02 Aralık 2019, Pazartesi 09:26:21

Fransa'ya seyahat edeceklere kötü haber!

Fransa’da 5 Aralık’ta postacıdan sağlık personeline, toplu ulaşımdan uçaklara kadar çalışanlar greve gitme kararı aldı. Fransa’da geçen yıl başlayan sarı yeleklilerin eylemleri sonrası yeni bir grev dalgası hayatı durduracak.
  • Millet birlik oluyor hakkını arıyor devleti de buna izin veriyor bizde de tam tersi hem grev yasak hem de hakkını aramak istesen hain oluyorsun sonra da niye onlar ileri biz geriyiz diyoruz. Bu kafayla bu halde olmamız bile mucize.

Fransa’da 5 Aralık’ta postacıdan sağlık personeline, toplu ulaşımdan uçaklara kadar çalışanlar greve gitme kararı aldı.
Fransa’da geçen yıl başlayan sarı yeleklilerin eylemleri sonrası yeni bir grev dalgası hayatı durduracak.

Her yerde grev!

Bütün sendikalar, sağlık, postane, itfaiye, elektrik kurumu demiryolu ve toplu taşıma işçileri, havaalanı çalışanları, hükümetin “emekli aylığı reform” planlarını protesto etmek için greve çıkacak.

Öte yandan geçen yıl 17 Kasım’dan beri sokaklara olan Sarı Yelekliler de greve katılacaklarını açıkladı.

150 gösteri yapılacak

Büyük grevin başlayacağı perşembe günü ülke genelinde 150 gösterinin yapılacağı duyuruldu.

İçişleri Bakanı Christophe Castaner, gösterilerin amacının ötesine geçmesinin endişesini taşıdıklarını söyledi. Gösteriye katılanların yasaların çizdiği çerçevelerde gösteri yapması çağrısında bulunan Castaner, polislerin de gereken önlemleri alacağını açıkladı.

Fransa'ya seyahat edeceklere kötü haber!

Facebook Yorum

Yorumlar

grev ~ 13 gün önce
Millet birlik oluyor hakkını arıyor devleti de buna izin veriyor bizde de tam tersi hem grev yasak hem de hakkını aramak istesen hain oluyorsun sonra da niye onlar ileri biz geriyiz diyoruz. Bu kafayla bu halde olmamız bile mucize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000