31 Mayıs 2011, Salı 12:20:53

F-35'DE ÇOK SICAK GELİŞME!

ABD'nin F-35 savaş uçağının kodlarını vermeyeceğini açıklaması ve Ankara'nın siparişleri bir süre askıya almasının ardından, bu kez Avrupa'dan kritik bir hamle geldi...
  • Dikkatli! başlığıyla yorum yapan arkadaş güya yorum yapmış oldun yayınlanıncada pek bi sevinmişsindir dimi boş boş yorum yazmayın havacılığın hangi bölümünde çalışıyorsun bilemem ama nerde çalışıyorsan çalış türk sivil havacılıgını önce kendin düzeltmeye çalış daha römorkla bavul taşımayı bilmeyen bi sivil havacılıgımız var onlara yorum yaz Shut-off valve değiştirmesini bilmeyen teknisyenler var onlara yorum yaz sivil havacılıkta güvenlik nedir bilmeyenlere yaz apron çizgilerinin ne anlama geldiğini bilmeyen dhmi görevlilerine yorum yaz oldumu kulede uyuyan güzelere yorum yaz tamammı boş boş konuşma
  • anahtarı sende olmayan bugattinin sana faydası ne ?
  • Bir başka A400M vakası! İkisi de başımız a dert. En akıllımız Güney Africa çıktı. Hemen siparişlerini iptal etti. Bu uçak başlı başına bir problem.
  • f-35 in yanında eurofighter'in esamesi bile okunmaz. aralarında sınıf farkı var resmen. biri bmw m3, diğeri bugatti veyron. kıyaslamak imkansız. boyle bir uçağın kodlarının verilmesini beklemek çok fazla saflık olur. adamlar yeni uretecekleri uçağın kodlarını niye versin ki? daha f-16 kodlarını bile vermediler. m3, bugatti veyron derken bizde anca murat 124 yaparız. o da fiat lisansıyla:))))
  • Hani en iyi silah eğitilmiş insandı ? Türkiyedeki cahilleri eğitsek bunca parayla daha iyi olmazmı ? Generaller tutuklanıyor bu uçaklarıda imamlar uçurur yakında ...
  • Sikorsky Atak Helikopteri nedir hocam ya? Bol keseden sallıyorsun! Yapılan helikopter ihalesi TSK'nın genel maksat helikopter ihalesiydi ve ihaleyi bu konuda dünyanın en iyisi olan Sikorsky firmasının UH70 Black Hawk modeli kazandı. Hatta bu konuda üretici firmaya Aselsan üretimi milli yazılım uygulanması teklif edildi. Amerikalılar kalktılar memlekete geldiler yazılımı incelediler ve uygundur dediler. Yani yeni teslim alınacak Sikorsky'lerdeki görev bilgisayarı milli yazılıma sahip olacak. Taarruz helikopteri ihalesine gelecek olursak İtalyan Agusta firmasının T-129 tipi helikopterleri taarruz helikopteri olarak seçilmiştir. AH-64 tipi Apache helikopterlerin seçilmeme nedeni Amerikanın yazılımı vermek istememesindendir. Atmayın!
  • 6 ayda yaparmis, atip tutuyorlar. Nisan ayindaki dis ticaret acigi gecen sene 5.5 milyar dolar iken bu sene 9.8 milyar dolara cikmis. Siz neden bahsediyorsunuz? Herseyini disardan alan bir ulke goruntusu var. Once aldigindan cok satabiliyormusun, bir onu dene bakalim?Yok ucak yazilimi yapicakmis, daha bir telefon yap, laptop yap, bir araba yap bakalim..
  • Amerika hiçbir zaman bu tip önemli bilgileri dış ülkelere vermez kesinlikle Israile vermedi, ingiltereye vermedi bize mi verecek onun için bu konuda yapılacak girişimler boş çıkacaktır çıkmıştırda..Göreceksiniz helicopter projesinde de aynı sorun ortaya çıkacaktır bu tür stratejik önemli bilgileri Amerikan kanunları uyarınca yasak olduğu için dış ülkelere verilmez.. ayrıca helicopter seçimi de son derece yanlış seçim, apache longbow dururken denenmiş, en son teknoloji ürünü ingiltere, israil, hollanda, amerika, avusturalya hava kuvvetlerinde kullanılırken yapılan seçim sikorsky atak helicopter modeli halbuki sikorsky savaş helicopteri üretmez hafif nakliye amaçlı, askeri indirme bindirme keşif, gözetleme,sınır güvenl
  • Sağdan soldan toplama malzemeyle olmaz bu işler. Türkiyenin bir savaş uçağı yapabilmesini herkesten çok isterim ama daha tv yapamayan bir ülkenin F 35 e rakip olacak bir uçak üretmesini beklemek hayalcilik; umut tacirliği olur... Yapan ülkeler 5 - 10 yılda buraya gelemdiler şimdiki gelişmeler 50 yılın eseri,olacak ama biraz sabır.
  • bencede girmeyelim bunlarla iş birliğine bizi yine engelleme stratejisinden başka bişi değil bunların ki, biz artık balık tutmayı öğrenmek istiyoruz.... hatta ambargo koysunlar en fazla 3 seneye üretiriz savaş uçağımızı... 6 ayda iha yapan arkadaş o süre amatör otonom uçuş gerçeklerştiren bir uçak için inan çok fazla :) savunma sanayiinde uluslar arası rağbet görmesini istediğin bir İHA yapacaksan sahip olması gereken standartlar (gerek yazılımsal, gerek fiziksel, gerek dökümantasyon) insanı uğraştırır, uçağı yapıp uçurması değil.
Zaman'a konuşan Avrupa'nın yeni nesil savaş uçağı Eurofighter konsorsiyumundan üst düzey bir yetkili, "Biz Türkiye'ye tüm kaynak kodları ve kritik teknolojileri vermeye hazırız" açıklamasını yaptı.

Türkiye'ye 16 milyar dolara mal olması beklenen geleceğin savaş uçağı F-35 projesinde önemli gelişmeler yaşanıyor.

Aynı yetkili, Türkiye'nin Eurofighter konsorsiyumuna katılması halinde tüm araştırma ve geliştirme safhalarında rol alabileceğini ifade etti.
F-35'DE ÇOK SICAK GELİŞME!

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 13 yıl önce
Dikkatli! başlığıyla yorum yapan arkadaş güya yorum yapmış oldun yayınlanıncada pek bi sevinmişsindir dimi boş boş yorum yazmayın havacılığın hangi bölümünde çalışıyorsun bilemem ama nerde çalışıyorsan çalış türk sivil havacılıgını önce kendin düzeltmeye çalış daha römorkla bavul taşımayı bilmeyen bi sivil havacılıgımız var onlara yorum yaz Shut-off valve değiştirmesini bilmeyen teknisyenler var onlara yorum yaz sivil havacılıkta güvenlik nedir bilmeyenlere yaz apron çizgilerinin ne anlama geldiğini bilmeyen dhmi görevlilerine yorum yaz oldumu kulede uyuyan güzelere yorum yaz tamammı boş boş konuşma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
anahtarı sende olmayan bugattinin sana faydası ne ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bir başka A400M vakası! İkisi de başımız a dert. En akıllımız Güney Africa çıktı. Hemen siparişlerini iptal etti. Bu uçak başlı başına bir problem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
f-35 in yanında eurofighter'in esamesi bile okunmaz. aralarında sınıf farkı var resmen. biri bmw m3, diğeri bugatti veyron. kıyaslamak imkansız. boyle bir uçağın kodlarının verilmesini beklemek çok fazla saflık olur. adamlar yeni uretecekleri uçağın kodlarını niye versin ki? daha f-16 kodlarını bile vermediler. m3, bugatti veyron derken bizde anca murat 124 yaparız. o da fiat lisansıyla:))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hani en iyi silah eğitilmiş insandı ? Türkiyedeki cahilleri eğitsek bunca parayla daha iyi olmazmı ? Generaller tutuklanıyor bu uçaklarıda imamlar uçurur yakında ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sikorsky Atak Helikopteri nedir hocam ya? Bol keseden sallıyorsun! Yapılan helikopter ihalesi TSK'nın genel maksat helikopter ihalesiydi ve ihaleyi bu konuda dünyanın en iyisi olan Sikorsky firmasının UH70 Black Hawk modeli kazandı. Hatta bu konuda üretici firmaya Aselsan üretimi milli yazılım uygulanması teklif edildi. Amerikalılar kalktılar memlekete geldiler yazılımı incelediler ve uygundur dediler. Yani yeni teslim alınacak Sikorsky'lerdeki görev bilgisayarı milli yazılıma sahip olacak. Taarruz helikopteri ihalesine gelecek olursak İtalyan Agusta firmasının T-129 tipi helikopterleri taarruz helikopteri olarak seçilmiştir. AH-64 tipi Apache helikopterlerin seçilmeme nedeni Amerikanın yazılımı vermek istememesindendir. Atmayın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
6 ayda yaparmis, atip tutuyorlar. Nisan ayindaki dis ticaret acigi gecen sene 5.5 milyar dolar iken bu sene 9.8 milyar dolara cikmis. Siz neden bahsediyorsunuz? Herseyini disardan alan bir ulke goruntusu var. Once aldigindan cok satabiliyormusun, bir onu dene bakalim?Yok ucak yazilimi yapicakmis, daha bir telefon yap, laptop yap, bir araba yap bakalim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Amerika hiçbir zaman bu tip önemli bilgileri dış ülkelere vermez kesinlikle Israile vermedi, ingiltereye vermedi bize mi verecek onun için bu konuda yapılacak girişimler boş çıkacaktır çıkmıştırda..Göreceksiniz helicopter projesinde de aynı sorun ortaya çıkacaktır bu tür stratejik önemli bilgileri Amerikan kanunları uyarınca yasak olduğu için dış ülkelere verilmez.. ayrıca helicopter seçimi de son derece yanlış seçim, apache longbow dururken denenmiş, en son teknoloji ürünü ingiltere, israil, hollanda, amerika, avusturalya hava kuvvetlerinde kullanılırken yapılan seçim sikorsky atak helicopter modeli halbuki sikorsky savaş helicopteri üretmez hafif nakliye amaçlı, askeri indirme bindirme keşif, gözetleme,sınır güvenl

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sağdan soldan toplama malzemeyle olmaz bu işler. Türkiyenin bir savaş uçağı yapabilmesini herkesten çok isterim ama daha tv yapamayan bir ülkenin F 35 e rakip olacak bir uçak üretmesini beklemek hayalcilik; umut tacirliği olur... Yapan ülkeler 5 - 10 yılda buraya gelemdiler şimdiki gelişmeler 50 yılın eseri,olacak ama biraz sabır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bencede girmeyelim bunlarla iş birliğine bizi yine engelleme stratejisinden başka bişi değil bunların ki, biz artık balık tutmayı öğrenmek istiyoruz.... hatta ambargo koysunlar en fazla 3 seneye üretiriz savaş uçağımızı... 6 ayda iha yapan arkadaş o süre amatör otonom uçuş gerçeklerştiren bir uçak için inan çok fazla :) savunma sanayiinde uluslar arası rağbet görmesini istediğin bir İHA yapacaksan sahip olması gereken standartlar (gerek yazılımsal, gerek fiziksel, gerek dökümantasyon) insanı uğraştırır, uçağı yapıp uçurması değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000