05 Ekim 2017, Perşembe 13:41:16

Funda Ocak'tan önemli açıklamalar

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, Türkiye hava sahasının yönetim merkezi olan Türkiye Hava Trafik Kontrol Merkezi hakkında önemli paylaşımlarda bulundu.
  • Türkiye Hava Trafik Kontrol Merkezinde operasyon kısmı hava trafik personelinden, bu personelin kullandığı son teknoloji CNS Sistemlerin temin, tesis ve idamesini sağlayan teknik kısmı ise CNS Elektronik Personelinden oluşmaktadır. CNS Elektronik Personeline bu haberde yer verilmesi unutulmuş herhalde.
  • Smartla ilgili haberi görünce gözlerim umutla Haldun'lu bir fotoğraf aradı ama maalesef... O yok da kimler var kimler. Kapalı ekranda çalışıyor taklidi yapanlar, ortadaki masada toplantı mizanseniyle "biz o ekran başındakilerden daha önemli insanlarız" mesajı verenler vs.vs.
  • sen küresel mücadeleyi boşverde karla mücadelede kutuplara bile gideriz diyodunuz 2cm kar yağdı havalimanını kapattınız nooldu sen onu söyle
  • Müthiş bir meslek. Başarılar hepinize. Pilotların gözü kulagisiniz. İyi ki varsınız.
  • Teknik personeline bir kanepe bir tv yi çok gören meydan müdürlerine ithaf olunur bu arkadaşlara sağlanan yaşam alanları.herkes zincirin bir halkası ona göre hareket edilmesini rica ediyorum.
  • Bu ulkede binbir sinavdan geciyoruz ve deger gormek istiyoruz genc kontrolorler olarak.Pilotaj secenek olmasin bu meslegi yuceltelim,hak ettigimizi sacma tartismalara girmeden alalim istiyoruz!
  • eskiden Türkiye kurşun kalem bile yapamazdı. çok çalışarak o günlerden bu güzel günlere geldik hamd olsun
  • Çok Gurur verici bir görüntü. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, Türkiye hava sahasının yönetim merkezi olan Türkiye Hava Trafik Kontrol Merkezi hakkında önemli paylaşımlarda bulundu.

Avrupa ile Asya arasındaki hava trafiğini 7 gün 24 saat aksamadan yöneten Türkiye Hava Trafik Kontrol Merkezi yüksek teknoloji ve yetişmiş insan gücü ile her geçen gün bilgi ve deneyimini artırarak gelişimini devam ettiriyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak’ın Türkiye Hava Trafik Kontrol Merkezi hakkındaki açıklamaları;

"Avrupa’nın en büyüğü olan bu merkez sayesinde, 1 milyon km2’lik Türk hava sahasındaki hava trafik kontrol hizmeti artık tek merkezden veriliyor. İleri teknoloji ile donatılmış merkezimizde 7/24 görev yapan çok iyi eğitimli, deneyimli personelimiz harikalar yaratmaya devam ediyor. Gerçek gücün bilgide olduğunun şuurunuzdayız, sevdiklerinize ulaşmanızın alt yapısı, en güvenli ellerde, en mükemmel sistemlerle sağlanıyor. İhdas ettiğimiz yeni hava koridorlarıyla bölgemizde zaman zaman yaşanan krizlere rağmen Avrupa- Asya arasında köprü olmaya devam ediyoruz. Sürekli artan trafiğe rağmen, maharetli trafik yönetimiyle emniyetli uçuşun adresi haline gelen Türk Hava sahası, şirketlerce tercih ediliyor. Hava trafik yönetimindeki becerimize ve küresel liderliğimize rakamlar tanıklık ediyor, gelin birlikte göz atalım:Türkiye, son üç ayda, aylık ortalama %10 trafik artışı ile Avrupa hava sahasının trafik sayısına en büyük katkıyı sağlayan ülke oldu.

Son üç yılda hava sahamızdan üst geçiş trafiğinde ortalama %35 artış oldu. Buna rağmen kullanıcılar Hava Trafik kaynaklı gecikme yaşamadı.

Her yıl artan trafiğe emniyetle hizmet için kapasitemizi artırıyoruz. Merkez’imizde kontrol amaçlı sektör sayımızı 11’den 23’e çıkardık.

DHMİ olarak ‘önce emniyet’ bilinciyle hareket ediyoruz. Yeni sistemlerdeki yazılımları uçuş güvenlik ve erken uyarı sistemleri ile geliştirdik.

Aldığımız önlemlerle hava sahamızı çok daha güvenli hale getirdik. Tecrübeye önem veriyor, arkadaşlarımızı bilgiyle donatıyoruz.

Hava trafik yönetimi deneyim demektir.  Son iki yılda, 40 tecrübeli hava trafik kontrolörünü “İşbaşı Eğitmenliği Sertifika Programı”na dâhil ederek eğitim kadromuzu güçlendirdik.

Ankara Merkezi Saha Kontrol Merkezimizde, sektör bazında uzmanlaşmaya giderek çalışan kontrolör verimliliğini artırdık.

Bünyemize katılan yeni kontrolörlerin mesleki adaptasyonunu kolaylaştırdık. Şimdi daha hızlı ve daha verimliyiz.

7/24 hizmet veren personelimizin sağlık ve mutluluğunu önemsiyoruz. Merkezimiz yalnızca bir işyeri değil, çalışanlar için bir yaşam alanı.

Kütüphane, spor kompleksleri, dinlenme odaları, kafeterya ve restorandan oluşan mükemmel bir ortam hazırladık kıymetli çalışma arkadaşlarımıza her koşulda görev için hazırlıklıyız. Yaşanabilecek deprem, yangın gibi felaketlere karşı yeni hava trafik kontrol sistemlerimizle hazırlıklıyız.

Bir hava trafik merkezimiz felaketle karşı karşıya kalırsa diğeri uzaktan onun görevini devralıyor. Hizmet kesilmeden devam ediyor. “B planımız” daima devrede…

Görüldüğü gibi küresel marka olma yolunda emin adımlarla yürüyen kuruluşumuz, tüm faaliyetlerinde olduğu gibi bu alanda da harikalar yaratıyor.

Ülkeler arasında sorunlar yaşandığında bile hava sahamızın ‘güven’ garantisi olarak görülmesi DHMİ ve ülkemiz için gurur verici..."

Funda Ocak'tan önemli açıklamalar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

CNS Elektronik Personeli ~ 5 yıl önce
Türkiye Hava Trafik Kontrol Merkezinde operasyon kısmı hava trafik personelinden, bu personelin kullandığı son teknoloji CNS Sistemlerin temin, tesis ve idamesini sağlayan teknik kısmı ise CNS Elektronik Personelinden oluşmaktadır. CNS Elektronik Personeline bu haberde yer verilmesi unutulmuş herhalde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haldun ~ 5 yıl önce
Smartla ilgili haberi görünce gözlerim umutla Haldun'lu bir fotoğraf aradı ama maalesef... O yok da kimler var kimler. Kapalı ekranda çalışıyor taklidi yapanlar, ortadaki masada toplantı mizanseniyle "biz o ekran başındakilerden daha önemli insanlarız" mesajı verenler vs.vs.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
başkan ~ 5 yıl önce
sen küresel mücadeleyi boşverde karla mücadelede kutuplara bile gideriz diyodunuz 2cm kar yağdı havalimanını kapattınız nooldu sen onu söyle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müthiş ~ 5 yıl önce
Müthiş bir meslek. Başarılar hepinize. Pilotların gözü kulagisiniz. İyi ki varsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknikpersonel ~ 5 yıl önce
Teknik personeline bir kanepe bir tv yi çok gören meydan müdürlerine ithaf olunur bu arkadaşlara sağlanan yaşam alanları.herkes zincirin bir halkası ona göre hareket edilmesini rica ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATCo ~ 5 yıl önce
Bu ulkede binbir sinavdan geciyoruz ve deger gormek istiyoruz genc kontrolorler olarak.Pilotaj secenek olmasin bu meslegi yuceltelim,hak ettigimizi sacma tartismalara girmeden alalim istiyoruz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türk 1071 ~ 5 yıl önce
eskiden Türkiye kurşun kalem bile yapamazdı. çok çalışarak o günlerden bu güzel günlere geldik hamd olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kravatlı Veli ~ 5 yıl önce
Siz hangi eskiden bahsediyorsunuz? 1969'da İstanbul-Kartal'da Adel fabrikası vardı ve kalem üretiliyordu.
Ankaralı ~ 5 yıl önce
Batı hayranı trol seni :))
akıllı ~ 5 yıl önce
Çok Gurur verici bir görüntü. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Huh? ~ 5 yıl önce
Kapakta Funda Ocakla el şıkışan arkadaşın mutluluktan ağzı ayrılacak=D

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000