04 Temmuz 2020, Cumartesi 08:51:48

F-35'ini uçurmak için destek bekliyor

Hakkari’de kendi imkanlarıyla F-35 savaş uçağı maketi yapan Savaş Tatlı isim genç, maket uçağı uçurabilmek için destek bekliyor.
  • Devlet destek verir sonra o uçaga 1 tane el yapımı bomba koyup askerimizin polisimizin kafasına indirmesini de...
  • Bütün buluşlar bir merak sonrası keşfelmiştir. Merak ve araştırma olmazsa buluş da olmaz. Sorular sorulmaz ve beyinde tahkik edilmezse icat olmaz. Bu arkadaş da hiçbir eğitim almamış bu konuda. Yaptığı maket çok sıradan olabilir ama Türkiye'de herkesin böyle olduğunu bir düşünün? Herkesin böyle teknolojiyi keyfi kullanmaktan ziyade onun felsefesini, işleyişini kavramaya çalışmasını bir düşünün. O zaman şüphesiz üreten bir Türkiye olurduk. Ama tabii bu kadar talebi karşılayacak ve eğitimi verecek bir sistemin de olması şarttır.
  • sebep? yani onu ucurunca elıne ne gececek?
  • Gördüğünüz gibi aklını kafasını bilime yoran insanlar mutlaka birşeyler üretebiliyormuş. Tabi basit bulanlar elbet olacaktır fakat hiç bir eğitim almamış ve kısıtlı imkanlarla bir ürünün görünüm olarak replikasını elde edebilmiş olmak herkesin gerçekleştirebileceği bir beceri değildir.
  • Asla küçümsemek ya da hor görmek gibi bir niyetim yok ama günümüz dünyasında bu tarz içeriklerin haber değeri taşıdıklarını düşünmüyorum. Yaşları çok daha küçük çocukların bile bu tarz hobileri var zaten, olmalı da.
  • Youtube hobi kanallarında çok daha iyilerini bulabilirsiniz. Kabak tadı verdi dağdaki çobanın üniversite sınavında 1. Olduğu tarzı haberler.
  • Yürü be Savaş! Umarım devlet büyükleri destek olur sana. Sıfırdan harika işler yapmışsın. Daha da güzellerini yaparsın inşallah
  • Hiçbir işe yaramaz dandik bir karton maketi, sanki bilim adamı edasıyla tanıtıyor. Böyle cahiller yüzünden gelişemiyoruz. Ayrıca haber değeri koca bir 0. Mizah dergileri belki düşünebilir haber olarak.
  • Ben de zaman makinesi yaptım kabini kapısı düğmesi hazır. Mekanizması için devletten yardım bekliyorum
  • Keşke bizim ülkemizde de böyle hevesli insanların elinden tutan olsa..

Hakkari’de kendi imkanlarıyla F-35 savaş uçağı maketi yapan Savaş Tatlı isim genç, maket uçağı uçurabilmek için destek bekliyor.

Hakkari’nin Dağgöl Mahallesi’nde kiralık toprak damlı bir evde yaşayan evli ve bir çocuk babası 22 yaşındaki Savaş Tatlı, çocuk yaşlarda merak sardığı elektronik tamir işleriyle bir helikopter, bir drone ve şimdi de yaptığı F-35 savaş uçağı maketini tamamlayıp uçurmak istiyor. Günde 8 saat bilgisayar başında uçak, helikopter ve drone'ları inceleyen Savaş Tatlı, çocukluktan gelen merakını gidermek adına kendi imkanlarıyla projeler ürettiğini söyledi. Tatlı, “Daha önce drone ve helikopter yaptım. Şu anki projem F-35 savaş uçağı ve bunu foto strafordan yaptım. Biraz sıkıntılarım var, malzeme anlamı ve motor kısmıyla ilgili. Yaptığım eserleri Teknofest’te sergilemek istiyorum. Tabi Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve valimizden destek istiyorum. Uçağın son aşaması bitti, ama motor aksanından dolayı uçuramıyorum. Ülkemi ve Hakkari’yi temsil etmek için destek istiyorum” diye konuştu.F-35'ini uçurmak için destek bekliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Erciş ~ 1 ay önce
Devlet destek verir sonra o uçaga 1 tane el yapımı bomba koyup askerimizin polisimizin kafasına indirmesini de...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Herkes heves etse ~ 1 ay önce
Bütün buluşlar bir merak sonrası keşfelmiştir. Merak ve araştırma olmazsa buluş da olmaz. Sorular sorulmaz ve beyinde tahkik edilmezse icat olmaz. Bu arkadaş da hiçbir eğitim almamış bu konuda. Yaptığı maket çok sıradan olabilir ama Türkiye'de herkesin böyle olduğunu bir düşünün? Herkesin böyle teknolojiyi keyfi kullanmaktan ziyade onun felsefesini, işleyişini kavramaya çalışmasını bir düşünün. O zaman şüphesiz üreten bir Türkiye olurduk. Ama tabii bu kadar talebi karşılayacak ve eğitimi verecek bir sistemin de olması şarttır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taşeron ~ 1 ay önce
sebep? yani onu ucurunca elıne ne gececek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ~ 1 ay önce
Sen bu yorumu yazınca senin elinene geçecek çil çil altın mı verecekler?
Fth ~ 1 ay önce
Hakkatten taşeron zihniyeti
ben ~ 1 ay önce
Hayatı boyunca hep eline birşey geçirmeye alışık zihniyeti alkışlayın lütfen. Koparmaya geldin değil mi bu dünyaya... :)))
Bravo ~ 1 ay önce
Gördüğünüz gibi aklını kafasını bilime yoran insanlar mutlaka birşeyler üretebiliyormuş. Tabi basit bulanlar elbet olacaktır fakat hiç bir eğitim almamış ve kısıtlı imkanlarla bir ürünün görünüm olarak replikasını elde edebilmiş olmak herkesin gerçekleştirebileceği bir beceri değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A. ~ 1 ay önce
Asla küçümsemek ya da hor görmek gibi bir niyetim yok ama günümüz dünyasında bu tarz içeriklerin haber değeri taşıdıklarını düşünmüyorum. Yaşları çok daha küçük çocukların bile bu tarz hobileri var zaten, olmalı da.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cengiz yilmaz ~ 1 ay önce
İl lada birseyi kotulemede Bizim Türk mileti Dünyada birinci sirada Allah rızası için bı gurur duyan Allah'ın kulu yok oysa ne iyi ve güzel gurur duymak elde deyil insan olmaya çalışın Olmayada pek niyetiniz yok zaten çoğu yazılardan beli
W ~ 1 ay önce
Youtube hobi kanallarında çok daha iyilerini bulabilirsiniz. Kabak tadı verdi dağdaki çobanın üniversite sınavında 1. Olduğu tarzı haberler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Balamir 44 ~ 1 ay önce
Sende yapta göreyim iki tane kibrit çöpünü biraraya getirip yapıştıramaz eke eke yorum yapar eleştirir. O maketi yapıp benzetmesi bile yeteneğinin olduğunun göstergesidir
Kpt ~ 1 ay önce
Yürü be Savaş! Umarım devlet büyükleri destek olur sana. Sıfırdan harika işler yapmışsın. Daha da güzellerini yaparsın inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu nedenle gelişemiyoruz ~ 1 ay önce
Hiçbir işe yaramaz dandik bir karton maketi, sanki bilim adamı edasıyla tanıtıyor. Böyle cahiller yüzünden gelişemiyoruz. Ayrıca haber değeri koca bir 0. Mizah dergileri belki düşünebilir haber olarak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mkrc ~ 1 ay önce
Sen daha iyisini yapta geliştir ülkeni.
Urfalı genç ~ 1 ay önce
Ben de zaman makinesi yaptım kabini kapısı düğmesi hazır. Mekanizması için devletten yardım bekliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Morali Bozuk Kaslı ~ 1 ay önce
Keşke bizim ülkemizde de böyle hevesli insanların elinden tutan olsa..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000