12 Haziran 2018, Salı 13:01:48

F-35 önümüzdeki hafta teslim edilecek mi?

F-35'ler Türkiye'ye teslim edilecek mi, yoksa satışı durdurulacak mı derken ilk teslimat tarihine sayılı günler kaldı. Bir gecikme olmazsa, Türkiye'ye ilk teslimatın 21 Haziran'da yapılması bekleniyor.
  • Rahip aslında cia de ust duzey bir gorevli .kendisi darbeyi organize etti sagolsun.
  • Türkiye'nin bu projedeki ortaklığı nedeniyle daha önce anlaşılan F-35'lerin teslim edilmemesi diye bir şey yok. Olay bir kaç senatörün tribünlere oynamasından ibaret. Bunu sizler de çok iyi biliyorsunuz. Yine de hükümetin seçim arefesinde şov amaçlı propagandasına alet oluyorsunuz. İlk uçak, planlandığı gibi 21 Haziranda teslim edilecek. RTE de çıkıp bas bas bakın vermeyeceklerdi ama bizim kararlı tutumumuz nedeniyle verdiler diyecek.
  • Ya yokmu iki tane delikanlı komutan bassanıza nukleer fuzelerin tuşuna iki tane atalım da hizaya gelsin amerikalılar
  • Yahu bine kindir bir takım gürühtaki anlamak mümkün değil. Önemli ılan ülkemin milletimin bir adım ileriye gitmesi bir edinşme daha sahip olması. Birileri ise yeterki bunların eliyle olmasında isterse milletin canı çıksın devlet zaafa uğrasın. Neyi hazmedemiyorsunuz bir türlü anlamadım. Ne hazımsız, ne kıskançlıktır anlamak mümkün değil Allahım sizlerin şerrinden devleti milleti korusun.
  • benim gibi bir havacilik uzmanina niye danismiyorlarki boyle ucaklari alirken. Benki 25 senemi bu havaciliga vermis bir havacilik, dehasi,uzmani,orensiyim, neyse acaba beim ucurmama izin verirlermi. bu ucaklar oyle pahali ki valla ben olsam kuutularindan cikarmama. 1 iki tanesiyle egitim yapar gerisini sarar sarmalar depolardim.
  • alternatif olarak DoğanSLX, TipoSX veya Tempra SLX-AK öneririm

F-35'ler Türkiye'ye teslim edilecek mi, yoksa satışı durdurulacak mı derken ilk teslimat tarihine sayılı günler kaldı. Bir gecikme olmazsa, Türkiye'ye ilk teslimatın 21 Haziran'da yapılması bekleniyor.

F-35 savaş uçağının Türkiye'ye teslimat tarihine sayılı günler kaldı. Beşinci nesil savaş uçaklarının ilk teslimatının normal şartlar altında 21 Haziran'da yapılması öngörülüyor. Ancak Amerika Birleşik Devletleri Kongresi'nde yapılan iki yasal girişimle, F-35'lerin tesliminin durdurulması talep ediliyor. HaberTürk'te yer alan habere göre; F-35'ler Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki savunma işbirliğinin önemli bir parçası ve son dönemde sıkça gündeme gelen konulardan biri. Zira, ABD'li bazı senatörler, Türkiye'ye F-35 satılmasına karşı çıkıyor. Buna gerekçe olarak da, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 savunma sistemleri alma kararını gösteriyor. ABD'li rahip Brunson'un, Türkiye'de tutuklu bulunması da senatörlerin öne sürdürdüğü gerekçelerden biri...

Ancak Türk yetkililer, satışın durdurulmaya çalışılmasına tepkili... Çünkü F-35'ler, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri dahil 9 ülkenin ortak projesi... Üstelik uçağının orta gövdesi ve motorunun önemli bazı parçaları Türkiye'de üretiliyor. Bunun yanı sıra Türkiye, filosuna eklemek için 116 adet uçak sipariş etti. Türkiye bayrağı taşıyan ilk F-35 uçağı da deneme uçuşunu kısa bir süre önce gerçekleştirdi. F-35'ler son olarak, 4 Haziran'da bir araya gelen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile ABD'li mevkidaşı Pompeo'nun görüşmesinde gündeme geldi.

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, uçağın teslimatı yapılmazsa, Türkiye'nin alternatiflere bakacağını açıkladı. Ancak teslimatın iptal olmasının beklenmediğini vurguladı. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli de, teslimatta gecikme beklenmediğini açıkladı. Beklendiği gibi her şey yolunda giderse, ilk teslimat Teksas'ta düzenlenecek bir törenle yapılacak. Türk pilotlara da 2019'a kadar ABD'de eğitim verilecek.

F-35 önümüzdeki hafta teslim edilecek mi?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Fo 737 ~ 4 yıl önce
Rahip aslında cia de ust duzey bir gorevli .kendisi darbeyi organize etti sagolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yapmayın ~ 4 yıl önce
Türkiye'nin bu projedeki ortaklığı nedeniyle daha önce anlaşılan F-35'lerin teslim edilmemesi diye bir şey yok. Olay bir kaç senatörün tribünlere oynamasından ibaret. Bunu sizler de çok iyi biliyorsunuz. Yine de hükümetin seçim arefesinde şov amaçlı propagandasına alet oluyorsunuz. İlk uçak, planlandığı gibi 21 Haziranda teslim edilecek. RTE de çıkıp bas bas bakın vermeyeceklerdi ama bizim kararlı tutumumuz nedeniyle verdiler diyecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hunili ~ 4 yıl önce
Ya yokmu iki tane delikanlı komutan bassanıza nukleer fuzelerin tuşuna iki tane atalım da hizaya gelsin amerikalılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kolombo ~ 4 yıl önce
Yahu bine kindir bir takım gürühtaki anlamak mümkün değil. Önemli ılan ülkemin milletimin bir adım ileriye gitmesi bir edinşme daha sahip olması. Birileri ise yeterki bunların eliyle olmasında isterse milletin canı çıksın devlet zaafa uğrasın. Neyi hazmedemiyorsunuz bir türlü anlamadım. Ne hazımsız, ne kıskançlıktır anlamak mümkün değil Allahım sizlerin şerrinden devleti milleti korusun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ss ~ 4 yıl önce
benim gibi bir havacilik uzmanina niye danismiyorlarki boyle ucaklari alirken. Benki 25 senemi bu havaciliga vermis bir havacilik, dehasi,uzmani,orensiyim, neyse acaba beim ucurmama izin verirlermi. bu ucaklar oyle pahali ki valla ben olsam kuutularindan cikarmama. 1 iki tanesiyle egitim yapar gerisini sarar sarmalar depolardim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haklı ~ 4 yıl önce
alternatif olarak DoğanSLX, TipoSX veya Tempra SLX-AK öneririm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Deniz ~ 4 yıl önce
... ~ 4 yıl önce
ne güzel kafa pırıl pırıl
CAHİL ~ 4 yıl önce
bilmeden yazıyorsun, tempra SX-AK o. SLX değil.
Tofasin kaportasi kotu ~ 4 yıl önce
Reno flash olsun, zaten lakabi da ucan tabuttu
2023 ~ 4 yıl önce
O arabalar nasıl bize dayatıldı ise bu uçak bize dayatılmayacak , O arabaların dönemindeki hükümet değil şimdiki yönetim!!!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000