğinde uçaktan çıkarıldı," dedi.

TUI, yaşanan bu olumsuz durum nedeniyle yolculardan özür diledi. TUI UK&I sözcüsü, "Glasgow'dan Antalya'ya giden TOM778 sefer sayılı uçuşun, uçaktaki rahatsızlık veren bir yolcu nedeniyle Newcastle'a yönlendirilmek zorunda kalmasından dolayı yolculardan özür dileriz. Amacımız, müşterilerimize en iyi uçuş deneyimini sunmaktır, bu yüzden tatillerinin bu şekilde başlamasını istemezdik. Müşterilerimizin ve ekibimizin güvenliği birinci önceliğimizdir ve kabul edilemez davranışlara müsamaha gösterilmeyecektir. Olay çıkaran yolcu uçaktan indirildi ve uçuş yolculuğuna devam edebildi. Müşterilerimize bu aksaklık nedeniyle bir jest yaptık ve sabır ve anlayışları için teşekkür ettik," şeklinde bir açıklama yaptı.

TUI uçağı, olayın ardından Newcastle'dan saat 22.50'de Antalya'ya doğru yeniden havalandı.

Glasgow-Antalya uçağında sarhoş yolcu krizi!

Yorumlar

çöp ~ 22 gün önce
En kalitesiz çör çöp turist bizde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ISO 9001 ~ 21 gün önce
Sen ne kadar kaliteli isen sana gelen turist de o kadar kaliteli olur.Kalite tesadüf değildir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000