22 Mayıs 2011, Pazar 08:11:21

FETHİYE'DE KORKULU ANLAR

Fethiye'nin Ölüdeniz beldesinde yamaç paraşütü ile atlamak isteyen Alman turist, yerde sürüklenerek yaralandı...
  • denetim yoktur iması veriliyor yorumunda. halbuki durum yansıtıldığı gibi değil. Ölüdeniz denildiği zaman iki faktör unutulmamalı, bir kısım uçanlar profesyoneldir, diğeri amatör. profesyonelin denetimi yapılır ve yapılıyor, amatör için sadece lisans kontrol yapılabilir. amatörlere biz "tavsiye" bazında yardımcı oluyoruz, yasal olarak amatörler tarafımızda denetleme hakkımız yoktur. 17 yıllık pilot olmam sadece tecrübe sahibi olmam demektir, denetleme (lisans tazeleme, seminer vs...) her yıl hepimiz yapıyoruz. o konuda rahat olun. okuyorum, ikinci yorumunda hangi konularda denetim gerektiğini "hepimiz biliyoruz". vallahi, ben bilmiyorum, açıklarsan sevinirim. yapılması gereken varsa, derhal yapılır.
  • 17 YILLIK parasutcu dıye denetımlerden eksıkmı gececek bu nasıl bır dusunce tarzı o zaman havayolu pılotları neden sureklı denetıme tabı tutuluyorlar?Bu nasıl bır mantık ve cahılce yaklasımdır...!
  • adam 17 yıllık paraşütçü neyini denetleyeceksin bu adamın.
  • Yamac parasutu hakkında bilgim seninki kadar mevcut bundan suphen olmasın1 pilot olarak.Sende bende bılıyoruz ne gıbı ıhmallerın soz konusu oldugunu..Benim soylemek ıstedıgım herkesın esıt bır sekılde denetımlerden odun verılmeden ucusa cıkması herseyın net degerlendırılmesı hesaplanması bunlardan bırı fire verdıgınde kazalar oluyor ıste gecmıste bunun bır cok ornegı mevcut olumlu kazalar vs vs.Senın durumda yavuz hırsız ev sahıbını bastırır mantıgı ama yanlıs yemezler :)(..
  • dostum belli ki insan hatasından olmuş. insan hatasına en iyi çözüm de arkadaşın dediği gibi denetim olmalı. demekki denetim yeterli değilmiş de insan hata yapmış. daha uçmadan rüzgar mı çarptı ? ne oldu da millete böyle arsızca çıkışabiliyorsunuz ben anlamıyorum. hata olmuş ki kaza olmuş bu kadar basit.
  • kardeş, sen Ölüdeniz ve yamaç paraşütü sporu ile nekadar yakınsın veya uzaksın bilmiyorum fakat ben 19 yıldır Ölüdeniz'de profesyonal olarak uçan bir paraşütçü olarak sana şunu demek isterim. 1-kaza her sporda oluyor. 2-denetimin olmadığını nereden çıkarıyorsun? 3-olay nasıl oldu haberin varmı? (ben olay yerindeydim ve ilk yardımı yapan ekipteydim). 4-yamaç paraşütü sporu hakkında uzmanlığın varmı ki "denetim" istiyorsun? her güm binlerce trafik kazası oluyor ve her gün ölümler oluyor, havacılık her faliyet gibi risk taşır fakat Ölüdeniz'de yıllık yapılan yaklaşık 80.000 uçuş esnasında yaklaşık 10 kaza oluyor ve belki 2-3 tanesi ciddi kazadır. sana lazım olan BİLGİ,BİLGİ,BİLGİ...
  • Oradaki PİLOTLARIN ciddi bir şekilde denetlenmesı gerekıyor illa birileri ölüncemi devreye girecekler....DENETİM DENETİM DENETİMMMMMM nerede...!

Edinilen bilgiye göre, Almanya'dan Ölüdeniz'e eşi ile tatile gelen 66 yaşındaki Fred Untersberger, Babadağı'nın 1800 metrelik parkurundan tek başına uçuşa kalktığı anda kontrolünü kaybedip yere düştükten sonra bir süre sürüklendi. 17 yıllık paraşütçü olduğu belirtilen Fred Untersberger kolundan ve vücudunun değişik yerlerinden yaralandı.

112 Acil Servis ambulansı ile Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan paraşütçünün vücudunda kırık tespit edilmezken, tedbir amacıyla müşahede altına alındı.

İyileşir iyileşmez yeniden uçmak için Babadağı'na gideceğini ifade eden Untersberger, " Gökyüzünden Ölüdeniz muhteşem" diye konuştu.

FETHİYE'DE KORKULU ANLAR

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
denetim yoktur iması veriliyor yorumunda. halbuki durum yansıtıldığı gibi değil. Ölüdeniz denildiği zaman iki faktör unutulmamalı, bir kısım uçanlar profesyoneldir, diğeri amatör. profesyonelin denetimi yapılır ve yapılıyor, amatör için sadece lisans kontrol yapılabilir. amatörlere biz "tavsiye" bazında yardımcı oluyoruz, yasal olarak amatörler tarafımızda denetleme hakkımız yoktur. 17 yıllık pilot olmam sadece tecrübe sahibi olmam demektir, denetleme (lisans tazeleme, seminer vs...) her yıl hepimiz yapıyoruz. o konuda rahat olun. okuyorum, ikinci yorumunda hangi konularda denetim gerektiğini "hepimiz biliyoruz". vallahi, ben bilmiyorum, açıklarsan sevinirim. yapılması gereken varsa, derhal yapılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
17 YILLIK parasutcu dıye denetımlerden eksıkmı gececek bu nasıl bır dusunce tarzı o zaman havayolu pılotları neden sureklı denetıme tabı tutuluyorlar?Bu nasıl bır mantık ve cahılce yaklasımdır...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
adam 17 yıllık paraşütçü neyini denetleyeceksin bu adamın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yamac parasutu hakkında bilgim seninki kadar mevcut bundan suphen olmasın1 pilot olarak.Sende bende bılıyoruz ne gıbı ıhmallerın soz konusu oldugunu..Benim soylemek ıstedıgım herkesın esıt bır sekılde denetımlerden odun verılmeden ucusa cıkması herseyın net degerlendırılmesı hesaplanması bunlardan bırı fire verdıgınde kazalar oluyor ıste gecmıste bunun bır cok ornegı mevcut olumlu kazalar vs vs.Senın durumda yavuz hırsız ev sahıbını bastırır mantıgı ama yanlıs yemezler :)(..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
dostum belli ki insan hatasından olmuş. insan hatasına en iyi çözüm de arkadaşın dediği gibi denetim olmalı. demekki denetim yeterli değilmiş de insan hata yapmış. daha uçmadan rüzgar mı çarptı ? ne oldu da millete böyle arsızca çıkışabiliyorsunuz ben anlamıyorum. hata olmuş ki kaza olmuş bu kadar basit.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
kardeş, sen Ölüdeniz ve yamaç paraşütü sporu ile nekadar yakınsın veya uzaksın bilmiyorum fakat ben 19 yıldır Ölüdeniz'de profesyonal olarak uçan bir paraşütçü olarak sana şunu demek isterim. 1-kaza her sporda oluyor. 2-denetimin olmadığını nereden çıkarıyorsun? 3-olay nasıl oldu haberin varmı? (ben olay yerindeydim ve ilk yardımı yapan ekipteydim). 4-yamaç paraşütü sporu hakkında uzmanlığın varmı ki "denetim" istiyorsun? her güm binlerce trafik kazası oluyor ve her gün ölümler oluyor, havacılık her faliyet gibi risk taşır fakat Ölüdeniz'de yıllık yapılan yaklaşık 80.000 uçuş esnasında yaklaşık 10 kaza oluyor ve belki 2-3 tanesi ciddi kazadır. sana lazım olan BİLGİ,BİLGİ,BİLGİ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Oradaki PİLOTLARIN ciddi bir şekilde denetlenmesı gerekıyor illa birileri ölüncemi devreye girecekler....DENETİM DENETİM DENETİMMMMMM nerede...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000