25 Ocak 2021, Pazartesi 09:00:03

Fransız gazeteciden kaybolan uçakla ilgili inanılmaz iddia!

239 kişiyi taşıyan yolcu uçağının kaybolduğu gün, yeni bir lazer silah sistemi test edildi. Gizemi hala çözülemeyen uçağın akıbetine ilişkin yazılan kitap, gündeme bomba gibi düştü.
  • UÇAK ROTASINDAN ÇIKIP BİR SÜRE BAŞKA BİR ROTA DA DEVAM EDİYOR BU DA LAZERLE VURULMA TEZİNİ ÇÜRÜTÜYOR.

239 kişiyi taşıyan yolcu uçağının kaybolduğu gün, yeni bir lazer silah sistemi test edildi. Gizemi hala çözülemeyen uçağın akıbetine ilişkin yazılan kitap, gündeme bomba gibi düştü.

Yolcu uçağı 227 yolcusu ve 12 mürettebatıyla havalandı. İçerisinde 14 farklı ülkenin vatandaşı olan Boeing 777 tipi uçak, yaklaşık 40 dakika sonra radardan kayboldu.

8 Mart 2014'te Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'dan Çin'in başkenti Pekin'e gitmek üzere havalanan uçaktan, bir daha hiç kimse haber alamadı.

Hint Okyanusu'nun birçok kıyısında onlarca enkaz parçası bulundu ancak MH370 sefer sayılı uçağın gizemi uluslararası çabalara rağmen bir türlü çözülemedi.

Yaklaşık dört yıl boyunca Hint Okyanusu'nun neredeyse her noktası tarandı, 2018 yılında yayınlanan 450 sayfalık resmi rapor ise gizemin daha da büyümesine yol açtı.

Uçağın parçalanmış olabileceği ihtimali üzerinde duran uzmanlar, ancak aracın uçuş sırasında mı yoksa okyanus sularına çarparak mı parçalandığı konusunda kesin bir şey söyleyemedi.

Raporda uçağın neden gece yarısı aniden rota değiştirdiği ve saatlerce yeni rotasında yol aldığına dair mantıklı bir bilgi de yoktu. Sadece kanıt bulunmadığından bütün ihtimallerin göz önünde bulundurulması gerektiği belirtildi.

Bu ihtimaller arasında uçağa dışarıdan müdahalede bulunulmuş olabileceği de yer aldı. Uçağın kaybolmasından yaklaşık sekiz yıl sonra yayınlanan bir kitap ise, gündeme bomba gibi düştü.

Araştırmacı gazeteci Florence de Changy, 'The Disappearing Act' isimli kitabında uçağın Vietnam yakınlarındaki gizli bir operasyonda vurularak düşürüldüğünü yazdı.

Ödüllü Fransız gazeteci Florence de Changy'nin kitabındaki en çarpıcı detay ise, MH370 sefer sayılı yolcu uçağının yeni bir lazer silahıyla vurulduğu iddiası.

Uçağın kaybolduğu gün yeni bir lazer silah sisteminin test edildiğini belirten gazeteci, MH370'nin vurulmasının bir hata olabileceğini veya yanlış ellere gidecek özel kargonun durdurulması için hedef alındığını savundu.

Kitapta MH370'in pilotu Zahari Ahmed Şah'ın arkadaşı Peter Chong'un bir tanıklığına da yer verildi. Buna göre, kendisi de pilot olan Chong, trajediden günler sonra Tayland Körfezi'nin üstünde uçtu.

Chong'un ifadesine göre, uçuş sırasında kabin ekibinin uyarısyla aşağı baktı, Tayland Körfezi'nde bir enkaz vardı ve ekipler hassas bir arama operasyonu yürütüyordu.

Havacılık tarihinin en büyük bilmecelerinden biri haline gelen MH370'in nasıl düştüğüne dair şimdiye kadar birçok senaryo gündeme getirildi.

Bunlar arasında, yakıtın tükenmesi, kaçırma, bir askeri uçak tarafından vurulma ve pilotun intihar etmesi de vardı. Uçağın kasten düşürülmesi, 238 kişinin öldürülmesi anlamına geliyor.

ABD'li uzmanlar tarafından ortaya atılan 'intihar' teorisi büyük ilgi toplamıştı. Ancak araştırmalardan pilotun psikolojik veya mali sıkıntısının olmadığı ortaya çıkmıştı.

Fransız gazeteciden kaybolan uçakla ilgili inanılmaz iddia!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

BİLİR KİŞİ ~ 3 yıl önce
UÇAK ROTASINDAN ÇIKIP BİR SÜRE BAŞKA BİR ROTA DA DEVAM EDİYOR BU DA LAZERLE VURULMA TEZİNİ ÇÜRÜTÜYOR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Laser ~ 3 yıl önce
Laser silahları şu ana kadar pilotların gözünü kör etmek için kullanıldı. Belki bir ihtimal öyle bir saldırı olmuş olabilir
Kör pilot ~ 3 yıl önce
Pilot dışarı bakarak uçmuyor. Kör olma ihtimali yok
at kafası ~ 3 yıl önce
olm bırakın gidin havacılık platformu burası işsiz misiniz
Bilinmeyen ~ 3 yıl önce
O gunki teknolojide bile uçağı askeri uydular vasıtası ile hackleyip hem rotasından çıkarmak hemde istedikleri başka rotada uçurmak , uçak ile yer istasyonlarının haberleşmesinide kesmek imkanı mevcuttu. Ayrica lazer teknolojisindeki inanılmaz gelişmeleride dikkate alınca, uçak istenen rotada ,istenen bölgeye getirildiginde okyanus üstünde düşürülüp , o bölgede bekletilen özel ekip tarafından o gizemli kargo neyse onu alarak olayi örtbas için kimse gelmeden oradan ayrılmak hiçte zor bir senaryo değil. Olayı tamamen karartmak için buyuk bir gemi ile parçalanan gövdenin büyük kısminida toplayıp götürmüşte olabilirler. Bir cisme tutuldugunda onu anında buharlaştırıp yok eden lazer teknolojisinin olduğu varsayıldığında, düşen büyük parcaların tek tek bu silahlada yok edildigide ihtimal dahilindedir.
Harıka ~ 3 yıl önce
Bır analız

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000