13 Mart 2021, Cumartesi 09:21:14

Frankfurt Havalimanı'ndaki işçi eylemi devam ediyor

Almanya Frankfurt Havalimanı'nda yer hizmetleri sağlayan WISAG şirketi tarafından işten çıkarılan personelin eylemleri devam ediyor.

Frankfurt Havalimanı'nda yer hizmetleri sağlayan WISAG, geçtiğimiz yılın Ekim ayında 230 kadrolu işçisini işten çıkarmıştı. Bunun üzerine çeşitli eylemlerle protestolara başlayan işçiler, önceki gün de WISAG şirketinin Frankfurt kentindeki ana binası önünde üçüncü kez bir gösteri düzenledi.

Saat 11.00’de başlayan eylemlerde işçiler davul zurna eşliğinde gösteri yaparlarken, sık sık Almanca "Buradayız, bağırıyoruz, çünkü işimiz çalınıyor" sloganları attı. İşçilerin şirket yetkilileriyle görüşme talebine yanıt verilmezken, açıklama yapan WISAG yetkilileri, sendikayla görüşmeleri sürdürdüklerini belirtiyordu.

İşçiler görüşme yapılan sendikanın işten atılmalarıyla ilgilenmeyen Ver.di sendikası olduğunu belirterek, bu durumu kötü bir oyun olarak nitelendiriyor.

Gece yarısı operasyonu düzenlendi!

Eyleme katılan bazı işçiler, kendilerinin eylemden bir gece önce, özel olarak posta kutularına atılan mektuplarla işten atıldıklarını açıkladı. Gece yarısı operasyonu ile işten atılan işçi sayısı 35 ile 40 kişi arasında tahmin ediliyor. Son gün işten atılanların önemli bir kısmının en az yüzde 50’si iş kaybı olan kişilerden oluşması tepki çekerken, işten çıkartmaların devam edeceği tahmin ediliyor.

Frankfurt Havalimanı'ndaki işçi eylemi devam ediyor

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000