20 Eylül 2019, Cuma 11:40:57

FAA Başkanı Dickson'dan B737 MAX çıkışı!

Boeing tarafından üretilen ve peş peşe yaşanan kazaların ardından Mart 2019'dan bu yana yere indirilen B737 MAX tipi uçaklarla ilgili ABD Federal Havacılık Dairesi (FAA) Başkanı Steve Dickson'dan flaş bir açıklama geldi.
  • yazı benım degıl ama eminim sende hayatta bir ucak kacırmamıssındır Birak kacırmayı silahla yahut maskeyle bbile bir ucaga yaklaşmamssındır hayatında
  • Kazalar olmadan önce de ilk sertifikasyonu veren faa idi. Bu sefer nasıl güvenicez?
  • Bu açıklama geldiğine göre Max lar yakında havada. Yazın kenara
  • Bu max serisini ilk fırsatta 'bize bişe olmaz a ha çay içiyoruz diyip içip kanser olan zihniyet uçuracak' ve malesef şans kime denk gelirse artık Allah rahmet eylesin RIP.
  • Bilal Ekşi'nin bu konudaki sözlerini kim niye ciddiye alsın ki? Vatandaş olarak binebilir tabii. Kendi tercihi. Ama FAA başkanının sözleri en önemlisi bu durumda. Herşey tamam olup Thy bu uçaklarla sefere başlarsa ben yolcu olarak bilet alırken bu uçağın uçtuğu seferi tercih etmem en azından. Ben de her hafta uçan bir vatandaş olarak bu hakkımı kullanırım.

Boeing tarafından üretilen ve peş peşe yaşanan kazaların ardından Mart 2019'dan bu yana yere indirilen B737 MAX tipi uçaklarla ilgili ABD Federal Havacılık Dairesi (FAA) Başkanı Steve Dickson'dan flaş bir açıklama geldi.

Akıbeti uzun süredir merak edilen Boeing 737 MAX tipi uçakları yeniden gökyüzüne çıkıp çıkmayağı konusunda FAA Başkanı Dickson önemli açıklamalarda bulundu. B737 MAX'larla ilgili ciddi sorunların olduğunu ifade eden FAA Başkanı, Las Vegas'ta verdiği bir röportajda "Son imza yetkisi benim ve bu uçakla kendim uçuş yapana kadar uçakların havalanmasına asla izin vermeyeceğim" dedi.

Eski bir pilot olan FAA Başkanı Steve Dickson'ın Boeing'in tesislerini ziyareti öncesinde yaptığı bu açıklama gündeme bomba gibi düştü. Bir MAX uçuşuna katılacağı ve ondan sonra gerekli kararın vereceğini belirten Dickson, "Uçağın güvenilirliğinden en ufak bir şüphe duymayıncaya kadar tekrardan havalanmayacağını garanti ederim" ifadelerini kullandı.

BİLAL EKŞİ MAX HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

Çiçeği burnunda FAA Başkanı Steve Dickson'ın B737 MAX hakkında yaptığı açıklamalardan sonra filosunda 24 Boeing 737 MAX bulunan (12'si teslim alınmış, 12'si ABD'de) Türk Hava Yolları'nın Genel Müdürü Bilal Ekşi'nin geçtiğimiz aylarda sarf ettiği sözler akıllara geldi.

Ekşi, "FAA, bugün MAX'leri sertifiye ettiğinde ben yüzde 110 eminim ki ben bunu sadece THY Genel Müdürü olarak söylemiyorum bir baba olarak söylüyorum ben çoluk çocuğum ile MAX'lere çok rahat binerim" demişti.

©AirportHaber.com

FAA Başkanı Dickson'dan B737 MAX çıkışı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

korsanPilota ~ 29 gün önce
yazı benım degıl ama eminim sende hayatta bir ucak kacırmamıssındır Birak kacırmayı silahla yahut maskeyle bbile bir ucaga yaklaşmamssındır hayatında

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 29 gün önce
Kazalar olmadan önce de ilk sertifikasyonu veren faa idi. Bu sefer nasıl güvenicez?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 30 gün önce
Bu açıklama geldiğine göre Max lar yakında havada. Yazın kenara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
If it is boeing... ~ 30 gün önce
Bu max serisini ilk fırsatta 'bize bişe olmaz a ha çay içiyoruz diyip içip kanser olan zihniyet uçuracak' ve malesef şans kime denk gelirse artık Allah rahmet eylesin RIP.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İrfan ~ 30 gün önce
Bilal Ekşi'nin bu konudaki sözlerini kim niye ciddiye alsın ki? Vatandaş olarak binebilir tabii. Kendi tercihi. Ama FAA başkanının sözleri en önemlisi bu durumda. Herşey tamam olup Thy bu uçaklarla sefere başlarsa ben yolcu olarak bilet alırken bu uçağın uçtuğu seferi tercih etmem en azından. Ben de her hafta uçan bir vatandaş olarak bu hakkımı kullanırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsanpilot ~ 30 gün önce
Eminim ,değil uçmayi uçağa 10 metre bile yaklaşmamişsin
İrfan a ~ 29 gün önce
Sen her gece uçuyorsundur :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000