14 Haziran 2019, Cuma 09:11:08

F-35'in eksikliklerini yazdı

Defense News dergisi, ABD’nin yeni nesil savaş uçağı F-35’in donanma ve deniz piyadeleri için tasarlarının modelinin büyük noksanlara sahip olduğunu yazdı.
  • Yarım yamalak ingilizce ve Türkçe ile böyle haber yazilir... her sifatin sonuna sahip kondu mu her şey halloluyor.. eksikliklere sahip olduğu bildirildi gibi bir tarzancayı nerden uyduruyorsunuz?.. "Eksiklikleri olduğu bildirildi" demek varken
  • şu teknolojiyi kaybetmememiz lazım.
  • Yanlış hatırladın. Uçan tabut denen F-104 idi. F16 baştan itibaren sorunsuz olarak bilindi. Geliştirilirken bilinen sorunu hızla GForce yükseltmesi ve pilotları bayıltmasıydı, o da daha Türkiye'ye gelmeden önlenmişti.
  • Komiksiniz,ucak guzel olmasa bu kadar yaygin talep gorrurmu kardesim? Abd dusuk teknoloji kullanirmi? Yada Avrupa, hele Israil? Kotulemyin ucagi, varsa baska birsey soyleyin
  • F 35 çöpe S 400 Welcome,Yankee go home!
  • Çok sorunlu, vermeseler de olur yani. 80'lerde F16 uçan tabut diye anılıyordu. 40 yıldır uçuyor.

Defense News dergisi, ABD’nin yeni nesil savaş uçağı F-35’in donanma ve deniz piyadeleri için tasarlarının modelinin büyük noksanlara sahip olduğunu yazdı.

F-35’in yüksek irtifalarda süpersonik hızla uçuş yapmasının ancak kısa sıçrayışlarla mümkün olduğu aktarılan haberde, aksi takdirde uçağın hasar alabileceği ve görünmezlik yeteneğini kaybedebileceği ifade edildi.

Derginin eline geçen belgelere göre, bu soruna birinci kategori verildi. Ama ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) bu sorunu çözmek için hiçbir girişimde bulunmadığı kaydedildi.

Dergi, sorunların uçağın planörü ve kaplaması ve ayrıca kuyruk kısmındaki antenlerle ilgili olduğunu aktardı.

Bu sorunlar ilk olarak 2011 sonlarında tespit edilmişti. 1.3-1.4 Mach hızla uçan F-35B’in steals-kaplama kabarmıştı. F-35C de yapısal hasar almıştı.

Pentagon’un F-35 programının başkanı Koramiral Mat Winter, hükümetin bu noksanları tamamen ortadan kaldırma niyetinde olmadığını ve ek riskler için sorumluluk almaya hazır olduğunu açıkladı. Bunun sebebi olarak da bu tür sorunların, savaş uçağının kapasitesinin sınırında çalıştığı sırada tespit edilmesi gösterildi.

Tüm açıklamalara rağmen Pentagon, F-35B ve F-35C için 1.2 Mach hızla yapılan uçuşlar için zaman sınırı belirledi.

F-35'in eksikliklerini yazdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Muzaffer ÇELİK ~ 2 ay önce
Yarım yamalak ingilizce ve Türkçe ile böyle haber yazilir... her sifatin sonuna sahip kondu mu her şey halloluyor.. eksikliklere sahip olduğu bildirildi gibi bir tarzancayı nerden uyduruyorsunuz?.. "Eksiklikleri olduğu bildirildi" demek varken

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atc ~ 2 ay önce
şu teknolojiyi kaybetmememiz lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknosa ~ 2 ay önce
Hangi teknoloji
Yanlış ~ 2 ay önce
Yanlış hatırladın. Uçan tabut denen F-104 idi. F16 baştan itibaren sorunsuz olarak bilindi. Geliştirilirken bilinen sorunu hızla GForce yükseltmesi ve pilotları bayıltmasıydı, o da daha Türkiye'ye gelmeden önlenmişti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayyy ~ 2 ay önce
Komiksiniz,ucak guzel olmasa bu kadar yaygin talep gorrurmu kardesim? Abd dusuk teknoloji kullanirmi? Yada Avrupa, hele Israil? Kotulemyin ucagi, varsa baska birsey soyleyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Baskı ~ 2 ay önce
Baskıda olabilir kardeş. Mesela Mısır’ı tehdit ediyorlar SU-35 alamazsın diye. Fransa ve Almanya’dan talep yok onlar çabuk olmasada ortak 5. Nesil savaş uçağı projelerini başlattılar. Kabul eden ülkelerin çoğuda ABD’nin buyruğunda ya da kendileri yapamadıkları için talep ediyorlar
Ay ay ~ 2 ay önce
Kötüleyen yokki kardeşim abd nin kendi askeri savunma yayını yapan dergisi yazdı bunu birileri kötülemedi yani bune abd yanlısı savunma adamları kendilerine karşı savunmuşsunuz.
Mike Pençe ~ 2 ay önce
F 35 çöpe S 400 Welcome,Yankee go home!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meka ~ 2 ay önce
Çok sorunlu, vermeseler de olur yani. 80'lerde F16 uçan tabut diye anılıyordu. 40 yıldır uçuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Not ~ 2 ay önce
F4 olmasın? Uçan tabut
Teknik ~ 2 ay önce
Uçan tabut F-16 değil F-104 uçaklarıdır.
Teyze ~ 2 ay önce
Attın F-16 mı o uçan tabut. Hiçbir zaman güvenilmez bir uçak olmadı F-16. Amerika’nın en büyük pişmanlığı.
F16 ~ 2 ay önce
Hiç bir zaman öyle anılmadı
Değil ~ 2 ay önce
Uçan tabut dedikleri F104 lerdi.
Havacı ~ 2 ay önce
Uçan tabutlar F 4 tü. F 104 öncesi nesil olanlar. F 16 değil. F 16 savaşan şahin, F 104 PHANTOM, F 4 uçan tabut olarak anılır dı. F 4 ler envanterden hızlı bir şekilde kaldırıldı. F104 ler hala ağır bombardıman ve avcı bombardıman olarak kullanılıyor. Bir kısmıda revize edildi yenilendi. İyi ve güçlü çift trübünlere sahip iyi uçarlardır. F 16 lar ise hala uzun yıllar 30 lara kadar hizmet verecekler. Lütfen dogru bilğilendirme yapalım bilği kirliliği iyi bir şey değildir Saygılarımla
F16 ~ 2 ay önce
Hala uçan tabut milyon kez revizyon gördü
F104 olmasın o. ~ 2 ay önce
80 lerde uçan tabut denen uçak F104 dü.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000