22 Mart 2015, Pazar 17:16:25

F-4 KAZALARI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Dr. Aytun Çıray, İzmir Çiğli’deki askeri hava üssünde uçaklara yapılan sabotajları ve öncesindeki F-4 kazalarını TBMM gündemine taşıdı.
  • Hepsinin pilotaj olduguna inaniyorum, bence Hava KK leri pilot egitimi gozden gecirilmeli
  • Adamlar görevini yaptı diye neden suçlanıyor, onlar mi kesmiş boruları anlamadım... Anlayan var mi ben mi anlamadım...
  • Bu Hükümetle hiçbir yere varılmazzzz. Hepside birşeyler zırvalar iş biter. Noktaa

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Dr. Aytun Çıray, İzmir Çiğli’deki askeri hava üssünde uçaklara yapılan sabotajları ve öncesindeki F-4 kazalarını TBMM gündemine taşıdı. “TSK içinde sabotaj yapmak isteyen örgüt ya da başka güçler mi vardır” diye soran Çıray, uçak hangarlarında güvenlik kamerası olup olmadığını sordu.

CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, ayrıca, "Uçakların İsrail’e modernize ettirilmesinden sonra kazaların artması bir tesadüf müdür? 2002 yılından bugüne kadar kaç adet F-4 tipi savaş uçağımız düşmüştür? 2002 yılından bugüne kadar F-4 tipi savaş uçaklarının İsrail’e modernize ettirilmesi için ne kadar para ödenmiştir?" diye sordu.

Malatya’da 24 Şubat'ta F-4 tipi iki savaş uçağının, 5 Mart’ta da Konya'da aynı tip uçağın düşmesiyle Türkiye gündeminin sarsıldığını aktaran Çıray, bu acı olayların ardından İzmir Çiğli’de de önemli bir soruşturma yürütüldüğünün ortaya çıktığını belirterek, “9 Şubat’ta uçuş öncesi kontrol görevi verilen iki astsubay, kontrolünü yaptıkları uçağın hem sağ hem de sol kanat altındaki iniş takımlarına ait kablonun kesik olduğunu fark ettiler. Durumu komutanlara bildiren iki astsubay, askeri eşyayı tahrip suçundan şüpheli sıfatıyla askeri mahkemeye tutuklanmaları talebiyle sevk edildi. Mahkeme, suçun maddi unsurlarıyla birlikte oluşmayabileceği, dosya kapsamında bulunulan aşamada belge, bilgi veya yazılı sözlü delil bulunmadığı, kaçma şüpheleri olmadığı kararıyla astsubayları serbest bıraktı ama soruşturma halen sürmektedir.” dedi.

Çıray, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde şunları kaydetti:

FELAKETİ ÖNLEDİLERSE NEDEN YARGILANDILAR

“Çiğli’de 9 Şubat’ta uçuş öncesi kontrolünü yaptıkları uçağın hem sağ hem de sol kanat altındaki iniş takımlarına ait kablonun kesik olduğunu fark eden iki astsubay hakkında neden soruşturma açılmıştır? Kesik kabloyu görüp ihbar ederek görevini yapan ve bir felaketi önleyen astsubaylar neden mahkemede yargılanmaktadır?

SABOTAJ ÖRGÜTÜ MÜ VAR?

24 Şubat'ta Malatya’da, 5 Mart’ta da Konya'da düşen F-4 tipi iki savaş uçağına sabotaj yapıldığı iddiaları doğru mudur? TSK içinde sabotaj yapmak isteyen örgüt ya da başka güçler mi vardır? PKK militanları TSK’nin içine sızmış olabilir mi?

HANGARLARDA KAMERA YOK MU?

Bakanlık olarak sabotaj yapan hainleri halka açıklayacak mısınız? Çiğli’de Uçakların bulunduğu hangarlarda güvenlik kamerası yok mudur? Hangarlarda kamera olmadığı için geçtiğimiz hafta düşüp öldü denilen askerin, personel yetersizliğinden kamera takmakla görevlendirildiği iddiası doğru mudur? Bu iddia doğru ise Türk Silahlı Kuvvetleri'nde personel yetersiz midir?

NE KADAR PARA ÖDENDİ?

Uçakların İsrail’e modernize ettirilmesinden sonra kazaların artması bir tesadüf müdür? 2002 yılından bugüne kadar kaç adet F-4 tipi savaş uçağımız düşmüştür? 2002 yılından bugüne kadar F-4 tipi savaş uçaklarının İsrail’e modernize ettirilmesi için ne kadar para ödenmiştir?” (Haberler)

F-4 KAZALARI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINDI

Yorumlar

Pilotaj ~ 9 yıl önce
Hepsinin pilotaj olduguna inaniyorum, bence Hava KK leri pilot egitimi gozden gecirilmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fkurt ~ 9 yıl önce
pilotlarımızın yanındamıydın?Sen niye yaşıyorsun?Allahın sevgili kulumusun?Sayın haber sitesi: çocuklar geride acılar içerisinde eş,evlat,ana baba,birçok silah arkadaşı bıraktılar.Lütfen böyle haberlerle insanların sinirlerine tavan yaptırmayın,asker düşmanlarına prim vermek yazıktır,ayıptır....
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Adamlar görevini yaptı diye neden suçlanıyor, onlar mi kesmiş boruları anlamadım... Anlayan var mi ben mi anlamadım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bu Hükümetle hiçbir yere varılmazzzz. Hepside birşeyler zırvalar iş biter. Noktaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000