29 Şubat 2024, Perşembe 12:50:33

F-16 sürecinde yeni gelişme; ABD'nin mektubu Ankara'ya ulaştı

Milli Savunma Bakanlığı, yeni F-16 alımı ve mevcut F-16’ların modernizasyonu konusunda ABD tarafının kabul ve teklif mektuplarının Ankara’ya ulaştığını açıkladı.
  • Millî gururumuz, KAAN' a yatırım yapın, bağımlılık içeren, sözleşmeler, çocuklarımızın geleceğini, ipotek etmektir.
  • Masalı bırakın da hani artık Kaan'ı yapmıştık dünya bize gıpta ediyordu? F 22 den bile iyiydi,nedir bu F 16,F 35 ve Eurofighter olayı? Niye birbirinden ayrı tipte bu kadar çok uçak peşindeyiz? Kimse kalkıp da Kaan 5-6 sene sonra uçacak o zamana kadar uçağa ihtiyacımız var falan demesin. Bu uçaklara 5-6 sene için mi dünya para verip alacağız ya sonrası ne olacak ve kaç tane alınacak? Ya yeteri kadar Kaan yapamayacaklar ya da abd illa bunlardan da alacaksın yoksa motor elektronik aksam vs vermem mi diyor?
  • Ayaktakimi her alanda ulkeyi mahvetti
  • F35 ten yuksek fiyata cagdisi kalmis F16 al, ayaktakimi her alanda bizi rezil etti
  • Islak inzalimiydi?

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Eurofighter savaş uçaklarına ilişkin, “Almanya’nın bu konudaki olumlu yaklaşımı beklenmektedir” açıklamasında bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, F-16 tedariki ve modernizasyonu konusunda son duruma ilişkin sorular üzerine, “Hava Kuvvetleri Komutanlığımızın ihtiyaçları doğrultusunda 40 adet yeni F-16 Blok-70’in tedariki, mevcut 79 adet F-16’nın ise modernize edilmesi ile bunlara ait mühimmat, malzeme ve teçhizatı içeren talebimize ilişkin ABD tarafından gönderilen 'Taslak Teklif ve Kabul Mektupları' Bakanlığımıza ulaşmıştır. İlgili birimlerimiz gerekli inceleme ve değerlendirmelere başlamıştır. Daha önce de açıklandığı gibi her iki taraf incelemelerini tamamlamayı müteakip bir araya gelecektir. Bu görüşmede ortak inceleme ve değerlendirmeler yapılacaktır. Sonrasında da anlaşma nihayetlendirilecek ve takvim işlemeye başlayacaktır. Fiyatlandırma liste ve ürünler üzerinden yapılacaktır. Nihai anlaşma safhasına gelindiğinde bu anlaşmanın toplam maliyeti ortaya çıkacaktır. Üretim ve modernizasyon faaliyetlerinin Türkiye’de yapılmasına yönelik teklifimiz ABD makamlarına iletilmiştir” cevabını verdi.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in İngiltere ziyareti sırasında Eurofighter konusunun gündeme gelip gelmediği sorusu üzerine Bakanlık kaynakları, “Bakanımız resmi bir davet üzerine İngiltere’yi ziyaret etmiştir. Söz konusu ziyarette ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Bu ziyaretteki gündem başlıklarından biri de Eurofighter konusu olmuştur. Eurofighter konsorsiyumu ülkelerinden Almanya’nın bu konudaki olumlu yaklaşımı beklenmektedir. İngiltere ve üretici firma temsilcileri ile teknik görüşmelere devam edilmektedir” açıklamasında bulundu.
 

F-16 sürecinde yeni gelişme; ABD'nin mektubu Ankara'ya ulaştı

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Kaan ~ 2 ay önce
Millî gururumuz, KAAN' a yatırım yapın, bağımlılık içeren, sözleşmeler, çocuklarımızın geleceğini, ipotek etmektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 2 ay önce
Masalı bırakın da hani artık Kaan'ı yapmıştık dünya bize gıpta ediyordu? F 22 den bile iyiydi,nedir bu F 16,F 35 ve Eurofighter olayı? Niye birbirinden ayrı tipte bu kadar çok uçak peşindeyiz? Kimse kalkıp da Kaan 5-6 sene sonra uçacak o zamana kadar uçağa ihtiyacımız var falan demesin. Bu uçaklara 5-6 sene için mi dünya para verip alacağız ya sonrası ne olacak ve kaç tane alınacak? Ya yeteri kadar Kaan yapamayacaklar ya da abd illa bunlardan da alacaksın yoksa motor elektronik aksam vs vermem mi diyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Her alanda ~ 2 ay önce
Ayaktakimi her alanda ulkeyi mahvetti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazikoldu ~ 2 ay önce
F35 ten yuksek fiyata cagdisi kalmis F16 al, ayaktakimi her alanda bizi rezil etti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Imza onemli ~ 2 ay önce
Islak inzalimiydi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000