04 Aralık 2023, Pazartesi 11:22:06

Eurowings, Irak ve Ermenistan'da hedef büyütüyor

Lufthansa iştiraki Eurowings, Doğu'ya doğru genişleyerek Irak'a üç yeni rota ve Ermenistan'a bir rota ekliyor.
  • THY önünü kesmek için yapılan bir çalışma
Lufthansa iştiraki Eurowings, Doğu'ya doğru genişleyerek Irak'a üç yeni rota ve Ermenistan'a bir rota ekliyor.
 
Alman havayolu, kış 2023-24 sezonunun başında yedi yıl aradan sonra Dubai uçuşlarına geri dönmesinin ardından Irak'ın en kalabalık şehri Erbil'e yönelik üç yeni hizmet başlatmayı planlıyor. Bu kapsamda, Berlin Brandenburg ve Hamburg Havalimanı'ndan Erbil Uluslararası Havalimanı'na düzenlenecek seferler 19 Aralık'ta başlayacak, ardından Stuttgart Havalimanı'ndan gerçekleştirilecek seferlerle genişleyecek. Her üç Alman havalimanından Erbil'e yapılacak seferler haftada iki kez gerçekleştirilecek ve Airbus A320 ailesi uçakları kullanılacak.
 
Eurowings'in bu yeni rotaları, Almanya ve Irak arasında Aralık 2020'de başlatılan Düsseldorf Uluslararası Havalimanı'ndan Erbil'e olan uçuşlarına katılacak. Şu anda haftada iki kez gerçekleştirilen bu mevcut seferlerle birlikte Eurowings, Irak'a düzenlenen uçuşlarıyla öne çıkan havayollarından biri olacak.
 
Almanya ve Irak arasında direkt uçuş gerçekleştiren üç havayolundan biri olan Eurowings'in Irak'a yönelik yeni rotaları, özellikle Almanya'da yaşayan 300,000'i aşkın Iraklı topluluğunu hedefleyerek önemli bir pazar payına ulaşma potansiyeline sahip. Bu yeni rotaların başlamasıyla Almanya ve Irak arasındaki haftalık uçuş kapasitesi, pandemi öncesine kıyasla yaklaşık yüzde 52 artacak.

YENİ UÇUŞ ROTALARI DA YOLDA
 
Eurowings'in Irak'a yönelik genişleme stratejisinin yanı sıra, havayolu aynı dönemde BER'den Innsbruck, Tiflis ve Tromsø ile bu yeni rotaların yanı sıra Düsseldorf-Ivalo, Hannover-Münih, Hamburg-Tromsø ve Salzburg-Amsterdam gibi dört yeni rotada da uçuş yapacak.
 
Ayrıca, Eurowings, Ermenistan'a yönelik bir yaz rotası da planlıyor. 3 Mayıs 2024 tarihinde başlaması planlanan BER-Yerevan Zvartnots Uluslararası Havalimanı seferi, A319 tipi uçaklarla haftalık olarak gerçekleştirilecek. Bu rota, Eurowings'in zaten Köln/Bonn ve DUS'dan sunmakta olduğu Ermenistan uçuşlarına katılacak, bu da havayolunun bölgedeki varlığını daha da güçlendirmeyi amaçlıyor. Bu genişleme adımları, Eurowings'in küresel pazardaki rekabetçiliğini artırma ve uluslararası uçuş ağını genişletme stratejisinin bir parçasını oluşturuyor.

©AirportHaber.com
Eurowings, Irak ve Ermenistan'da hedef büyütüyor

Yorumlar

Akıllı olun ~ 3 ay önce
THY önünü kesmek için yapılan bir çalışma

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000