07 Kasım 2016, Pazartesi 12:45:02

'FETÖ'ye itaat eden pilot yapılıyordu'

Pilotlara yönelik FETÖ soruşturmasında ifadesine başvurulan şüpheli pilot, darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele saldıran Muharebe Arama Kurtarma timinden Binbaşı Berber'in, kendisine uyguladığı baskıları anlattı.
  • Dlr da ne haltlar dondugunu 2013 yillarinda biliyolardir allah cezanizi versin
  • larında durum farklımı? Kaç kişi atıldı? Thy personeline Mit soruşturma yaptımı? Merak etmeyin bu ülkede herşey çok çabuk unutulur..
  • Baydı bu muhabbet. İnanmıyorum kardeşim var mı. Hep dalavere. Kendi kusurlarını örtmek için şucu bucu icat et dur. Sanki partiye itaat etmeyen abad oluyor da konuşuyorsunuz.
  • Ağzı olan konuşuyor sizde buraya haber yapıyorsunuz.
  • Bazı işlerin davası olmaz. Kendi hayatınıza bakın.
  • Sivilde çok farklı da sanki.Tarkim'de , ERAH'da kimler köşe başlarını tutmuştu bu güne kadar?Kul hakkı yenmeyen neresi kaldı bu ülkede?
  • Orduyu ve kamuyu fetöcü olanlar ve olmayanlar diye 2 ye ayırmak doğru değildir. Doğrusu fetöcü olanlar ve fetöye göz yumanlardır. Birincisi temizlenmiş olabilir ama 2. si de 1. si kadar suçludur.
  • Thyde DLR denen saçmalık Fetö taktiğidir...300 saatten sonra pilot lisansı almş insana fizik soruları ve saçma sapan sorularla eleyemezsin...Hadi onu geç sözlü mülakatta hiç eleyemezsin!!! Mollymawk çıktı şimdi başımıza sırf birileri kazanacak diye
  • sanki bilinmedik bir şey! neyin ne olduğunu,kimin,neyi,nasıl yaptığını yerin altındaki solucan biliyordu da alınlarını secdeye beraberce değdirdikleri,makamları,paraları,işleri,ihaleleri paylaştıkları,ne istediler de vermedikleri mi bilmiyordu???
  • Türk Hava Yolları akademiye 2011 den sora giren adaykarın çok büyük kısmının Fetöcü olduğu söyleniyor ve hatta gayette biliniyor. Neden hiç haber yapılmaz yada araştırılmaz? Rakama baktığınızda çok büyük bir rakam. Yoksa birileri araştırmayın mı dedi?

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik pilotlara ilişkin soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan şüpheli pilot üsteğmen, darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele saldıran Muharebe Arama Kurtarma (MAK) timinden Binbaşı Taner Berber'in, örgütün kurallarına uymadığı gerekçesiyle kendisine baskı uyguladığını belirterek, örgüte tam itaat edenlerin pilot yapıldığını anlattı.

Konya merkezli 17 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında 71'i üsteğmen 73 pilotun yakalanması için başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin verdiği bilgiler doğrultusunda, FETÖ'nün Hava Kuvvetlerindeki yapılanması da ortaya çıkıyor.

Şüpheli pilot üsteğmen O.S, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde verdiği ifadesinde, Hava Harp Okulunda yapılan bazı uygulamaların FETÖ/PDY yapılanmasının kendi içerisinden olmayan askeri öğrencileri bir şekilde okuldan uzaklaştırarak Türk Silahlı Kuvvetlerine tamamen kendi adamlarını yerleştirme düşüncesiyle yapıldığını belirtti.

Komutanları tarafından kız arkadaşı olduğu için pilot olamayacağının söylendiğini aktaran O.S, arkadaşlarıyla ilgili örgüt mensuplarına bilgi vermediği, kız arkadaşından ayrılmadığı ve örgüte itaat etmediği için oda hapsi, hafta sonu çarşı izni yasağı gibi cezalar almaya başladığını dile getirdi.

Öğrencilik yıllarında Hava Kuvvetlerinde etkin bazı komutanların FETÖ'nün darbe girişimi sonrası ya ihraç edildiğini ya da tutuklandığını anlatan O.S, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldıran MAK timinden Binbaşı Taner Berber'in de kendisine cezalar vermeye başladığını söyledi.

Pilot olmak için en önemli kriter "örgüte itaat"

O.S, Hava Harp Okulu bitinceye kadar çeşitli cezalara maruz kaldığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bana cezalar veren Taner Berber mezuniyet sicilime, 'Kritik yerlerde görev yapamaz, güvenilmez. Takip edilmesi gereken personel. Disiplin yönünden zayıf. Tek başına görev yapamaz' gibi bir subayın alabileceği en kötü sicil değerlendirmesini yapmıştı. Yani bana verdiği bu sicil değerlendirmesine bir tek 'vatan haini' yazmamıştı. En kötü şekilde mezuniyet sicili almamın yanı sıra herhangi bir şekilde sağlık problemim olmamasına rağmen 4. sınıfta sağlık raporunda kalbimde sorun olduğu bahane edilerek o dönem pilot olmam engellendi."

Hava Kuvvetleri Komutanlığında çalışabilecek en kötü sınıflardan birinde görevlendirildiğini anlatan O.S, "Gelinen bu noktada gördüğüm ve yaşadıklarımdan dolayı tahminime göre 2006 ve sonrasında uçuş eğitimine katılmayı hak etmek veya uçuş eğitimini başarıyla tamamlayabilmek için örgütten olmak gerekmektedir. Hatta yapılanmadan olman bile yeterli değil. Örgüte tam itaat edenleri pilot yapmaktadırlar. Bir öğrencinin işaret parmağının olmamasına rağmen pilot olduğunu duydum." diye konuştu.

Sınıf eğitimine başladığında bir cemaat abisinin kendisinden maaşının yüzde 20'sini istediğini ifade eden O.S, himmet vermediği ve örgüte tam olarak itaat etmediği için birtakım olumsuzluklar yaşadığını bildirdi.

'FETÖ'ye itaat eden pilot yapılıyordu'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Thy igrencligi ~ 4 yıl önce
Dlr da ne haltlar dondugunu 2013 yillarinda biliyolardir allah cezanizi versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
khan ~ 4 yıl önce
Dlrı geçemedin ya salla. Başarısızlığı kendi mallığına bağlamak yerine başarılı olanlara dil uzatmak bir hastalıktır.
khan ~ 4 yıl önce
Her haberde haberden alakasız Thy'nin alım kriterlerini eleştiren bir hazımsızlar grubu var. Ben nerde hata yapıyorum nasıl düzeltebilirim diyene kadar da bu çemkirmeler devam edecek, çünkü bu gruptan bir cacık olmamaya devam edecek.
THY ~ 4 yıl önce
larında durum farklımı? Kaç kişi atıldı? Thy personeline Mit soruşturma yaptımı? Merak etmeyin bu ülkede herşey çok çabuk unutulur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hikaye ~ 4 yıl önce
Baydı bu muhabbet. İnanmıyorum kardeşim var mı. Hep dalavere. Kendi kusurlarını örtmek için şucu bucu icat et dur. Sanki partiye itaat etmeyen abad oluyor da konuşuyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçak müh. ~ 4 yıl önce
Yıllarca bunlar kendi dersanelerinden kafası çalışan kendilerine itaat edenleri askeriyeye yönlendirdi. (Harp okulu, Gata) Koşulsuz Itaat etmeyen kafası çalışanları da sivil tıp Fakültelerine. Siz daha Yav he he kafasında takılın. O askeriyedeki Öğrencilerini de darbe günü gördük. Üsteğmeninden albayına f16 pilotlarını. Hükümet'in önceden bunlarla iş yapmış olması, fetullahçıların oraları adamlarıyla doldurduğu gerçeğini değiştirmiyor. Muhalefet yaparken bihaber de konuşmamak lazım.
Uçak mühe ~ 4 yıl önce
Darbeyi gördük. Köprüde darbeyi öğrenen 20 yaşındaki körpelerin korku dolu gözlerinden... Hayallerini başka yerde sat
Herkes konuşuyor ~ 4 yıl önce
Ağzı olan konuşuyor sizde buraya haber yapıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zoruna ~ 4 yıl önce
Zoruna mı gitti?
Atc ~ 4 yıl önce
Sen niye gocundun hayrola.
Davası olmaz ~ 4 yıl önce
Bazı işlerin davası olmaz. Kendi hayatınıza bakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
Söz konusu memleket ise her daim davası olur.
Sivil ~ 4 yıl önce
Sivilde çok farklı da sanki.Tarkim'de , ERAH'da kimler köşe başlarını tutmuştu bu güne kadar?Kul hakkı yenmeyen neresi kaldı bu ülkede?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Corba yapmissin ~ 4 yıl önce
Milli savunmayi yapmakla mukellef bir kuvvetle ozel sirketleri karistirmissin. Bravo, 10 aldin.
21:18'e ~ 4 yıl önce
Hee gel, beyin çorbası yaptım IQ'nu arttırması için.
İşkembe çorbacısına ~ 4 yıl önce
Cemaat için mantık her yerde aynıdır:Kendinden olmayanı her şekilde eler(di) ve kendi adamına yer açar(dı), kapiş?Bunun askeri,sivili yok.Bunun en büyük tescilli örnegi HSYK'dır.Ama senin IQ'nda biri işin sistematiğine bakmadan, "şimdi de yargı ile orduyu çorba yapmışsın" der.
Captain ~ 4 yıl önce
Oturup ders calismiyorsunuz.ki o da soru ezberlemekten ibaret sizin icin.sonra da bahaneler uretip etrafi sucluyorsunuz.kaptan yaninda yetismis adam ister.siz pilot monta hangi patchleri taksam derdindesiniz.birakin fetoyu metoyu.kendibize ceki duzen verin.
Askeriyede olmaz diyen ~ 4 yıl önce
Asıl adamlar Gata ve askeri okullarda yapılanmış neden bahsrdiyorsunuz.
Misafir ~ 4 yıl önce
Orduyu ve kamuyu fetöcü olanlar ve olmayanlar diye 2 ye ayırmak doğru değildir. Doğrusu fetöcü olanlar ve fetöye göz yumanlardır. Birincisi temizlenmiş olabilir ama 2. si de 1. si kadar suçludur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
Thyde DLR denen saçmalık Fetö taktiğidir...300 saatten sonra pilot lisansı almş insana fizik soruları ve saçma sapan sorularla eleyemezsin...Hadi onu geç sözlü mülakatta hiç eleyemezsin!!! Mollymawk çıktı şimdi başımıza sırf birileri kazanacak diye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Moby ~ 4 yıl önce
Hacı sızlanmakta haklısın da, parayı basan pilot lisansı alıyor memleketimde.FTO'ların öğrenci alım aşamasında psikomotor becerilerini test etmeye yonelik bir sistemi olmayınca,adayları sağmal inek olarak gördükleri sürece,uçuş emniyetini ön planda tutan ciddi şirketler de DLR,Molly benzeri değerlendirmeleri uyguluyorlar.Ona ragmen adamı tekamul safha olan tip eğitimine başlatıyorsun ama bir bakıyosun temelde olayı daha anlamamış ki.Lövye,direksiyon,POF anlatıyosun adama,40 sektor line oluyor sana 80 sektor.Sonra devlet bize yardım etsin....200 saatle adamı airline koltuguna oturtursan olacagı bu...cocuk napsın.
yersen ~ 4 yıl önce
sanki bilinmedik bir şey! neyin ne olduğunu,kimin,neyi,nasıl yaptığını yerin altındaki solucan biliyordu da alınlarını secdeye beraberce değdirdikleri,makamları,paraları,işleri,ihaleleri paylaştıkları,ne istediler de vermedikleri mi bilmiyordu???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 4 yıl önce
Türk Hava Yolları akademiye 2011 den sora giren adaykarın çok büyük kısmının Fetöcü olduğu söyleniyor ve hatta gayette biliniyor. Neden hiç haber yapılmaz yada araştırılmaz? Rakama baktığınızda çok büyük bir rakam. Yoksa birileri araştırmayın mı dedi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ABD ~ 4 yıl önce
ABD' pilotaj eğitimlerine gönderilenler "özel" seçilmişlerdi.
Cool story bro ~ 4 yıl önce
Rivayetlerle, şehir efsaneleriyle insanları yaftalamak yanlış bir hareket. Kendim de bir akademi mezunu olarak, akademide her telden insan olduğunu bildirmek isterim. Gelen herkesin bu tercihi yapma motivasyonu birbirinden farklı. Herhangi bir cemaat vb dini oluşumun varlığı veya etkinliğiyle ilgili en ufak bir imare de yoktur. Kaldı ki tk'da pilot olmanın fetöye stratejik olarak herhangi bir faydası olduğunu da düşünmüyorum. Altı üstü hava taşımacılığı yapacak/yapan insanlardan bahsediyoruz
Eee tabii ki ~ 4 yıl önce
Hiç kimse ben fetöcüyüm demez, sorsan herkes ak kaşık.... Allah her kılığa giren bu şeytanlardan ülkemizi korusun....

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000