03 Kasım 2017, Cuma 09:02:30

F-35'lerde şimdi de pas krizi

ABD'nin büyük umutlar beslediği savaş uçağı F-35'lerde pilotların oksijensiz kalmasının ardından bu kez de pas sorunu ortaya çıktı.
  • Izıcıktan bişey olmaz!!!!
  • 3 cm’den sıkıcaksın.
  • Milli uçak TF-X pas tutmaz uzay metalinden yapılmış olup. Ağırlığı tüy kadar hafif ama dayanıklılığı adamantium kadar kuvvetlidir. Yakıt olarak tabii ki dünyada en fazla ülkemizde bulunan bor madeni tercih edilmiş olup bu alanda diğer alanlarda olduğu gibi bir ilki gerçekleştirdik. Pilotsuz olması da ayrı bir güzelliktir. Maaş eğitim derdi felan yok yani. Yaşasın TF-X kahrolsun paslı F-35!
  • Başından beri söyledik F-35 projesi başından sonuna fiyaskodur, ABD'nin önemli savunma, havacılık, teknoloji dergileri bunu nedenleriyle yazdı, bu yayınları takip eden biri olarak bunları aktardım. Buralarda alaycı cevaplarla karşılaştım, işte sonuç. Türkiye neden alımları dondurmuyor, Türk vatandaşlarına vize bile vermeyen bir ülkeye çürük mallar için bu paraları ödemek zorunda mıyız..
  • Rusların uçaklarından almalıydık. Bu ortaklık olmadı. Nato nato sıktılar artık onların sistemlerine uyum sağlasın diye alıyoruz.
  • Umarım ülkemizin hava savunmasını daha uygun ve gerçekçi bir seçeneğe teslim ederiz.
  • Lockheed Martin yüzünden çıkmış... Yani Lockheed Martin diye bir şey olmasa dünyada paslanma diye bir şey olmayacak.

ABD'nin büyük umutlar beslediği savaş uçağı F-35'lerde pilotların oksijensiz kalmasının ardından bu kez de pas sorunu ortaya çıktı.

Pentagon, yeni nesil savaş uçağı F-35’lerde pas tespit edildiği için ülkenin hava kuvvetlerinin bu savaş uçaklarıyla donatılması programını dondurdu.

Bloomberg'de yer alan habere göre, standartların izin verdiği göstergeleri aşan korozyon izleri, karbon fiberden yapılmış dış panelin alüminyum gövdeyle birleştiği yerde ortaya çıktı.

Pentagon Sözcüsü Joe DellaVedova, pasın üretici şirketi Lockheed Martin yüzünden çıktığını belirterek, “Düzeltilmesi gereken kusurlar F-35’in uçuş güvenliğini ve operasyonlarımızı tehdit etmeyecek nitelikte” dedi.

Daha önce de ABD Hava Kuvvetleri sözcüleri, yeni nesil F-35 avcı uçaklarını kullanan pilotlardan, oksijen yetersizliğine işaret edebilecek belirtiler olduğuna dair mesajlar gelmeye devan ettiğini açıklamıştı.

F-35'lerde şimdi de pas krizi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Ezicük ~ 5 yıl önce
Izıcıktan bişey olmaz!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
WD40 ~ 5 yıl önce
3 cm’den sıkıcaksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Milli uçak TF-X ~ 5 yıl önce
Milli uçak TF-X pas tutmaz uzay metalinden yapılmış olup. Ağırlığı tüy kadar hafif ama dayanıklılığı adamantium kadar kuvvetlidir. Yakıt olarak tabii ki dünyada en fazla ülkemizde bulunan bor madeni tercih edilmiş olup bu alanda diğer alanlarda olduğu gibi bir ilki gerçekleştirdik. Pilotsuz olması da ayrı bir güzelliktir. Maaş eğitim derdi felan yok yani. Yaşasın TF-X kahrolsun paslı F-35!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Valla bravo ~ 5 yıl önce
Yıllardır içerim böyle kafa yapan bir şey bulamadım. Siz ne ile beslenirsiniz yahu
mete ~ 5 yıl önce
Başından beri söyledik F-35 projesi başından sonuna fiyaskodur, ABD'nin önemli savunma, havacılık, teknoloji dergileri bunu nedenleriyle yazdı, bu yayınları takip eden biri olarak bunları aktardım. Buralarda alaycı cevaplarla karşılaştım, işte sonuç. Türkiye neden alımları dondurmuyor, Türk vatandaşlarına vize bile vermeyen bir ülkeye çürük mallar için bu paraları ödemek zorunda mıyız..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hexa ~ 5 yıl önce
Rusların uçaklarından almalıydık. Bu ortaklık olmadı. Nato nato sıktılar artık onların sistemlerine uyum sağlasın diye alıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnşallah ~ 5 yıl önce
Umarım ülkemizin hava savunmasını daha uygun ve gerçekçi bir seçeneğe teslim ederiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pas ~ 5 yıl önce
Lockheed Martin yüzünden çıkmış... Yani Lockheed Martin diye bir şey olmasa dünyada paslanma diye bir şey olmayacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 5 yıl önce
Gibi gibi :) (senin yorumdan yola çıkarsak tabi :) )

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000