06 Ağustos 2013, Salı 12:17:02

F-35 DALYA DİYOR

İlki Arizona’da bulunan Luke Hava Kuvvetleri Üssü’ne teslim edilecek Lockheed Martin F-35 Lightning II savaş uçaklarının 100’üncüsünün montajında son aşamaya gelindi...
  • Esnaf önemli abi...
  • sonunda arizona esnafının yüzü güldü. ne çektün sen be arizona esnafı.

AF-41 olarak bilinen ve geleneksel kalkış ve iniş mekanizmasına sahip (CTOL) uçağın, Luke Hava Üssü’ne gelecek yıl teslim edilmesi planlanıyor.

Montajın son adımları kapsamında, uçağın yapısı tamamlanarak elektrik ve hidrolik sistemler ekleniyor. Ayrıca tüm bu sistemler, yakıt sistemlerinin kontrolleri ve motorun çalışmasına hazırlık amaçlı olarak da test ediliyor. Hava Kuvvetleri’ne teslimi öncesinde bir dizi test uçuşu da planlanıyor. AF-41, dünya genelinde farklı üretim aşamalarında bulunulan 126 adet F-35’ten biri olma özelliğini taşıyor.

Haziran ayında yaptığı açıklama doğrultusunda Hava Kuvvetleri’nin filo sayısını, 114 uçaktan oluşmak üzere 6’ya çıkarma kararı ile birlikte Luke Hava Üssü, dünyanın en büyük F-35 üssü olacak. ABD pilot eğitimlerinin yanı sıra, Uluslararası F-35A Eğitim Sahası olarak da hizmet verecek olan Luke Hava Üssü’nün Arizona Eyaleti’ne 2,17 milyar dolar değerinde ekonomik katkısı bulunuyor. 14 adet F-35 tedarikçisi ile programın Arizona’ya toplam katkısı ise 98 milyon dolara ulaşıyor.

F-35 DALYA DİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Esnaf ~ 9 yıl önce
Esnaf önemli abi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
sonunda arizona esnafının yüzü güldü. ne çektün sen be arizona esnafı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000