14 Temmuz 2016, Perşembe 15:33:31

EURASIA AIRSHOW Türkiye'de düzenlenecek

10 milyar dolarlık iş hacmi oluşturması hedeflenen organizasyon için ilk imza İngilizlerle atıldı.
  • A350 dikey kalkacak?
  • Genel havacılığı neredeyse yok kadar az olan bir ülkede airshow ne işe yarar..??
  • 100 yıllık gecmişi varmış turkiyenin
  • Bu iyi oldu kesin gidicem show dayalı olmasi çok iyi tüm uçaklar gelecek ve uçacak bizde görecez..
  • Ne zamana?
  • Yoksa beklediğim günler mi geliyor? Ay hadi inşallah.

10 milyar dolarlık iş hacmi oluşturması hedeflenen organizasyon için ilk imza İngilizlerle atıldı.   

Farnborough International Limited (FIL) CEO’su Shaun Ormrod ve Medyacity CEO’su Hakan Kurt, Türkiye’nin şova dayalı ilk havacılık fuarı EURASIA AIRSHOW için yapacakları işbirliğine dair iyi niyet anlaşmasının imzalarını Londra Farnborough International Airshow Trade Fair’de attılar.

FIL’in danışmanlığında, Türk hükümetinin destekleriyle ve Medyacity’nin ev sahipliğinde 25-28 Nisan 2018’de Antalya’da düzenlenecek olan EURASIA AIRSHOW ile Avrasya ekonomik alanında sivil, ticari ve askeri havacılık sektöründe 10 milyar dolarlık bir iş hacmi geliştirilmesi hedefleniyor.

Tüm dünyadan ticaret uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanan EURASIA AIRSHOW’da havacılık sanayinin büyük aktörleri yer alacak. Fuar kapsamında binin üzerinde uluslararası katılımcı, 20 bin metrekarenin üzerinde stand alanı, 80’i aşkın uçağın sergilenmesi, 150’yi aşkın askeri ve sivil delegasyon katılımı, 100’ü aşkın ülkeden 20 bini aşkın ticari ziyaretçi bekleniyor. Türkiye’de ilk kez show’a dayalı bir havacılık fuarı düzenleneceği için askeri ve sivil havacılık markalarının uçuş kabiliyetlerini sergileyebilmeleri açısından yeterli altyapıya ve büyüklüğe sahip olması nedeniyle Antalya Havaalanı tercih edildi.
“Türkiye ve Avrasya bölgesinde önemli havacılık yatırımları yapıldı”

İmzalar atılmadan önce söz alan Farnborough International Limited (FIL) CEO Shaun Ormrod, “Avrasya bölgesinde, özellikle Türkiye’de oldukça büyük miktarlarda sivil havacılık ve havaalanı yatırımları yapıldı. EURASIA AIRSHOW’u bölgede havacılık endüstrisinin hızla büyümesine önemli katkı sağlayacak. Projemize uygunluğunu kontrol etmek amacıyla Antalya’da bir süre birlikte çalıştık. Gerek yerel sektör gerekse yerli sanayi için çok iyi bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Farnborough’da böyle bir şovu tanıtmak için çok uygun bir zaman olduğunu düşünüyoruz. Full destek sağlamak için bugün buradayız” dedi.
“EURASIA her yıl yüzde 10 büyüyen pazara açılan bir kapı”

Medyacity CEO’su Hakan Kurt ise şunları söyledi: “Türkiye ve dört saatlik uçuş mesafesindeki ülkeler bugün dünya ekonomisinin yüzde 60’ını yönetiyor. EURASIA AIRSHOW, her yıl yüzde 10 büyüyen bu pazara açılan bir kapı olacak. 100 yıllık bir havacılık geçmişi olan Türkiye’nin bu tarihsel birikimiyle gelecek vizyonunu birleştirip önümüzdeki 10 yılık süreçte, bölgede etkin bir havacılık ticaret merkezi olmasını hedefliyoruz. Şu anda Türkiye’de beşten fazla sivil havacılık şirketi, özellikle Türk Hava Yolları, her gün büyüyen uçak filolarıyla 200’den fazla destinasyonda hizmet veriyor. Türkiye bu açıdan bakıldığında hem tarihsel birikimiyle hem de vizyonist yapısıyla dinamik bir potansiyele sahip. FIL ekibinin bu uzun yolda tüm birikimi ve deneyimiyle şovun başarıya ulaşmasında bize önemli katkılar sağlayacağına ve Türkiye havacılık endüstrisine güçlü bir ivme kazandıracağına inanıyorum.”

EURASIA AIRSHOW Türkiye'de düzenlenecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

abey ~ 4 yıl önce
A350 dikey kalkacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 4 yıl önce
Genel havacılığı neredeyse yok kadar az olan bir ülkede airshow ne işe yarar..??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
100 ~ 4 yıl önce
100 yıllık gecmişi varmış turkiyenin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
100 ~ 4 yıl önce
100 yillik gecmisimizin oldugu dogru. Bu ülkede fes bile Avusturyada üretilirken ve yurda ithal edilirken göklerde ucak uçuruyorduk. Bu dogru ama 1930lardan sonrasi cok boş gecti. Dolayisi ile kesintisiz bir 100 yıldan bahsetmek biraz yaniltici oluyor. "100 yil once baslamis, ancak toplamda 30-40 yillik kisa bir havacilik tarihi" diye tanimlasak daha dogru olur.
100 ~ 4 yıl önce
Evet 100 yıllık geçmişimiz var da son 10 yılda 150 sene geri gittik.
camarothy ~ 4 yıl önce
Bu iyi oldu kesin gidicem show dayalı olmasi çok iyi tüm uçaklar gelecek ve uçacak bizde görecez..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BibyBoo ~ 4 yıl önce
Ne zamana?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 4 yıl önce
Yoksa beklediğim günler mi geliyor? Ay hadi inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000