26 Mayıs 2017, Cuma 09:32:39

Gatwick Havalimanı'nda Pointr dönemi başladı

Havalimanı veya alışveriş merkezi gibi yön bulmanın zor olduğu büyük alanlarda kullanılmak için tasarlanan Pointr, Londra ve Birleşik Krallık’ın en işlek ikinci uluslararası havalimanı olan Gatwick‘te kullanılmaya başlandı.
  • havalimanlarında bu yazılım çok iş yapar, potansiyeli yüksek bir uygulama. ilerde AVM, havalimanı, metro , konser alanları gibi kapalı yerlerde çok kullanılacaktır. ayrıca yönlendirme tabelası çöplüğününde önüne geçecektir. AHL nin bence bu uygulamaya geçmesi lazım, her taraf yönlendirme tabelası, insanların kafası karışıyor...

Havalimanı veya alışveriş merkezi gibi yön bulmanın zor olduğu büyük alanlarda kullanılmak için tasarlanan Pointr, Londra ve Birleşik Krallık’ın en işlek ikinci uluslararası havalimanı olan Gatwick‘te kullanılmaya başlandı. Bluetooth Beacons teknolojisini kullanan Pointr, yön bulma sürecini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Axel Katalan, Ege Akpınar ve Can Akpınar tarafından Türk-İngiliz ortak girişimi olarak kurulan Pointr, Londra, İstanbul ve Dubai’de ofislere sahip. Kapalı alanlar için lokasyon ve data platformu olarak kendini tanıtan Pointr, Beacon teknoloji sayesinde akıllı telefonunuza gerçek zamanlı navigasyon bilgileri gönderiyor.

Pointr desteği sayesinde 2 bin Beacon noktasına sahip olan Gatwick havalimanı, kullanıcılarına havalimanının dijital haritasını sunacak. Beacon desteği sayesinde havalimanına gelen yolcuların doğru noktalara ulaşmasını amaçlayan Pointr, havalimanı içerisinde kaybolma nedeniyle kaçırılan uçak problemini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

GPS’ten daha verimli

GPS teknolojisine oranla daha verimli çalışan Bluetooth Beacons, gelecekte sadece havalimanları ile sınırlım kalmayarak pek çok kapalı alan için kullanılabilir. Son olarak Gatwick havalimanının Pointr arayıcılığıyla kişisel verileri toplamayacağını açıkladığını da iletelim. Sadece kalabalık noktalar için genel verileri toplayacak olan Gatwick, toplanan bilgileri havalimanını geliştirmek için kullanacak.

Gatwick Havalimanı'nda Pointr dönemi başladı

Facebook Yorum

Yorumlar

ist ~ 2 yıl önce
havalimanlarında bu yazılım çok iş yapar, potansiyeli yüksek bir uygulama. ilerde AVM, havalimanı, metro , konser alanları gibi kapalı yerlerde çok kullanılacaktır. ayrıca yönlendirme tabelası çöplüğününde önüne geçecektir. AHL nin bence bu uygulamaya geçmesi lazım, her taraf yönlendirme tabelası, insanların kafası karışıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi ordaN ~ 2 yıl önce
Boş konuşma. Haber eksik. Oxford Universitesinin bir araştırması için test uygulaması. Askeri robot sidtemlerini geliştirmek için kullanılan bir test çaşışması. Diğer havalimanlarında ve tren garlarında kullanılmasına izin verilmedi. Gateick tede 12 ay izin aldı.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000