21 Mart 2010, Pazar 08:00:14

Gaziantep Havalimanı trafiği %600 arttı

Gaziantep Havalimanı'ndaki hava trafiği son günlerde yüzde 600 artış gösterdi. Nedeni ise İranlılar'ın Antalya'ya uçmaları.
  • arkadaşlar yapmayın daha gçen gün Gaziantep üzerinden İran uçuşu yapmış bir havayolu firmasının kabin memuru olarak söylüyorum hizmet berbat!!! Havaş'ın kendinden haberi yok operasyonel bir konuda birşey rica ediyorsunuz benim işim çok diyip sırtını dönüp gidiyor bunu Antalya yada İstanbul yada herhangi bir yurdum köşesindeki hiç bir havaş personelinden duymadım buradan Havaş yetkililerine duyrulur Gaziantep'teki personellerini en kısa sürede kontrol etmeliler ve uçak mürettabatıyla iletişimi öğretmeliler!!!
  • Bu kadar yogunluğa Rağmen hizmetlerin aksamadan devam etmesini sağlayan Hem DHMI hem HAVAŞ hemde limanda görevli tüm personele teşekkür ederiz.
  • Misafir Kardeş. Senin havacılıkla ilgili hiç bir bilginin olmadığı belli. 20 uçak diyosun ne 20 si. Şu an 120 uçak var. Doğru kışın normalde 30 trafiğimiz var. İran seferleriyle beraber baya bir artış oldu.
  • Gaziantep Oguzeli gelecegi cok parlak bir meydan. Genelde yaz aylarinda baya kapasite sinirinda calisiyor. Türkiyenin güclü sanayi kentlerinden birisi olan Gaziantep´in ileride daha da büyük bir meydana arti bir cargo terminal bölümüne ihtiyaci olacak. Urfa murfa fos. FRA´dan selamlar
  • nefes alamiyoruz deidğin gunde 20 ucak geliyor meydana :).. zaten 5 tane park yeri var.. olmadi.. paralel piste park ettirirsin ototbusle aldirirlar yolcuyu.. ana pistten back track yaptirirsin. her şeyiniz var daha ne istiyorsunuz anlamadim ? bir de hery erde başlamiş askeriye gitsin vs. :) yerim dar diyen hava kuvvetleirne bahane buluyor.napsin adamlar tarladanmi kalksin ?
  • Gaziantep Havalimanında Hava Trafik Kontrolörüyüm. Gerçekten nefes bile alamıyoruz. Şu an ki sistemler tek SSY, tek holding ve kısıtlı apron park yerlerine göre bazen cambazlık bile yapıyoruz.Bir de Hava Kuvvetlerinin şu an Küçük Apronu işgal etmeleri ve Askeri Trafik te cabası. Yine de hiç şikayetçi değiliz. Keşke Trafik daha da artsa ve DHMİ daha çok para kazansa.
  • Iran nin sacma kurallarindan bir tanesi daha. Harcanan yakit, cevreye verilen zarar, ucaklara verilen zarar, yolcularin tatillerinden calinan zaman...Ali Ariduru bu kadar mi caizki, Iran a bir rest cekip bunu duzeltemiyor!
  • URFA GAP'ın kullanılmasında anlaşmalar bakımından bir sorun yok. Zaten yerli havayollarımız Antalya'dan Tahran'a direkt sefer düzenleyemediği için şu anda G.Antep noktasını bolca kullanıyorlar. Aviation Expert.
  • gap havalimanı once kendi seferlerini dogru duzgun yapsında sonra iran uçakalrına maydanoz olsun....bence a380 indirelim gap havalimanına
  • Keske Urfa GAP'da kullanilsa? Eger ikili anlasmalar musaitse UrfaGAP icinde iyi olur.

Gaziantep Havalimanı, İranlılar'ın Antalya'ya uçmaları sayesinde hava trafiğinde yüzde 600'lük bir artış yaşadı.

Edinilen bilgilere göre; Antalya'ya gidecek olan İranlı yolcular, direk Antalya'ya uçamadıkları için önce Gaziantep Havalimanı'na iniyorlar, sonra da Antalya'ya uçuyorlar.

İranlı yolcuları taşıyan uçaklar, Antalya'ya gidiş ve gelişlerinde Gaziantep Havalimanı'na yakıt ikmali için iniyorlar.

Öte yandan tüm yaz sezonu boyunca bu trafiğin süreceği de gelen bilgiler arasında.

AirportHaber

Gaziantep Havalimanı trafiği %600 arttı

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 14 yıl önce
arkadaşlar yapmayın daha gçen gün Gaziantep üzerinden İran uçuşu yapmış bir havayolu firmasının kabin memuru olarak söylüyorum hizmet berbat!!! Havaş'ın kendinden haberi yok operasyonel bir konuda birşey rica ediyorsunuz benim işim çok diyip sırtını dönüp gidiyor bunu Antalya yada İstanbul yada herhangi bir yurdum köşesindeki hiç bir havaş personelinden duymadım buradan Havaş yetkililerine duyrulur Gaziantep'teki personellerini en kısa sürede kontrol etmeliler ve uçak mürettabatıyla iletişimi öğretmeliler!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Bu kadar yogunluğa Rağmen hizmetlerin aksamadan devam etmesini sağlayan Hem DHMI hem HAVAŞ hemde limanda görevli tüm personele teşekkür ederiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Misafir Kardeş. Senin havacılıkla ilgili hiç bir bilginin olmadığı belli. 20 uçak diyosun ne 20 si. Şu an 120 uçak var. Doğru kışın normalde 30 trafiğimiz var. İran seferleriyle beraber baya bir artış oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Gaziantep Oguzeli gelecegi cok parlak bir meydan. Genelde yaz aylarinda baya kapasite sinirinda calisiyor. Türkiyenin güclü sanayi kentlerinden birisi olan Gaziantep´in ileride daha da büyük bir meydana arti bir cargo terminal bölümüne ihtiyaci olacak. Urfa murfa fos. FRA´dan selamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
nefes alamiyoruz deidğin gunde 20 ucak geliyor meydana :).. zaten 5 tane park yeri var.. olmadi.. paralel piste park ettirirsin ototbusle aldirirlar yolcuyu.. ana pistten back track yaptirirsin. her şeyiniz var daha ne istiyorsunuz anlamadim ? bir de hery erde başlamiş askeriye gitsin vs. :) yerim dar diyen hava kuvvetleirne bahane buluyor.napsin adamlar tarladanmi kalksin ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Gaziantep Havalimanında Hava Trafik Kontrolörüyüm. Gerçekten nefes bile alamıyoruz. Şu an ki sistemler tek SSY, tek holding ve kısıtlı apron park yerlerine göre bazen cambazlık bile yapıyoruz.Bir de Hava Kuvvetlerinin şu an Küçük Apronu işgal etmeleri ve Askeri Trafik te cabası. Yine de hiç şikayetçi değiliz. Keşke Trafik daha da artsa ve DHMİ daha çok para kazansa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Iran nin sacma kurallarindan bir tanesi daha. Harcanan yakit, cevreye verilen zarar, ucaklara verilen zarar, yolcularin tatillerinden calinan zaman...Ali Ariduru bu kadar mi caizki, Iran a bir rest cekip bunu duzeltemiyor!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
URFA GAP'ın kullanılmasında anlaşmalar bakımından bir sorun yok. Zaten yerli havayollarımız Antalya'dan Tahran'a direkt sefer düzenleyemediği için şu anda G.Antep noktasını bolca kullanıyorlar. Aviation Expert.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
gap havalimanı once kendi seferlerini dogru duzgun yapsında sonra iran uçakalrına maydanoz olsun....bence a380 indirelim gap havalimanına

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Keske Urfa GAP'da kullanilsa? Eger ikili anlasmalar musaitse UrfaGAP icinde iyi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000