03 Ekim 2019, Perşembe 08:53:54

'F-35 olmuyorsa kendi uçağımızı yaparız"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "F-35 olmuyorsa, Hürkuş’u yaptık, kendi milli muharip uçağımızı da yaparız, yapacağız. Patriot olmuyorsa, 'Siper'i yapıyoruz, kendi hava savunma sistemimizi daha da geliştireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
  • Ne kadar boş yorum varsa yayinlamissin. Demekki ne yi görmek istiyorsan onu yabiyinliyorsun. Güzel Bi yazı yazdım kimseye hakaret etmeden yapılanları destekleyen. Adaletli olun
  • Allah'ını seven tutmasın. Lütfen bırakın kendi uçağını yapacakmış. Tutan mı vardı yap.
  • Sizler ne zaman ki Devrim Arabalarının imalatından vazgeçtiniz, işte o zaman KAYBETTİNİZ. BU ÜLKENİN YAKALAMIŞ OLDUĞU İVMEYİ MARSHALL YARDIMLARINI KABUL EDEREK BİTİRDİNİZ. ŞİMDİ SOKAK AĞZIYLA SİZE CEVABI SÖYLEYEYİM; ELİN OĞLU AMERİKAYI KEŞFETMİŞ BİR KEZ DAHA KEŞFEDEMEZSİNİZ.MM
  • Personelinin sevgi ve saygi duymadigi savunma bakani istemiyoruz.
  • Sen oldugun surece sistemde o olmaz
  • Davutoglu'da oyle dediydi, bir gulesim geldi...
  • Siz Yapın biz destek olalım.
  • Madem yapabileceğiz neden elin amerikalilarina biat ediyorsunuz...
  • Vallah olur mu yapar mı bilmem yeter ki devletimize zarar gelmesin. Hükümetler gelir gider Akkılı olsunlar uçak isteyen yok onlardan elindekini kaybetme yeter bize!!!
  • Hadi yap. Madem f-35 üreten ortağısınız. Kendı başınıza f-35 üretin. Kim tutuyor?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "F-35 olmuyorsa Hürkuş'u yaptık, kendi milli muharip uçağımızı da yaparız, yapacağız. Patriot olmuyorsa 'Siper'i yapıyoruz, kendi hava savunma sistemimizi daha da geliştireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili bakanlar, bakanlıklar, güvenlikle ilgili devletin tüm kurum ve kuruluşlarındaki arkadaşlarımız gerçekten tahminlerinizin çok üzerinde gece gündüz demeden milletimizin ve vatanımızın hakkını, hukukunu karada, denizde ve havada savunmak, korumak ve kollamak için ellerinden gelen her türlü gayreti yakinen gösteriyor" dedi.

Akar, MÜSİAD'ın düzenlediği "Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi"nde yaptığı konuşmada, dünyada önemli gelişmeler, yenilikler ve dönüşümlerin baş döndürücü bir hızda yaşandığını belirtti.

Bunların büyük bölümünün Türkiye'yi yakından ilgilendirdiğini ifade eden Akar, "Devletimiz, politik, askeri, teknolojik, ekonomik ve diğer alanlarda yaşanan tüm gelişmeleri yakından takip ediyor ve bunlarla ilgili gerekli planlamalarını yapıp gerekli adımlarını tereddütsüz atıyor. Bizler başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili bakanlar, bakanlıklar, güvenlikle ilgili devletin tüm kurum ve kuruluşlarındaki arkadaşlarımız gerçekten tahminlerinizin çok üzerinde gece gündüz demeden milletimizin ve vatanımızın hakkını, hukukunu karada, denizde ve havada savunmak, korumak ve kollamak için ellerinden gelen her türlü gayreti yakinen gösteriyor." diye konuştu.

Türkiye'nin artık sürekli kendi sorunlarıyla uğraşan, sahip olduğu kaynakları ve enerjisini kendi içinde tüketen bir ülke olmaktan çıktığını ifade eden Akar, şunları söyledi:

"Türkiye'nin gelişmesini, ilerlemesini istemeyenler, maalesef çok uzun yıllar ayağımıza pranga vurdular, bizleri bir şekilde durdurmaya çalıştılar. Bizim işlerimizi zorlaştırmak için eteğimizden, ayağımızdan tuttular. Artık bunun farkındayız. Cumhuriyetimizin ilk yıllarında ekonomi ve sanayi alanlarındaki bazı önemli girişimler, sonraki yıllarda devam ettirilemedi veya çeşitli sebeplerle akamete uğradı, uğratıldı. Nuri Demirağ, Vecihi Hürkuş, Şakir Zümre, Nuri Killigil sadece bunlardan birkaçı. Çok ciddi teşebbüsler oldu ama maalesef ilerlemekte bir sıkıntı yaşadık.  Çok şükür artık o dönemleri geride bıraktık. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği, teşvik ve desteğiyle son yıllarda özellikle savunma sanayi alanında büyük atılımların gerçekleştirildiğini hep birlikte görüyoruz. Bu alanda yerlilik ve millilik oranımız yüzde 20'lerden yüzde 70'lere gelmiş bulunmaktadır. TSK'nın ihtiyacı doğrultusunda birçok harp silah, araç ve gereçleri ile mühimmatı, artık kendi imkan ve kaynaklarımızla yapıyoruz. Ülkemizin sadece pazar olduğu günlerin geçtiğini, artık sadece pazar değiliz, artık her türlü mal ve hizmet üretiminde söz sahibi olduğumuzu herkes öğrendi, öğrenecek."

"Bir zamanlar bizler için hayal olan..."

Şanlı tarihteki başarılardan ilham alarak, hatalardan dersler çıkararak yola devam ettiklerini dile getiren Akar, şunları kaydetti:

"Bir zamanlar bizler için hayal olan kendi silahımızı, mühimmatımızı araç ve gerecimizi üretebilme imkan ve kabiliyeti, bugün gerçeğe dönüşmüş durumdadır. MİLGEM gemilerimiz, Altay ana muharebe tankı, Fırtına topçu sistemleri, ATAK taarruz helikopteri, silahlı/silahsız insansız hava araçları, Hürkuş başlangıç ve temel eğitim uçağı, ilk uçuşunu gerçekleştiren ve yakında seri üretim süreci başlayacak olan GÖKBEY genel maksat helikopteri ve ürettiğimiz her türlü mühimmat, yerlilik ve millilik konusundaki azim ve kararlılığımızın en önemli göstergeleridir. Bu çalışmalarımız artarak devam edecek. F-35 olmuyorsa Hürkuş'u yaptık, kendi milli muharip uçağımızı da yaparız, yapacağız inşallah. Patriot olmuyorsa 'Siper'i yapıyoruz, kendi hava savunma sistemimizi daha da geliştireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. "

'F-35 olmuyorsa kendi uçağımızı yaparız"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

Moderator bey ~ 16 gün önce
Ne kadar boş yorum varsa yayinlamissin. Demekki ne yi görmek istiyorsan onu yabiyinliyorsun. Güzel Bi yazı yazdım kimseye hakaret etmeden yapılanları destekleyen. Adaletli olun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yap ~ 16 gün önce
Allah'ını seven tutmasın. Lütfen bırakın kendi uçağını yapacakmış. Tutan mı vardı yap.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cemal Gürsel ~ 16 gün önce
Sizler ne zaman ki Devrim Arabalarının imalatından vazgeçtiniz, işte o zaman KAYBETTİNİZ. BU ÜLKENİN YAKALAMIŞ OLDUĞU İVMEYİ MARSHALL YARDIMLARINI KABUL EDEREK BİTİRDİNİZ. ŞİMDİ SOKAK AĞZIYLA SİZE CEVABI SÖYLEYEYİM; ELİN OĞLU AMERİKAYI KEŞFETMİŞ BİR KEZ DAHA KEŞFEDEMEZSİNİZ.MM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstemiyoruz ~ 16 gün önce
Personelinin sevgi ve saygi duymadigi savunma bakani istemiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hmm ~ 16 gün önce
Sen oldugun surece sistemde o olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Calamity ~ 16 gün önce
Davutoglu'da oyle dediydi, bir gulesim geldi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yapın ~ 17 gün önce
Siz Yapın biz destek olalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sayın bakan ~ 17 gün önce
Madem yapabileceğiz neden elin amerikalilarina biat ediyorsunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçak ~ 17 gün önce
Vallah olur mu yapar mı bilmem yeter ki devletimize zarar gelmesin. Hükümetler gelir gider Akkılı olsunlar uçak isteyen yok onlardan elindekini kaybetme yeter bize!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Usamisafir ~ 17 gün önce
Hadi yap. Madem f-35 üreten ortağısınız. Kendı başınıza f-35 üretin. Kim tutuyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000