12 Mart 2016, Cumartesi 08:45:11

GAÜ Yenişehir'de havacılık okulu kuracak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Bursa'nın Yenişehir İlçesi'nde havacılık okulu kurmayı planlıyor.
  • Yenişehir pervaneli uçak ile eğitim alınacak bir yer değildir. Devamlı ve kuvvetli yan rüzgar vardır. İniş ve kalkışlarda çok tehlikeli durumlar ile karşılaşılacaktır..
  • içi boş sözde havacılık okullarına 1 yenisi daha eklenicek başka hiç birşey değil
  • KKTC gecen yillarda yavrukuş uçuş okulu kuruldu...Shgm den fto yetkilerini aldi.dunyanin parasi ve emegi hsrcandi..sonra 1 saat uçus yapmadan ve hic bir gerekçe gostermeden kapattilar.ozetle kibris tan hiç bir şey olmaz...

KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, Yenişehir'e kurmayı planladıkları, havacılık alanında eğitim verecek olan üniversiteyle ilgili bilgi vermek üzere Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret etti. Görüşmeye Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile Girne Amerikan Üniversitesi yöneticileri katıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Karaloğlu: "Yeni yapılan 3'üncü köprü, otoyol ve havaalanı ile birlikte gelişimine hız katan Bursa'yı yatırım için cazip hale getiriyor. Yenişehir, İstanbul'daki havaalanlarına alternatif havalimanı olarak değerlendirilebilecek yapıya sahip. Havacılıkla ilgili eğitimde de, yatırımda da uygun bir alan gibi görünüyor. Yenişehir'in havacılık eğitim alanı olmasıyla ilgili biz de gereken desteği sağlarız" dedi.

Serhat Akpınar da üniversitelerinde 110 farklı ülkeden öğrenci bulunduğu belirterek, "Özellikle havacılık alanında eğitim sürecimiz başladı ve yapılanmalarımızı tamamladık. Türkiye Cumhuriyeti üniversiteleri arasında şuanda sivil havacılık işletmelerinde eğitim başlayan ilk üniversiteyiz. Türkiye Cumhuriyeti'nde Sivil Havacılık izni olan 3 üniversiteden biriyiz" diye konuştu.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik de, üniversite yöneticilerine bilgi verildiğini kaydederek, "İlçemizin havaalanı gibi bir değere sahip olması ayrıca bir avantaj. Fakülte için gereken desteği vereceğiz" dedi.

GAÜ Yenişehir'de havacılık okulu kuracak

Facebook Yorum

Yorumlar

metin ~ 3 yıl önce
Yenişehir pervaneli uçak ile eğitim alınacak bir yer değildir. Devamlı ve kuvvetli yan rüzgar vardır. İniş ve kalkışlarda çok tehlikeli durumlar ile karşılaşılacaktır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shyo mezunu ~ 5 yıl önce
içi boş sözde havacılık okullarına 1 yenisi daha eklenicek başka hiç birşey değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yavrukuş! ~ 5 yıl önce
KKTC gecen yillarda yavrukuş uçuş okulu kuruldu...Shgm den fto yetkilerini aldi.dunyanin parasi ve emegi hsrcandi..sonra 1 saat uçus yapmadan ve hic bir gerekçe gostermeden kapattilar.ozetle kibris tan hiç bir şey olmaz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000