20 Ocak 2021, Çarşamba 00:04:59

Fettah Tamince Mehmet Cengiz’in özel jetini aldı

Türkiye’nin "gözde" müteahhitlerinden Mehmet Cengiz, uzun menzilli iş jeti Falcon 7X’i, Fettah Tamince’ye sattı. Cengiz, 62 milyon dolara satın aldığı yeni uçağı Gulfstream 650 gelecek ay teslim alacak.
  • Fettah,Almanya'ya bir arabanın bagajında götürdüğü halıları satmış,sonra sermayesini rus bir işadamı ile birleştirmiş öyle zengin olmuş vs,tam bir başarı öyküsü yani,tabii ki yersen...Feto bağlantıları ortaya çıktı ama adam hala serbest.Eee hani fetoyla mücadele ediliyordu,ne oldu? Öteki zaten dünya çapında meşhur.Sadece bu şahsın 450 milyon tl vergi borcu silindi gitti 62 milyon dolarlık uçak aldı diğer torpilli,yandaşlarla birlikte toplamda 1 milyar TL den fazla vergi borcu silinmiş,sanırsın adamların iktidar mensuplarına olan şahsi borçları silinmiş, yağlı ballı,döviz kuru üzerinden garantili ihaleler verilmiş hala veriliyor ama sorgulamaz,sormaz,neme lazımcı,biatçı,şark kurnazı, paraya tamahkar,çıkar için her kılığa girebilecek zihniyette olan bu topluma bu iktidara bunca zamandır oy verip durduğu için herşey müstahak. Her toplum hak ettiği gibi yönetilir.
  • Ayvayı yemiş Gulfstream herşeyi kontrpl ediyor neteden nereye ne zaman
  • hükümet değişince tüm mal varlıklarına el konulacak
  • yıllar önce iflas ettik... 3 kuruş borç için tüm elimizde hayatımızı rahat devam ettireceğimiz bir arsamız var üzerinde belediye sgk kamu haczleri var. 5 arabamız vardı 2000-2004 model aralığında ederleri toplamda taş çatlasın 250-300 bin, arabaları devlet aldı zaten ve çerez parasına sattı ihale ile... arsa hemen hemen tüm borcumu anca karşılıyor ve arsanın 300-400 bin devlet çöktü resmen ne satabiliyoruz ne kullanabiliyoruz. Emeklimden sırf bu yüzden 600 tl kesiyorlar. Adamların milyarlarca vergisi iptal ediliyor,üstüne birde araç geciş ve yolcu garantili hava alanı ihaleleri veriliyor. Zerre hakkım varsa haram olsun. Resmen bu milleti köle ettiniz. Bu hükümetten daha iyisi yok evet bunların yerine geleceklerde bunlardan az değil ben hayatımda bir tek bunları destekledim ama inanın o kadar pişmanım ki ... resmen ticareti,ekonomiyi bitirdiler. Zerre anladıkları yok... İnşaatla memleket yönettiklerini zannediyorlar. hiçbir şey ile alakaları yok... Her şeye zam zam zama, millete haciz..
  • Milletten haz almayı ne zaman bırakacaklar acaba???
  • Ön lastigin biri benim .

Aldığı dev ihalelerle kamuoyunun yakından tanıdığı müteahhit Mehmet Cengiz, özel jetini yine tanınmış iş insanlarından Fettah Tamince'ye sattı.

Cengiz Holding iştiraki Cengiz Havacılık, envanterindeki Falcon 7X özel jeti, Tamince'nin sahip olduğu RIXOS'a sattı.

Cengiz İnşaat'ın liste satış fiyatı 47 milyon dolar olan Falcon 6X değil, 65 milyon dolar olan Gulfstream G650 siparişi verdiği ortaya çıktı.

UZUN MENZİLLİ

Cengiz Havacılık, hava taksi sektörüne 2008 yılında girdi. Cengiz'in ilk uçağı Dassault imalatı Falcon 2000LX oldu. Şirket 2018 yılındauzun menzilli üç motorlu Falcon 7X'i satın aldı.

Dassault tasarımı Falcon 7X tipi iş jeti uzun menzilli, üç motorlu uçak, iş adamlarını performans ve konforu birlikte sunuyor. Mehmet Cengiz'in, Fettah Tamince'ye sattığı TC-CMC tescilli 7X, 23.38 metre uzunluğa ve 26,21 metre kanat açıklığına sahip. 41 ülkede 270'in üzerinde Falcon 7X hizmet veriyor. Geniş kabine sahip uçak standart olarak 14 yolcu kapasiteli. Saatte 953 kilometre hıza çıkabilen Falcon 7X, 15 bin 545 metre irtifadan uçabiliyor. İstanbul’dan kalktığında New York’a, doğuda ise Singapur'a doğrudan uçabiliyor. 7X'in standart donanımlı fiyatı yaklaşık 50 milyon dolar…

ŞUBAT AYINDA YENİ UÇAĞI GELİYOR

Mehmet Cengiz geçtiğimiz günlerde yeni uçak siparişini yalanlamıştı. Ancak sipariş ettiği Falcon 6X'ten vazgeçtiği ve çok daha pahalı olan Gulfstream G650 satınaldığı ortaya çıktı.

6X'in liste fiyatı 46 milyon dolarken, Cengiz'in G650 ER'yi 62 milyon dolara satın aldığı öğrenildi. Uçağın önümüzdeki ay teslim alınacağı, bunun için iki pilotun yurtdışına tip eğitimine gönderildiği gelen bilgiler arasında…

ABD yapımı Gulfstream G650 ER 13 bin kilometrelik menziliyle iş insanlarının dünyanın hemen hemen tüm noktalarına direkt uçuşuna imkan sağlıyor.

BODRUM'DA ORTAK İŞ YAPIYORLAR

Mehmet Cengiz ve Fettah Tamince son olarak Bodrum'da yaptıkları ortaklıkla gündeme gelmişti. Mehmet Cengiz’e ait Cengiz Holding ve Rixos Grubunun patronu Fettah Tamince'nin ortakları olduğu Bodrumbir Turizm Yatırım A.Ş’nin Cennet Koyu'nda, 4 adet mendirek yapısı ile 2 adet plaj yapmayı planladığı öğrenildi. Proje alanı kültür varlıkları, tabiat varlıkları, SİT ve koruma alanı içerisinde kalıyor.

YILBAŞINDAN BU YANA YOĞUN TRAFİK

Falcon 7x'in yılbaşından bu yana gerçekleştirdiği oldukça yoğun trafik dikkat çekiyor. Uçağın ağırlıklı olarak Tamince'nin yatırımlarının bulunduğu şehirlere uçtuğu görüldü.

Fettah Tamince Mehmet Cengiz’in özel jetini aldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Müstahak ~ 3 yıl önce
Fettah,Almanya'ya bir arabanın bagajında götürdüğü halıları satmış,sonra sermayesini rus bir işadamı ile birleştirmiş öyle zengin olmuş vs,tam bir başarı öyküsü yani,tabii ki yersen...Feto bağlantıları ortaya çıktı ama adam hala serbest.Eee hani fetoyla mücadele ediliyordu,ne oldu? Öteki zaten dünya çapında meşhur.Sadece bu şahsın 450 milyon tl vergi borcu silindi gitti 62 milyon dolarlık uçak aldı diğer torpilli,yandaşlarla birlikte toplamda 1 milyar TL den fazla vergi borcu silinmiş,sanırsın adamların iktidar mensuplarına olan şahsi borçları silinmiş, yağlı ballı,döviz kuru üzerinden garantili ihaleler verilmiş hala veriliyor ama sorgulamaz,sormaz,neme lazımcı,biatçı,şark kurnazı, paraya tamahkar,çıkar için her kılığa girebilecek zihniyette olan bu topluma bu iktidara bunca zamandır oy verip durduğu için herşey müstahak. Her toplum hak ettiği gibi yönetilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haklisin ~ 3 yıl önce
Uzun zamandir bu mecrada okudugum en akillica ve dogru sözler..Ama bize bir sey kalmamis uzuldum doğrusu:)
cevap basit ~ 3 yıl önce
Şahsım neden Rixos otellerinde tatil yapıyor? Fazla para vermediğinden olabilir mi?
Gulfstream ~ 3 yıl önce
Ayvayı yemiş Gulfstream herşeyi kontrpl ediyor neteden nereye ne zaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bb ~ 3 yıl önce
hükümet değişince tüm mal varlıklarına el konulacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vergiller Affı ~ 3 yıl önce
yıllar önce iflas ettik... 3 kuruş borç için tüm elimizde hayatımızı rahat devam ettireceğimiz bir arsamız var üzerinde belediye sgk kamu haczleri var. 5 arabamız vardı 2000-2004 model aralığında ederleri toplamda taş çatlasın 250-300 bin, arabaları devlet aldı zaten ve çerez parasına sattı ihale ile... arsa hemen hemen tüm borcumu anca karşılıyor ve arsanın 300-400 bin devlet çöktü resmen ne satabiliyoruz ne kullanabiliyoruz. Emeklimden sırf bu yüzden 600 tl kesiyorlar. Adamların milyarlarca vergisi iptal ediliyor,üstüne birde araç geciş ve yolcu garantili hava alanı ihaleleri veriliyor. Zerre hakkım varsa haram olsun. Resmen bu milleti köle ettiniz. Bu hükümetten daha iyisi yok evet bunların yerine geleceklerde bunlardan az değil ben hayatımda bir tek bunları destekledim ama inanın o kadar pişmanım ki ... resmen ticareti,ekonomiyi bitirdiler. Zerre anladıkları yok... İnşaatla memleket yönettiklerini zannediyorlar. hiçbir şey ile alakaları yok... Her şeye zam zam zama, millete haciz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hee ~ 3 yıl önce
ben de sana hakkimi helal etmiyorum. hala daha partizanlik yapiyorsun, mustehak kardesim.
Vergiler affı'na ~ 3 yıl önce
Bu hükümetten daha iyisi yok diyorsan herşeyi hak ediyorsun. Yerine geleceklerin ne yapacağını nereden biliyorsun ki bunlardan az değil diyorsun? Ya daha iyi şeyler yaparlarsa? 18 yıldır ülkeyi her açıdan mahvedenlere durmadan oy verdiniz,güç zehirlenmesi yaşadılar sonuçta ekonomik,sosyal,toplumsal, ticari hersey ortada hiç boşuna ağlamayın.
Hakettiğini yaşıyorsun ~ 3 yıl önce
Hâlâ bu hükümetten daha iyisi yok diyorsunuz ya. .... Beter olun o zaman
Cabbar ~ 3 yıl önce
Ne diye bunca yıl bunlara oy verdin o zaman? İşin tıkırında mıydı, sana dokunmayan yılan bin mi yaşasındı?
. ~ 3 yıl önce
Sanırım sizde hakettiğinizi düşünüyorsunuzdur yani başınız derde girince sövenlerdensiniz ! İşte milettimin kısa özeti
beter ol! ~ 3 yıl önce
utanmadan bir de bunları destekledim diyorsun. Beter ol o zaman, senin gibi adama müstehak!
cvp ~ 3 yıl önce
Hem şikayet ediyorsun hem de bu hükümetten iyisi yok diyorsun ! Hükümetten iyisi yoksa boşuna sızlanma,ağlama.
Beter ol ~ 3 yıl önce
En iyisi bunlarsa beter ol. En güzel günlerin bu günlerin olsun. Sizin yüzünüzden bu hale geldik.
. ya ~ 3 yıl önce
hiç bir zaman bu adamlardan faydam olmadı ihale almadım, ürün üretmedim... bütün varlığımı bunlardan önce yaptım bunlar geldikten sonra kaybettim ve o günden beri zerre savunmadım bu adamları.. Çiller zamanında borcum 3 katına çıktı ama ekonomi güçlüydü 6 ay 1 yıl içinde eskisinden daha iyiye gelmiştim. Ta ki bunlar gelene kadar... o yüzden bilmeden neyin ne olduğunu saçma sapan yorum yapmayalım.. o zaman bende size şöyle diyebilirim o hakkı veriyorsunuz; bu iktidardan nemalanamadınız sonrakilerden umut bekliyorsunuz.. sizce etik olur mu bu şekilde yaklaşım??
Milllet ~ 3 yıl önce
Milletten haz almayı ne zaman bırakacaklar acaba???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Benim ~ 3 yıl önce
Ön lastigin biri benim .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 3 yıl önce
ben de ilk yakıtını koyacağım

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000