15 Eylül 2016, Perşembe 09:13:02

Geçitkale için Asil Nadir iddiası

İngiltere’de 5 yıl hapis yattıktan sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) geri dönen Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir, KKTC’de askeri uçuşlarda kullanılan Geçitkale Havaalanı’nın işletmesini aldı.
  • Açılsında şu rezil ercandan kurtulalım
  • Halen bakim ihtiyacı dışında son yıllarda yapılan yüksek gerilim hattının deplase edilmesi sorunu var. Ayrıca Asıl Nadir Geçitkale'ye yolcu uçağı indiremeyecek. O imtiyaz Tayyib'in köylüsü Taşyapı'ya Ercan için verilmiş. ECN de yılardır yapılıyor. Taşyapı ise finasmanı eski terminal ve otoparkı işleterek sağlıyor. Cepten beş kuruş koymadan.
  • Pegasus Ercan'da cok guclu. Ercan'i birakip Gecitkaleye gecmez saniyorum. Pegasus gecmezse de Gecitkale kolay kolay is yapamaz.
  • Cankut BAGANA bu çevrimin neresinde acaba ?
  • Yine Cankut BAĞANA mi yardim etti acaba.
  • Asil'in yıldızı kasım 1983 de Anap ve T.Ö'nün iktidara gelmesiyle parladı.1985'de sahibi olduğu Vestel üretime başladı.Günaydın ve Güneş gazetelerinin sahibiydi.Eşi Ayşegül Tecimer medya'nın magazin köşelerinde her gün boy gösteriyordu.Sonra;gerisi malum, imparatorluğun çöküşü ve kodes.

İngiltere’de 5 yıl hapis yattıktan sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) geri dönen Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir, KKTC’de askeri uçuşlarda kullanılan Geçitkale Havaalanı’nın işletmesini aldı.

Nadir, 2010’da Geçitkale’nin işletmesine talip olmuş ancak hapis cezası nedeniyle havaalanında yatırım yapamamıştı. KKTC Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst Geçitkale’nin kiralanmasını “Eski Asil Nadir geri dönüyor” diye yorumlarken Nadir’in yakın çevresine, “Ülkeme yatırım yapmak için elimden geleni yapacağım” dediği belirtildi. 

Havaalanının Nadir’e verilmesiyle ülke menfaatlerinin gözetildiğini kaydeden Dürüst, “Geçitkale atıl durumdaydı. Bu süreci destekliyoruz. Havaalanı ithalat ve ihracatın merkezi haline gelecek” dedi.

“Dünyaca ünlü işadamımızın burayı alıp işletecek olması Kıbrıslı Türkler için büyük kazanç” diyen Dürüst, Geçitkale’nin Eylül 2018’de tam teşekküllü olarak çalışmaya başlayacağını açıkladı. Dürüst, “Asil Bey ülkesine inanan biri. Dünya kendisini tanıyor. Biz hükümet olarak Asil Nadir’in eski günlerine döneceğine inanıyoruz” dedi. Asil Nadir ile yaptıkları görüşmeye dönük de açıklamalar yapan Dürüst, “Kuzey Kıbrıs’ın kalkınması için elinden gelen çabayı göstereceğini ifade etti” diye konuştu.

20 yıl boyunca işletecek

Milliyet’in yakın çevresinden edindiği bilgilere göre Nadir de, “Hem ülkem, hem de anavatan Türkiye için yatırıma devam edeceğim” diyor. Nadir’in, “Yatırımlar yaparak halkımızın hak ettiği refaha yükselmesi için üzerime düşen ne görev varsa yaparım” dediği öğrenildi. Nadir’in, Türkiye ile ilişkilere çok önem verdiği belirtildi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Asil Nadir’in İngiltere’den Türkiye’ye iadesi konusunu yakından takip etmişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Asil Nadir’in Türkiye’de yargılanması konusunda diplomatik çalışma yapmıştı. Girişimler sonucunda Türkiye’ye iade edilen Nadir, serbest kalmıştı.

Asil Nadir 20 yıl boyunca, havaalanında yolcu taşıma hakkı hariç, kargo hizmetleri yapabilecek. Havaalanı, Ercan Uluslararası Havalimanı’nın 2004 - 2006 tarihlerinde bakım - onarımda olduğu sıralarda sivil hizmete açıldı. (Milliyet)

Geçitkale için Asil Nadir iddiası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Açılsın ~ 4 yıl önce
Açılsında şu rezil ercandan kurtulalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Geçitkale ~ 4 yıl önce
Halen bakim ihtiyacı dışında son yıllarda yapılan yüksek gerilim hattının deplase edilmesi sorunu var. Ayrıca Asıl Nadir Geçitkale'ye yolcu uçağı indiremeyecek. O imtiyaz Tayyib'in köylüsü Taşyapı'ya Ercan için verilmiş. ECN de yılardır yapılıyor. Taşyapı ise finasmanı eski terminal ve otoparkı işleterek sağlıyor. Cepten beş kuruş koymadan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan faktoru ~ 4 yıl önce
Pegasus Ercan'da cok guclu. Ercan'i birakip Gecitkaleye gecmez saniyorum. Pegasus gecmezse de Gecitkale kolay kolay is yapamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CB ~ 4 yıl önce
Cankut BAGANA bu çevrimin neresinde acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pGT ~ 4 yıl önce
Kime ne pegasusun yolcusundan. Uçan bir sürü şirket var. PGT zaten mecbur kalınmadıkça uçulmayacak havayolu kategorisinde. Dolayısı ile sıkıntı yok.
CB ~ 4 yıl önce
Yine Cankut BAĞANA mi yardim etti acaba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ferguson&Diamond ~ 4 yıl önce
Asil'in yıldızı kasım 1983 de Anap ve T.Ö'nün iktidara gelmesiyle parladı.1985'de sahibi olduğu Vestel üretime başladı.Günaydın ve Güneş gazetelerinin sahibiydi.Eşi Ayşegül Tecimer medya'nın magazin köşelerinde her gün boy gösteriyordu.Sonra;gerisi malum, imparatorluğun çöküşü ve kodes.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hasan ~ 4 yıl önce
Çekememezlik örneği. İngiliz olsa böyle demen tabi.
Hasan ~ 4 yıl önce
Iğdır da Rize ne alaka?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000