27 Şubat 2018, Salı 12:07:23

FAA başkanlığına sürpriz aday!

ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki sivil havacılığı kontrol eden ve düzenleyen Federal Havacılık Otoritesi (FAA) başkanlığına 29 yıldır pilotluğunu yapan John Dunkin’i aday gösterdi. Adaylık iddiası, FAA tarafından onaylandı.
  • Benim FAA başkan adayım abidin paşa olurdu. İsmi güzel.
  • En azından pilot bizimkiler gibi inşaat sektöründen gelmiyor
  • Eğer gerçekten amerikan seçimlerine yön verdilerse amerikaya attıkları en büyük gol oldu rusların. Topla tüfekle uğraşamaya gerek yok.
  • Al bi Reis daha. Doldur butun makamlari tanidik, es, dost, akrabalar ile :)

Trump’ın halen özel amaçlı kullandığı Boeing 757’sinin kaptan pilotluğunu yapan Dunkin, aynı zamanda uçuş şirketinin işletme başkanlığını da yapıyor. Havayolu geçmişi olan Dunkin, Trump’ın içi özel jet haline getirilen Boeing 757’sinde uçuyor.

Hava trafik sistemi özelleşecek

FAA'nın şu anda uğraştığı önemli konuların başında ABD çapında hava trafik kontrolünün özelleştirilmesi var. Trump, geçtiğimiz yıl bu sistemi eleştirmiş, “Benim çok akıllı bir pilotum var, bu konularda neler yapılabileceğini çok iyi biliyor” diyerek John Dunkin’i önemli görevler için hazırladığını ima etmişti.

Şu anda FAA’in başında Dan Elwell bulunuyor. Elwell, Obama tarafından atanan Michael Huerta'nın Ocak ayında 5 yıllık görev süresinin bitmesinin ardından idarenin en üst düzey yetkilisi olarak 17 milyar dolarlık organizasyonu devraldı. Elwell daha önce Ulaştırma Bakanlığı ile Havacılık ve Uzay Sanayicileri Derneği’nde görev yaptı, 16 yıl Amerikan Havayolları’nda pilot olarak çalıştı.

John Dunkin, FAA başkanlığı için tek aday değil. Onun yanısıra Dan Elwell ve Cumhuriyetçi kongre üyesi Sam Graves’ın da başkanlık için yarışması bekleniyor. (Hürriyet)

FAA başkanlığına sürpriz aday!

Facebook Yorum

Yorumlar

El-turko ~ 4 yıl önce
Benim FAA başkan adayım abidin paşa olurdu. İsmi güzel.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 4 yıl önce
En azından pilot bizimkiler gibi inşaat sektöründen gelmiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Putin’in rusyası ~ 4 yıl önce
Eğer gerçekten amerikan seçimlerine yön verdilerse amerikaya attıkları en büyük gol oldu rusların. Topla tüfekle uğraşamaya gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rizeli Trump ~ 4 yıl önce
Al bi Reis daha. Doldur butun makamlari tanidik, es, dost, akrabalar ile :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000