05 Mart 2018, Pazartesi 09:24:08

Funda Ocak'tan ARFF açıklaması

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, 5 Mart Türkiye ARFF Memurları Günü nedeniyle önemli açıklamalarda bulundu.
  • ARFF yi Trabzon Pegasus kurtarma felaketinde gördük. Hakikaten nereden eğitim aldıklarını çok merak ediyorum. Hangi uluslararası kuruluştan eğitim almışlar acaba ?
  • Yeniceriler hadi yine iyisiniz :)
  • Iyi dilekleriniz icin tesekkurler. Cok konusan bi kesim var evet oda emin olun savunma mekanizmasiyla hareket ediyorlar. Birde bilindigi uzere birimimize kiymet verilmeyen donemlerinde acisi var.
  • Havacilik sektorunun en onemli halkasi, olmazsa olmazi, DHMİ'nin basarisinin bas aktorlerinden biri olan 7/24 zorlu mesai kosullarinda, buyuk bir gayretle, cani pahasina gorevini ifa eden ARFF personelinin gunu kutlu olsun.
  • Dünya ARFF gününüz kutlu olsun arkadaşlar.
  • Arff gununi en icten dileklerimle kutlarim arkadaslarimin ama bir sitemim var cok fazla cene yapiyorsunuz bu sizi antipatik gosteriyor aslinda sempatik cocuklarsiniz ama cok konuştuğunuz için iticilestiniz bilginize.birde kahramanin cok gazina gelmeyin.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, 5 Mart Türkiye ARFF Memurları Günü nedeniyle önemli açıklamalarda bulundu.

Funda Ocak'ın açıklaması:

Değerli mesai arkadaşlarım;

DHMİ olarak, havacılığın diğer tüm alanlarında olduğu gibi, Havaalanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele hizmetlerinde de küresel ölçekte iddialı bir kuruluş haline gelmiş bulunuyoruz.

Hiçbir başarının tesadüf olmadığı gibi, bu konudaki başarımız da azimle ve kararlılıkla attığımız adımlardan, titizlikle uyguladığımız planlamalardan geçiyor. Son yıllarda yaptığımız ciddi yatırımlarla teknolojinin son ürünü kurtarma, yangın söndürme araç gerecine sahip bir filo oluşturduk. Yüksek tonajlı, hızlı; su, köpük, kimyevi söndürücüleri birlikte taşıyan 8X8 araçlarla filomuzu sürekli takviye ediyoruz.

Havalimanı kurtarma ve yangınla mücadele hizmetleri kapsamında 469 araç ve 4 takım uçak kurtarma ekipmanımızla birlikte konusunda uzman 1453 ARFF personelimiz ile Avrupa’nın en güçlü, en yetenekli ARFF teşkilatına sahibiz!

Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı(ICAO)'nın standart ve önerileri doğrultusunda sürekli olarak eğitimden geçen, bilgisayar tabanlı animasyon ve şematiklerle kendi havalimanlarında sürekli uzaktan eğitim alan ARFF personelimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında.

Trabzon Havalimanında yaşanan üzücü kaza sonrasında, aldıkları ciddi eğitimi cesaret ve kabiliyetleriyle birleştirerek imza attıkları kurtarma ve tahliye çalışması, ARFF teşkilatımızın konusunda uzmanlığını ve gelişmişlik düzeyini bir kez daha gözler önüne serdi.

Gerektiğinde hayat kurtarmak için canlarını tereddüt etmeden tehlikeye atan, gerek yurt içi gerekse yurt dışı görevlerindeki başarılarıyla ve başarılarını taçlandırdıkları dünya çapında ödülleriyle göğsümüzü kabartan kahraman ARFF personelimizin, sektörde hizmet veren tüm ARFF çalışanlarının “5 Mart Türkiye ARFF Memurları Günü”nü kutluyor, üstün başarılarının devamını diliyorum.

Funda Ocak'tan ARFF açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

TZX ~ 4 yıl önce
ARFF yi Trabzon Pegasus kurtarma felaketinde gördük. Hakikaten nereden eğitim aldıklarını çok merak ediyorum. Hangi uluslararası kuruluştan eğitim almışlar acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arff ~ 4 yıl önce
DHMI Eğitim akademisi
Aöff ~ 4 yıl önce
Yeniceriler hadi yine iyisiniz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fireman ~ 4 yıl önce
Iyi dilekleriniz icin tesekkurler. Cok konusan bi kesim var evet oda emin olun savunma mekanizmasiyla hareket ediyorlar. Birde bilindigi uzere birimimize kiymet verilmeyen donemlerinde acisi var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kutlu olsun ~ 4 yıl önce
Havacilik sektorunun en onemli halkasi, olmazsa olmazi, DHMİ'nin basarisinin bas aktorlerinden biri olan 7/24 zorlu mesai kosullarinda, buyuk bir gayretle, cani pahasina gorevini ifa eden ARFF personelinin gunu kutlu olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Antalya aTc ~ 4 yıl önce
Dünya ARFF gününüz kutlu olsun arkadaşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teşekkürler sayın Genel müdürüm ~ 4 yıl önce
5 mart ARFF günü kutlu olsun. Tüm meslektaşlarıma kazasız seneler diliyorum. Arff günü münasebetiyle Afrin için okunan duaların yapılan hayırlarınız inş. Kabul olmuştur. Şehitlerimze Allah’tan rahmet gazi ve yaralılarımıza acil şifalar, ülkemiz için nöbet tutan savaşan canını hiçe sayan tüm silahlı kuvvetlerimzinde Allah yar ve yardımdımcısı olsun.
Arff kutlu ~ 4 yıl önce
Arff gununi en icten dileklerimle kutlarim arkadaslarimin ama bir sitemim var cok fazla cene yapiyorsunuz bu sizi antipatik gosteriyor aslinda sempatik cocuklarsiniz ama cok konuştuğunuz için iticilestiniz bilginize.birde kahramanin cok gazina gelmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000