08 Aralık 2023, Cuma 10:01:13

F-35 parçası üreten fabrikaların önünde protesto

İngiltere ve İskoçya’da Filistin destekçileri, F-35 tipi savaş uçaklar için parça üreten savunma sanayi firmalarının önünde protesto düzenledi.
  • ulan adamlara bi de gavur deriz helal olsun .. bizim yerli gavurlar bunların kılı olamaz
  • Tabi bu haber bizdeki elitist ve çakması tabakanın umurunda değildir onlar şey desin sokak köpekleri ölmesin 3. bireyim demokrasi daha fazla özgürlük g.tüm kafamdan büyük vs falan fistan desin... neyse alooo uyuyan düşük bütçeli üstün ırk,,, dünya hayatı bitecek her nefis ölümü tadacak hesap görülecek ...

İngiltere ve İskoçya’da Filistin destekçileri, F-35 tipi savaş uçaklar için parça üreten savunma sanayi firmalarının önünde protesto düzenledi.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 7 Ekim’den bu yana devam ederken, İngiltere’nin Dorset, Bournemouth, Lancashire, Brighton ve İskoçya’nın Glasgow kentlerinde Filistin destekçileri F-35 tipi savaş uçaklar için parça üreten savunma sanayi firmalarının önünde protesto düzenledi.

En büyük gösteri yaklaşık 600 kişinin katılımıyla Dorset’teki Eaton Mission Systems adlı firmanın girişinde düzenlendi. Göstericiler, sık sık “Eaton Mission, utan utan, işlenen tüm suçlarda senin adın var” ve “Kapatın” sloganı attı.

Göstericiler, firmaların önünde “Burada üretilen silahlar Gazze’de ölüme neden oluyor”, “Özgür Filistin” ve “Bu fabrika soykırıma silah sağlıyor” yazılı pankartlar açtılar.

Göstericiler, firmaları İsrail ile olan ilişkilerini sona erdirmeye ve İsrail ile olan tüm silah, savunma ve malzeme ticaretini durdurmaya çağırdı. Protestolara, sağlık çalışanları, öğretmenler, otel çalışanları, akademisyenler ve sanatçılar da destek verdi.

Dorset polisi tarafından yapılan açıklamada, "İnsanların yasal protesto hakkına saygı duyuyoruz ve barışçıl bir protestoyu kolaylaştırmaya çalışacağız, ancak kamu düzeni veya cezai suçlara müsamaha gösterilmeyecek ve güçlü bir şekilde ele alınacaktır" denildi.

F-35 parçası üreten fabrikaların önünde protesto

Yorumlar

Özgür Filistin ~ 3 ay önce
ulan adamlara bi de gavur deriz helal olsun .. bizim yerli gavurlar bunların kılı olamaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarkan Tosun ~ 3 ay önce
HARBI DOGRU. HERGUN 8..10 UCAK İSTANBUL DAN İSRAİL E GUNDE 500..600 TON KARGO TASIYOR. MNG,THY,ANADOLUJET
takunya ~ 3 ay önce
Tabi bu haber bizdeki elitist ve çakması tabakanın umurunda değildir onlar şey desin sokak köpekleri ölmesin 3. bireyim demokrasi daha fazla özgürlük g.tüm kafamdan büyük vs falan fistan desin... neyse alooo uyuyan düşük bütçeli üstün ırk,,, dünya hayatı bitecek her nefis ölümü tadacak hesap görülecek ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kes sesini kanks ~ 3 ay önce
Aynı tepkiyi 1 ay önce Azerbaycan Savasìnda kardeslerimiz için, Doğu Turkistanda Yıllardìr eziyet çeken Turkler, Arakanda ezilenler, Kerkukte sesini duyuramayan soydaşlarımız için cıkarsaydınız, biz elitlerde sizi belki takardık. Kendi insanını umursamayan başka insana tapan topluluk sizsiniz biz değil.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000