03 Ağustos 2015, Pazartesi 07:45:14

Gazeteci 2 aydır havalimanında yaşıyor

Steven Spielberg'in yaşanan hikayeden esinlenerek çektiği ve başrolde Tom Hanks'in oynadığı Terminal filmi (2004) Rusya'da da gerçek oldu.
  • Ne güzel kira gaz elektrik ödemeden og gel yan yat . Hayat sana güzel
  • Yeni senaryo, Terminal 2.

Ülkesine gitmek istemeyen 36 yaşındaki Japon gazeteci Tetsuya Abo, iki aydır Moskova'nın Uluslararası Şeremetyovo Havaalanı'nın transit bekleme bölgesinde yaşıyor.

Japonya'nın Moskova Büyükelçiliği Basın Sözcüsü Kuratu Utsuki de olayı doğruladı. Utsuki, “Elçilik görevlilerimiz onunla görüştü ve Japon vatandaşı olduğu tespit edildi. Görevlilerimiz gazetecinin sağlık durumunu kontrol etti. Kendi iradesiyle havaalanında kaldığını diplomatlarımıza söylemiş.” dedi.

Siyasi gerekçeyle ülkesine dönmek istemediğini belirten Abo da, “Ben gazeteciyim, yalan haberi yazmak zorunda kalacağım diye memleketime dönmek istemiyorum. Bana Rusya vatandaşlığının verilmesi için yardım edilmesini rica ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Şeremetyovo Havaalanı yetkilileri ise Japon gazeteciden şikâyetçi değil. Havaalanı yetkilisi, “Yasaya göre transit bölgesinden çıkarılması için bir esas da yok. İlgili devlet mercilerinin söz konusu vatandaşının durumuna ilişkin konuyu çözeceğini düşünüyoruz.” bilgisini verdi.

Gazeteci 2 aydır havalimanında yaşıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Y ~ 6 yıl önce
Ne güzel kira gaz elektrik ödemeden og gel yan yat . Hayat sana güzel

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sergio ~ 6 yıl önce
Yeni senaryo, Terminal 2.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000