06 Mayıs 2021, Perşembe 09:09:40

Geleceğin helikopteri için çalışmalar sürüyor

Airbus, Flightlab’da gelişmiş otonom helikopter testlerini yapıyor.
  • Bunun daha kralını asrın lideri önderliğinde ve ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ile saz arkadaşlarıyla yerli ve milli olarak yaparız dünya bize bir kere daha gıpta eder,kıskanır, evelallah,inşallah,maşallah, hamdolsun,amin.

Airbus, Vertex kod adlı proje ile helikopter Flightlab’da otonom özellikler üzerine testler yapıyor. Bu teknolojiler, görev hazırlığını ve yönetimini basitleştirmeyi, helikopter pilotu iş yükünü azaltmayı ve güvenliği daha da artırmayı amaçlıyor.

Flightlab entegrasyonu için düzenlenmiş otonom teknolojiler: Durum farkındalık ve engel tespiti için görüş tabanlı sensörler ve algoritmalar, gelişmiş oto pilot için fly-by-wire teknolojisi, uçuş izleme ve kontrol için dokunmatik ekran ve başa takılan ekran formunda bir insan-makine ara yüz aygıtı.

Bu teknolojilerin kombinasyonu, navigasyonu ve rota çizmeyi, otomatik kalkış ve inişi yönetebilen ve ayrıca önceden belirlenmiş uçuş rotasını takip eden bir sistem ortaya koyacaktır. Bu yeni teknolojilerin artan bir şekilde Filghlab’a entegrasyonu, 2023 yılında yapılacak son sunum ve gösteriler öncesinde başladı. Airbus’ın Urban Air Mobility de bu teknolojiden yararlanarak otonom uçuşa doğru önemli bir basamak atlayacak.

Airbus’ın Teknolojiden Sorumlu Baş Mühendisi Grazia Vitadini, “Vertex projesinin şu an sunduğu sonuçlar bizi heyecanlandırıyor. Bu teknolojileri olgunlaştırmak için agnostik platformumuz olan uçan laboratuvarımızı kullanarak, daha sonra, Airbus’ın mevcut helikopter serisini ve (e)VTOL platformlarına entegre edilebilecek gelecekteki otonom sistemlerin geliştirilmesini destekleyen daha çevik ve verimli testler yapabiliyoruz” dedi.

Geleceğin helikopteri için çalışmalar sürüyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Eyyy airbusss ~ 1 ay önce
Bunun daha kralını asrın lideri önderliğinde ve ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ile saz arkadaşlarıyla yerli ve milli olarak yaparız dünya bize bir kere daha gıpta eder,kıskanır, evelallah,inşallah,maşallah, hamdolsun,amin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RTE ~ 1 ay önce
Dalga mı geçiyorsun lan sen Cumhurbaşkanımızla Terbiyesiz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000