30 Nisan 2018, Pazartesi 16:51:10

Eurasia Airshow'da 12 milyar Dolarlık anlaşma

Ticari ve askeri havacılık sektörünün bölgesel oyuncularını buluşturan Eurasia Airshow'da yaklaşık 12 milyar dolarlık anlaşma imzalandı.
  • 130 bin kişinin yarattığı kalabalık ve trafik ne olacak? Park yeri mi vardı? Yoksa ulaşım organizasyonu mu? Para gelsin diye o kadar kişiyi neredeyse 10-12 saat içinde fuara doldurmakla ne kadar övünse azdır beyefendi.
  • sular 2.5 tl. yiyecekler inanılmaz pahalı. açık alanda gölgelik yok gibi bir şeydi, herhalde hava daha serin olur sanılmış, hava tahminine bakıp önlem alınmamış. spotterlar için istenen tonla paradan bahsetmeyeyim. o parayı vermediğim için fotoğraf çekmem biraz zor oldu. sanki bu işin ticaretini yapıyoruz. ha iyi olan neydi, doktor hizmetleri. ben bayıldım ve ayıldığımda doktor yanımdaydı. afad/112 ekipleri sağ olsunlar.
  • Turizm Bakanlığı yetkilisinin protokol hatası nedeniyle organizasyonu protesto edip açılışı terk ettiği doğru mu?
  • Sloganlı afişleri çok kabaydı. Afişleri görünce Organize İşler filmindeki sahne geldi aklıma. Ata bindin mi? Bindim. Bir daha bin. gibi olmuştu :)
  • Beklentimin çok altında bir organizasyondu
  • Bizim kiler kaçtane uçak, helikopter sattı?yerli uçakları teknoloji hırsızlığı olmasın diye satışa çıkarmadılar mı yoksa?
  • Halkgünü diye saçma kısıtlamayı anlamamakla birlikte, halkgünlerindeki apronda bulunan seyirlik uçaklar hayal kırıklığıydı. Yeme içme aşırı pahalı, alandaki oturma,gölgelik yerler yetersiz..
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • organizasyon rezaletti
  • Katilimcilarin %30’u yerli %60’i yabanciysa kalan %10’u neci?

Türkiye'nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow dün akşam sona erdi.

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan fuar alanında 25-29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen fuarda, Rusya'dan Katar'a, İngiltere'den Ukrayna ve ABD'ye kadar dünyanın önde gelen sivil ve askeri havacılık şirketleri global markalarıyla boy gösterdi.

Etkinliğin organizatörü Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, fuarın büyük bir başarıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

"Fuarımızda ilk 3 gün boyunca 102 farklı ülkeden yaklaşık 27 bin savunma sanayi ve havacılık profesyonelini ağırladık. 28-29 Nisan cumartesi pazar günleri de yaklaşık 130 bin vatandaşımız fuar alanını ziyaret etti. Bu sayı Türkiye'de bir havacılık fuarında şu ana kadar ulaşılmış en büyük sayı."

Fuarda 150 uçuş gösterisi yapıldığını ifade eden Kurt, böylece fuarın, muadilleri olan Dubai ve Singapur havacılık fuarlarını geride bıraktığını belirtti.

"İlk fuarın amacına fazlasıyla ulaşıldı"

Fuara katılan ulusal ve uluslararası firmalar arasında çok sayıda anlaşma imzalandığını aktaran Kurt, şöyle devam etti:

"Fuarda yaklaşık 12 milyar dolarlık anlaşma imzalandı. Bunlar bizim bildiğimiz net rakamlar. Özellikle Rusya'nın çok büyük bir filo uçak satışı oldu. Türk şirketleri de önemli anlaşmalara imza attılar. Fuara toplam 343 firma katıldı. Bunların yaklaşık yüzde 30'u yerli, yüzde 60'ı yabancı firmalardan oluştu. Fuarda teknolojilerin dışında toplam 81 uçak sergilendi. Dünyada tek olan Katar Hava Yollarına ait Airbus A350-1000 sergilendi. Dünyanın en büyük ikinci uçağı Antonov 124 de alanımızda sergilendi. Kendi platformumuza ait ATAK helikopterleri, Emniyet, Jandarma, Sahil Güvenlik gibi kurumlara ait uçaklar sergilendi, gösteriler yapıldı. Rusya'ya, İsveç'e ait platformlar yerini aldı."

2020 tarihinde Antalya'da düzenlenecek

İlk fuarın amacına fazlasıyla ulaştığını, bunun da çok büyük bir çalışmanın sonucu olduğunu belirten Kurt, "20-26 Nisan 2020 tarihinde ikinci Eurasia Airshow yine Antalya'da düzenlenecek. Hazırlıklara bugün itibarıyla başladık. 20-26 Nisan 2020'de herkesi Antalya'ya bekliyoruz." dedi.

Eurasia Airshow'da 12 milyar Dolarlık anlaşma

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Meka ~ 4 yıl önce
130 bin kişinin yarattığı kalabalık ve trafik ne olacak? Park yeri mi vardı? Yoksa ulaşım organizasyonu mu? Para gelsin diye o kadar kişiyi neredeyse 10-12 saat içinde fuara doldurmakla ne kadar övünse azdır beyefendi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
müşteri ~ 4 yıl önce
sular 2.5 tl. yiyecekler inanılmaz pahalı. açık alanda gölgelik yok gibi bir şeydi, herhalde hava daha serin olur sanılmış, hava tahminine bakıp önlem alınmamış. spotterlar için istenen tonla paradan bahsetmeyeyim. o parayı vermediğim için fotoğraf çekmem biraz zor oldu. sanki bu işin ticaretini yapıyoruz. ha iyi olan neydi, doktor hizmetleri. ben bayıldım ve ayıldığımda doktor yanımdaydı. afad/112 ekipleri sağ olsunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Açılış ~ 4 yıl önce
Turizm Bakanlığı yetkilisinin protokol hatası nedeniyle organizasyonu protesto edip açılışı terk ettiği doğru mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bindin mi? ~ 4 yıl önce
Sloganlı afişleri çok kabaydı. Afişleri görünce Organize İşler filmindeki sahne geldi aklıma. Ata bindin mi? Bindim. Bir daha bin. gibi olmuştu :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cengiz KAPLAN ~ 4 yıl önce
Beklentimin çok altında bir organizasyondu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ülke ~ 4 yıl önce
o kadar kötü değildi ilk olması ve Antalya halkı için havacılığı sevdirmek adına cok şey kazanıldı
Bizim uçak? ~ 4 yıl önce
Bizim kiler kaçtane uçak, helikopter sattı?yerli uçakları teknoloji hırsızlığı olmasın diye satışa çıkarmadılar mı yoksa?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 4 yıl önce
Halkgünü diye saçma kısıtlamayı anlamamakla birlikte, halkgünlerindeki apronda bulunan seyirlik uçaklar hayal kırıklığıydı. Yeme içme aşırı pahalı, alandaki oturma,gölgelik yerler yetersiz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A.D ~ 4 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rezalet ~ 4 yıl önce
organizasyon rezaletti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MatematikTerk ~ 4 yıl önce
Katilimcilarin %30’u yerli %60’i yabanciysa kalan %10’u neci?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000