10 Mart 2018, Cumartesi 11:34:37

Funda Ocak: "Çalışmalar hızla devam ediyor"

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, İstanbul Yeni Havalimanı ve Atatürk Havalimanı'na ilişkin paylaşımlarda bulundu.
  • Tazminatla ilgili konu REİS e intikal etmistir.arkadaşlar.Fakat dhmi g. Mudurlugu burdada devreye girmeye calismis.adalet olmaz diye.dhmi butun birimlere artan para ile alet edavat almaya kalkiyomus.REİSE bu durumda iletilmis.Eurocontrolun parayi fatura kisminda denetleme ile gercekten personele dagilitilip dagitilmadigi konu arastiriliyomus.DHMi nin bu konuda rapor vermesi durumu varmis.Yani birileri koltugundan olacakmis?
  • ARFFciler sizi istanbul yeni havalimanına almayacaklarmış. Neyse üzülmeyin sizde yolcu olarak gidersiniz gari :)
  • Binlerce yolcu,özellikle de iç hat yolcuları yeni hava limanına nasıl ulaşacak.?ne metro var ,ne metrobüs var !taksilere teslim olcağız! Bu gün içhatlara gidin bakın binlerce insan Türkiyenin her yerine otobüs terminali gibi gidip geliyor. Hiç olmazsa içhat yolcuları Atatürk ten uçsun.hiç kimse sesini çıkartmıyor!,,özel şirketler bari buradan uçsun!
  • lodos estiği zaman uçaklar tepemizden geçip iniyor, Kavacık’ta oturuyorum. Yeni havalimanınında uçaklar yine Kavacık üzerinden geçme ihtimali var mı? Bilen birisi cevap verirse çok menmın olurum. Saygılarımla.
  • Yeni havalimanı için işe alınan kontrolöre verilen eğitim çok yetersiz. O kadar kısa sürede kontrolör yetişmez. Neyin ne olduğunu bilmeyen daha freyzyolojiye hakim olmayan kişilere hem lisans hem rate verilmiş. O kadar kısa sürede adam yeyişmez diyordum kendi gözlerimle şahit olunca resmen şok oldum. Ben yaptım oldu sistemiyle bu kadar olur. Herşeyi toz pembe görüyoruz ancak korkuyorum ki bumerang etkisi ile bu kalitesizlik kan kırmızısı olacak.
  • tazminatlar ne olacak 4000-1000-500 safsatası yalandır umarım yoksa servislerde kuleci-yerci kavgası başlayacak
  • Keşke sabiha içinde duyabilsek 2.pist ve ana pist 06 arnavut kaldırımı gibi...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, dünyanın en büyük havalimanı olarak planlanan İstanbul Yeni Havalimanının hedeflenen açılış tarihinde hazır hale getirilmesi için yoğun bir süreç yaşandığını ve tüm birimlerin koordineli şekilde yürüttüğü çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

Ocak, Twitter'da İstanbul Yeni Havalimanı ve Atatürk Havalimanı'na ilişkin paylaşımlarda bulundu.

İstanbul Yeni Havalimanı'ndaki çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini aktaran Ocak, şu bilgileri verdi:

"Dünyanın en büyük havalimanı olarak planlanan İstanbul Yeni Havalimanı'nın hedeflenen açılış tarihinde hazır hale getirilmesi için yoğun bir süreç yaşanıyor. Tüm birimlerin koordineli bir şekilde yürüttüğü çalışmalar hızla devam ediyor. İstanbul Yeni Havalimanı'nda görev yapması planlanan Hava Trafik Kontrolörlerine, tamamen yenilenecek hava sahası ve operasyon ortamına intibak sağlamaları amacıyla verilen eğitimler kuruluşumuz açısından büyük önem taşıyor. 

Bu kapsamda, 2017 Ekim-2018 Ocak tarihleri arasında uluslararası emniyet otoritesi Avrupa Hava Seyrüsefer Örgütü'nün (EUROCONTROL) Fransa’da bulunan deney merkezinde 'Gerçek Zamanlı Hava Trafik Kontrol Simülasyonu' (ATC-RTS) gerçekleştirilmişti. Diğer taraftan, Genel Müdürlüğümüzce İYH'de görev yapacak Hava Trafik Kontrolörlerinin yoğun trafiği emniyetli, etkin, verimli şekilde yönetmeleri için rutin görevlerinden farklı olarak gözetmen (süpervizör) rollere geçişini kolaylaştırmaya yönelik bir kurs düzenlendi."

Funda Ocak, Atatürk Havalimanı'nda, 05-09 Mart arasında EUROCONTROL teşkilatının uzman eğiticilerince kursiyerlere iletişim, motivasyon, liderlik, stres, güvenlik yönetimi, çatışma yönetimi ve değişim yönetimi gibi yöntemleri içeren eğitim verildiğini aktararak, "Kursta başarı gösteren 16 Hava Trafik Kontrolörü, AHL'de düzenlenen bir törenle sertifikalarını aldılar. Konunun önemine istinaden söz konusu eğitimin devam etmesi planlanıyor." ifadelerini kullandı.

Funda Ocak: "Çalışmalar hızla devam ediyor"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Tazminat ~ 5 yıl önce
Tazminatla ilgili konu REİS e intikal etmistir.arkadaşlar.Fakat dhmi g. Mudurlugu burdada devreye girmeye calismis.adalet olmaz diye.dhmi butun birimlere artan para ile alet edavat almaya kalkiyomus.REİSE bu durumda iletilmis.Eurocontrolun parayi fatura kisminda denetleme ile gercekten personele dagilitilip dagitilmadigi konu arastiriliyomus.DHMi nin bu konuda rapor vermesi durumu varmis.Yani birileri koltugundan olacakmis?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tnt ~ 5 yıl önce
Herkes hakettiğini yaşayacak varsa devlet bulundukları makamı adaletsizlik ve haksızlık ile işgal edenler ile layıkıyla görevini yapmaya çalışanlardan ayıklanacaktır. Kimin aslında nereye hizmet ettiği er geç ortaya çıkacaktır. Devletin asli görevlerinden biri de herşeyden önce adaletli yönetim sağlayacak vasıflara sahip olanları gereken yerlere getirmektir sırf onun bunun yeğeni falanı diye kontenjandan başa getirmek olmaması gerekir.
ARFF ~ 5 yıl önce
ARFFciler sizi istanbul yeni havalimanına almayacaklarmış. Neyse üzülmeyin sizde yolcu olarak gidersiniz gari :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oscar ~ 5 yıl önce
Binlerce yolcu,özellikle de iç hat yolcuları yeni hava limanına nasıl ulaşacak.?ne metro var ,ne metrobüs var !taksilere teslim olcağız! Bu gün içhatlara gidin bakın binlerce insan Türkiyenin her yerine otobüs terminali gibi gidip geliyor. Hiç olmazsa içhat yolcuları Atatürk ten uçsun.hiç kimse sesini çıkartmıyor!,,özel şirketler bari buradan uçsun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gnd ~ 5 yıl önce
iç hatlardan gelip, dış hatlara giden yolcu ne yapacak o zaman?
uçak sesi ~ 5 yıl önce
lodos estiği zaman uçaklar tepemizden geçip iniyor, Kavacık’ta oturuyorum. Yeni havalimanınında uçaklar yine Kavacık üzerinden geçme ihtimali var mı? Bilen birisi cevap verirse çok menmın olurum. Saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bakirkoydekiler, sefakoydekiler napsin ~ 5 yıl önce
Yine kavacikta tam alcalmamis oluyor.
atc ~ 5 yıl önce
Yeni havalimanı için işe alınan kontrolöre verilen eğitim çok yetersiz. O kadar kısa sürede kontrolör yetişmez. Neyin ne olduğunu bilmeyen daha freyzyolojiye hakim olmayan kişilere hem lisans hem rate verilmiş. O kadar kısa sürede adam yeyişmez diyordum kendi gözlerimle şahit olunca resmen şok oldum. Ben yaptım oldu sistemiyle bu kadar olur. Herşeyi toz pembe görüyoruz ancak korkuyorum ki bumerang etkisi ile bu kalitesizlik kan kırmızısı olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahl dhmi ~ 5 yıl önce
tazminatlar ne olacak 4000-1000-500 safsatası yalandır umarım yoksa servislerde kuleci-yerci kavgası başlayacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tazminat ~ 5 yıl önce
Umarız yalandır havacılıkla alakası olmayan yercilerin bu kadar tazminat alması ne alaka
adalet ~ 5 yıl önce
umarım sabahtan aksama kadar yatanla, risk alan, çalışan, operasyonu aktif olarak yöneten personeller aynı kefeye koyulmaz. Herkes eşit almasın. Herkes hak ettiğini alsın.
Bu tazminat ~ 5 yıl önce
Tabiki ARFF'nindir.
Arff ~ 5 yıl önce
Gökteki güvenliğin yerdeki teminatı olan arff in adaleti tecelli edecek!
Yav hehe ~ 5 yıl önce
Hakkın olmayan parayı alamadığın için serviste kulelicilerle kavga etmeye devam et güzel kafan var üstad sen valiyle Başbakan’la falanda kavga edersin
Atc ~ 5 yıl önce
Ya birak bu isleri arff mis dusen jetle alakali gec mudaheleniz var.. oturup voleybol oynamakla olmuyor bu isler..ayrica karla mucadelelerde de biliyoruz sizleri.. kuledeki yaklasmadaki acc deki adam risk aliyor.. verilen tazminatta HAVA TRAFIK KONTROL HIZMETI icin veriliyor.. ama burdan nemalanan sizde oluyorsunuz.. 3. Seviyeden tazminat aliyoruz diye agliyorsunuz.. bu insanlar bu meslege girerken kac tane sinavdan geciyor kusura bakmayinda bi zahmet dunya standartlarinda olmayan maaslari yurtdisindan kendileri icin ayrilan parayla biraz artsin.. maasinizdan menmun degilsenizde girin sinavlara atc olun.
Mvt ~ 5 yıl önce
Keşke sabiha içinde duyabilsek 2.pist ve ana pist 06 arnavut kaldırımı gibi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000