18 Nisan 2021, Pazar 09:10:07

FedEx saldırısının faili eski çalışan çıktı!

ABD'nin Indianapolis kentinde, dünyanın en büyük hava kargo şirketlerinden FedEx'in tesisinde silahlı saldırı düzenleyerek 8 kişinin ölümüne neden olan saldırganın, şirketin eski bir çalışanı olan 19 yaşındaki Brandon Hole olduğu açıklandı.
  • Dunyanin Heryerine demokrasi getiren Amerika'da siradan bir gun, it's time to clean up your mess,on your own soil!

ABD'nin Indianapolis kentinde, kargo ve nakliyat hizmetleri veren FedEx şirketinin tesisinde silahlı saldırı düzenleyerek 8 kişinin ölümüne neden olan saldırganın, şirketin eski bir çalışanı olan 19 yaşındaki Brandon Hole olduğu açıklandı. Saldırının nedeni FBI tarafından araştırılırken, saldırganın annesinin geçen yıl oğlu hakkında ihbarda bulunduğu ortaya çıktı.

Indianapolis Emniyet Yardımcısı Craig McCartt, basın toplantısında, saldırganın eski FedEx çalışanı 19 yaşındaki Brandon Scott Hole olduğunu duyurdu. McCartt, Hole'ün 2020'de FedEx'te çalıştığını ancak işten niye ayrıldığı, saldırının gerçekleştiği tesisteki FedEx çalışanları ile bir bağının olup olmadığı ve saldırıyı niye gerçekleştirdiği konusunda henüz bir sonuca varamadıklarını kaydetti.

ANNESİ GEÇEN YIL İHBAR ETMİŞ

Aynı basın toplantısında konuşan Indianapolis FBI ofisi sorumlusu Paul Keenan da geçen yıl annesinin "polis tarafından öldürülme yoluyla intihar" girişiminde bulunabileceği ihbarı üzerine Hole'ün FBI tarafından sorgulandığını belirtti.
Keenan, Hole'ün evinde yapılan aramada bir silah bulunduğunu ancak akıl sağlığı değerlendirmesi sırasında kendisinde ırkçı motivasyonlu, şiddet yanlısı aşırılıkçı bir ideoloji tespit edilemediği bilgisini paylaştı.

SALDIRININ NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Indianapolis Metropolitan Polis Şefi Randal Taylor ise FedEx tesisindeki çalışanların önemli bir kısmının Sih toplumu üyesi olduğuna dikkat çekerek, saldırıda bu dini azınlık topluma karşı herhangi bir ırkçı önyargı olup olmadığının da araştırıldığını bildirdi. Saldırının nedeniyle ilgili incelemelere ve kurbanların kimlik tespit çalışmalarına devam edildiği kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Indianapolis'in güney batısındaki uluslararası havaalanına yakın FedEx şirketinin tesislerine önceki gece saat 23.00 sıralarında giden Brandon Scott Hole, aracını park ettikten sonra iner inmez etrafa ateş açmaya başlamış, saldırıda 8 kişinin ölümüne, 7 kişinin de yaralanmasına neden olmuştu. Hole, daha sonra olay yerinde kendi silahıyla vurulmuş şekilde ölü olarak bulunmuştu. (TRT)

FedEx saldırısının faili eski çalışan çıktı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Abd ~ 2 yıl önce
Dunyanin Heryerine demokrasi getiren Amerika'da siradan bir gun, it's time to clean up your mess,on your own soil!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000