10 Mart 2018, Cumartesi 09:06:17

Gazipaşa Havalimanı rekor kırmaya hazırlanıyor

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu “Alanya-Gazipaşa Havalimanı (GZP) ile ilgili yeni ve ek sefer açıklamalarını son günlerde sık duymaya başladık. Anlaşılıyor ki Alanya turizminin can damarı GZP, 2018 de yeni rekorlara imza atacak” dedi.
  • Alanya ve gzpasa icin guzel lakin bakip almanya turiste kufuru ve kabaca hareketi birakin lutfen gonderiyoruz. Gidin ulkemize hep sikayet
  • Dogrudur. Gecen sene 2700 olan toplam ucus sayisi bu sene 4200 olarak beklenmekte. Bu sene ilk defa 737, A320’den daha buyuk olan B757’de gelecek. Umarim airport facility’den kaynakli gecikmeler cok olmaz. Kontuar sayisi az ve terminal binasi kucuk kaliyor. Yine de her seye ragmen guzel bir sezon olacak Gzp icin.

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Almanya’da düzenlenen dünyanın en önemli seyahat fuarı ITB’de 52 metrekare özel yapım stant ile Alanya’yı temsil etti. Berlin’den bildiren, vakfın Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu “Alanya-Gazipaşa Havalimanı (GZP) ile ilgili yeni ve ek sefer açıklamalarını son günlerde sık duymaya başladık. Anlaşılıyor ki Alanya turizminin can damarı GZP, 2018 de yeni rekorlara imza atacak” dedi.

Dünyanın en önemli turizm fuarı Almanya’nın en büyük şehri olan başkenti Berlin’de devam ediyor. Dünya Turizm Borsası olarak nitelendirilen ITB’de dünya seyahat ekonomisine yön veren firmalar son hamlelerini yapıyor. Fuarda, 600’e yakın turistik konaklama tesisi ve 200 bine yakın yatak kapasitesi olan Alanya’yı, başkanlığını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in yaptığı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) temsil ediyor. ALTAV, bu önemli fuarda 52 metrekarelik özel yapım stantla yer alıyor.

‘TAV YETKİLİLERİ GÖRÜŞMELERİNİ ALANYA STANDINDA YAPTI’

TurizmAjansı'nda yer alan habere göre, Alanya operasyonları için tüm otel, acente ve tur operatörlerinin görüşmelerini Alanya standında yaptığını, Gazipaşa Alanya Havalimanı (GZP) işletmecisi TAV Holding yetkililerinin de bu havalimanına daha fazla uçak çekebilmek için toplantılarını Alanya standında yaptıklarını söyleyen ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Almanya’dan güzel haberler gelmeye devam ederken Oti Group bünyesindeki Coral Polonya’dan Alanya’ya müjdeli haber geldi. Geçen sene GZP’ye uçmak için çok uğraştıklarını fakat Rusya’daki uçak probleminden dolayı son dakikada uçuşlarını iptal ettiklerini söyleyen firmanın yetkilisi Ahmet Bektaş, Alanya’ya çok önem verdiklerini, nisan ayından itibaren Polonya şehirleri Katowice’den 3 ve Warsaw’dan 2 uçuş olmak üzere haftada 5 sefer GZP’ye uçacaklarını ve toplam 21 bin kişiyi bölgemize getireceklerini açıkladı. GZP ile ilgili yeni ve ek sefer açıklamalarını son günlerde sık duymaya başladık. Anlaşılıyor ki Alanya turizminin can damarı GZP, 2018 de yeni rekorlara imza atacak” dedi.

‘YOLCU SAYILARI 4 KAT ARTTI’

Ferien Touristik Almanya Genel Müdürü Heinz Bauermeister, Ürün Yönlendirme Müdürü Çağdaş Arda ve Ozan Somaklar ile yaptığımız görüşmede Ferien Touristik olarak uzun yıllardır bu pazarda olduklarını fakat geçen sene Oti Group aldıktan sonra Almanya’da büyük atılımlar yaptıklarını, geçen yıl 25 bin olan yolcu sayılarına şimdiden ulaştıklarını ve hedeflerinin yılsonu itibariyle 100 bin olduğunu dile getirdiler. Gelecek günlerde Coral Travel ismini de devreye alarak bu pazarda başarılı işlere imza atacaklarını söylediler. 

Gazipaşa Havalimanı rekor kırmaya hazırlanıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Gurbetci turk ~ 4 yıl önce
Alanya ve gzpasa icin guzel lakin bakip almanya turiste kufuru ve kabaca hareketi birakin lutfen gonderiyoruz. Gidin ulkemize hep sikayet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
S18 ~ 4 yıl önce
Dogrudur. Gecen sene 2700 olan toplam ucus sayisi bu sene 4200 olarak beklenmekte. Bu sene ilk defa 737, A320’den daha buyuk olan B757’de gelecek. Umarim airport facility’den kaynakli gecikmeler cok olmaz. Kontuar sayisi az ve terminal binasi kucuk kaliyor. Yine de her seye ragmen guzel bir sezon olacak Gzp icin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000