10 Mayıs 2014, Cumartesi 13:31:05

EVİN BAÇHESİNE PARAŞÜTLE UÇAK İNDİ!

Avustralya’nın Sidney şehrinde küçük bir uçak havada arızalandı. Paraşüt yardımıyla iniş yapan uçakta bulunan 4 kişi hafif yaralı olarak kurtuldu.
  • Sr22 yerine da-20 ya da c172 ile olsaydi bu olay ailesi helva yapiyor olacakti.Egitim ucagi olarak cok guzel olur aslinda da tek sorun ticarethanelere donen ucus okullarinin boyle seylerin umrunda olmamasi nasilsa MUSTERI ucaga zarar verirse sigorta karsiliyor.Yasamak veya olmek kendi elinizde..
  • Yolcu uçağına paraşüt takmayı düşünen vatandaş. Sadece şunu söyle. Sen 240 km hızla giden araçtan elini dışarı çıkarabilirmisin? Paraşütün de bir süzülüş ve düşüş hızı var ağırlığa göre. Çelikten mi yapacaksın paraşütü kardeş? Aerodinamik diye bir bilim var. Azcık oku.
  • Arkadaslar, ucaga parasütü bosverin :) yolculara parasüt verilsin problem ortadan kalkar :))
  • Niye 777 diye tutturdunuz önce bi A319'a falan takın (takabiliyosanız tabi) sonra 380 e kadar yolu var
  • Itfaiye ve kurtarma ekiplerine bak bee. Aslanlar, kaplanlar, canavarlar. Itfaiyeci olmayi isterdim.
  • Sen matematik bildigine eminmisin peki? Koca 777 yi havaya kaldiran insanoglu ona parasut mu yapamayacak? Komik olma. Adamlar tank i havadan parasut ile atiyorlar sen neden bahsediyosun matematikci...
  • Bu Parasüt sistemi gercekten güzel bir sey. SR22 ye hastayim zaten.
  • KIRIMSIZ DEMEK HERHANGI BIR KAZAYA, VE KAZA SONUCU KIRILMAYA, YANI KIRIMA MARUZ KALMADAN ANLAMINA GELIYOR.
  • Bence bu parasut sıstemını yolcu ucaklarına da uygulamalılar...
  • "Kırımsız uçuşlar" ne demek? Araştırdım ama tam cevabını bulamadım.. ? Kursuruma bakmayın lutfen! Bilen biri cevaplarsa öğrenmiş olurum. Şimdiden teşekkür ederim! :)

Avustralya’nın Sidney şehrinde “paraşütlü uçak” olarak da bilinen Cirrus SR22 tipi bir tek motorlu bir uçak, havada arızalanınca gövde üzerine iniş yaptı.

Sidney polisi tarafından yapılan açıklamada, uçağın Mavi Dağlar olarak bilinen bölgedeki bir evin bahçesine paraşüt yardımıyla iniş yaptığı ve uçakta bulunan 4 kişinin hafif yaralı olarak tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Yine aynı açıklamada, uçağın iniş sırasında ağaçlara ve çevredeki elektrik hatlarına zarar verdiği ancak olayda kimsenin hayatını kaybetmemesinin sevindirici olduğu ifade edildi.

ABD’li uçak üreticisi Cirrus tarafından üretilen SR serisi, acil durumlarda uçağın üzerinde yer alan bir bölmeden açılan paraşüt donanımıyla dünyanın en emniyetli uçakları arasında gösteriliyor.

©AirportHaber.com

EVİN BAÇHESİNE PARAŞÜTLE UÇAK İNDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

demek ki.. ~ 9 yıl önce
Sr22 yerine da-20 ya da c172 ile olsaydi bu olay ailesi helva yapiyor olacakti.Egitim ucagi olarak cok guzel olur aslinda da tek sorun ticarethanelere donen ucus okullarinin boyle seylerin umrunda olmamasi nasilsa MUSTERI ucaga zarar verirse sigorta karsiliyor.Yasamak veya olmek kendi elinizde..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 9 yıl önce
Yolcu uçağına paraşüt takmayı düşünen vatandaş. Sadece şunu söyle. Sen 240 km hızla giden araçtan elini dışarı çıkarabilirmisin? Paraşütün de bir süzülüş ve düşüş hızı var ağırlığa göre. Çelikten mi yapacaksın paraşütü kardeş? Aerodinamik diye bir bilim var. Azcık oku.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilkay ~ 9 yıl önce
kardeş, uçağı yavaşlatmak diye birşey daha var . motorlar olmayınca uçak yavaşlamaz mı ? irtifa kaybetmez mi ? uçak çok yavaşlıyınca satll durumuna girip düşmeye başlıyınca paraşüt açmak belkide uçağı kurataracaktır. mantık!.
f/0 ya ~ 9 yıl önce
dostum f/o demişsindir de umarım değilsindir 240 la el açmak filan demissin uçagı sok spin'e al sana 50km lik hız amansızca daireler çizsin düşedursun aç paraşüt(not: paraşüt olabilir maksatlı sölemiyorum bilir gibi atlayıp milleti eleştirmişsinde onun için azcık aç oku :) )
LH Technik ~ 9 yıl önce
Arkadaslar, ucaga parasütü bosverin :) yolculara parasüt verilsin problem ortadan kalkar :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Niye 777 diye tutturdunuz önce bi A319'a falan takın (takabiliyosanız tabi) sonra 380 e kadar yolu var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UYARI : ~ 9 yıl önce
ARKADASLAR LUTFEN BIR KONU HAKKINDA BILMEYEN YAZMASIN BURAYA. HAVACILIK HATA KABUL ETMEZ. DALGA GECILECEK YER ARIYORSANIZ YANLIS YERDESINIZ. LUTFEN HAKLARIMIZA SAYGILI OLALIM.
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Itfaiye ve kurtarma ekiplerine bak bee. Aslanlar, kaplanlar, canavarlar. Itfaiyeci olmayi isterdim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
350 ye cevap ~ 9 yıl önce
Sen matematik bildigine eminmisin peki? Koca 777 yi havaya kaldiran insanoglu ona parasut mu yapamayacak? Komik olma. Adamlar tank i havadan parasut ile atiyorlar sen neden bahsediyosun matematikci...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cevap yazana ~ 9 yıl önce
tank uçaktan sıfır v 0 ile atılıyor.yani atıldıgında herhangi bir hızı yok.sen hiç g kuvveti diye birşey duydun mu? 777 dediğin uçak 900 kmh hız yapıyor circus un hızı ise max 220.. 350 tonluk 900 kmh hızla giden bir kütleyi durduracak bir paraşütü yaptın diyelim oluşacak g kuvvetiyle yolcular nasıl başa çıkacak. hadi o sağlamlıkta bir paraşüt yaptın gövdeye monte ettin diyelim oluşan ağırlıkla birlikte koltuk sayısı düşecek büyük ihtimalle koca 777 50 kişilik olacak bilet fiyatı da kişi başı min 10000 dolar olur.doya doya gezersin. cirrus çalışanları 280 kmh hızla test yaparken oluşan g kuvvetine karşı gövdeyi zar zor korumayı başardık diyor bizim havada uçak gören vatandaş sıfır bilgisiyle yorum yapıyor. bir sen akıllısın zaten elin amerikalısı akıl edemedi paraşütü yolcu uçaklarına koymayı.
adam mucit beyler ~ 9 yıl önce
size ahmet buhan lise 3 fizik kitabı öneriyorum. sizin aklınıza gelen boeing firmasının aklına gelmemiş yayılmadan hemen koşun patentini alın bunun harcanıyorsunuz burada :)
EDDL ~ 9 yıl önce
Bu Parasüt sistemi gercekten güzel bir sey. SR22 ye hastayim zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KIRIMSIZIN ANLAMI ~ 9 yıl önce
KIRIMSIZ DEMEK HERHANGI BIR KAZAYA, VE KAZA SONUCU KIRILMAYA, YANI KIRIMA MARUZ KALMADAN ANLAMINA GELIYOR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bence bu parasut sıstemını yolcu ucaklarına da uygulamalılar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
350 ~ 9 yıl önce
sen matematik bildiğine emin misin? .dolu bir 777 350 ton ağırlığındadır.
350 ~ 9 yıl önce
Standart bir kargo paraşütünün metrekare başına kabaca yaklaşık 10-12 kiloluk kaldırması olduğunu varsayarsak, 30,000 metrekarelik bir paraşüt 777'yi rahatça kaldıracaktır. Size olan bu cevabım, sizin ilk soruyu soran arkadaşa verdiğiniz cevap kadar mantıklıdır. Belli ki, bu konularda yeterli bilgi sahibi olmayan bir arkadaşımız, aşağılarcasına cevap yazmaktansa hiç yazmamanızı tercih ederim. Altay.
itü uçak ~ 9 yıl önce
adam hala kargo paraşütü diyor.şakamısınız nesiniz .
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
"Kırımsız uçuşlar" ne demek? Araştırdım ama tam cevabını bulamadım.. ? Kursuruma bakmayın lutfen! Bilen biri cevaplarsa öğrenmiş olurum. Şimdiden teşekkür ederim! :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
konuk ~ 9 yıl önce
benimde sektörle alakam yok ama bildigim kadarıyla kırım, kaza demek. yani kazasız uçuşlar

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000