14 Mart 2023, Salı 10:17:16

ETO Yönetiminden Koca Seyit Havalimanı'na Ziyaret

Edremit Ticaret Odası'ndan bir heyet, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Müdürü Taner Ödemiş'i ve Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Çelebi Hava Servisi Şefi Selçuk Öztürk'ü makamında ziyaret etti.

Edremit Ticaret Odası'ndan bir heyet, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Müdürü Taner Ödemiş'i ve Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Çelebi Hava Servisi Şefi Selçuk Öztürk'ü makamında ziyaret etti.

Edremit Ticaret Odası (ETO) Başkanı Ahmet Çetin, Yönetim Kurulu Üyesi M. Emre Akdoğan, Yönetim Kurulu Üyesi ve TURSAB Balıkesir Çanakkale Bölge Temsil Kurulu Başkanı Fatih Ergün ile Genel Sekreter Recep Akgün'den oluşan heyet, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı-Ankara Esenboğa Havalimanı arasında uçuşların Mart ayında yeniden başlaması üzerine Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Müdürü Taner Ödemiş'e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Balıkesir Koca Seyit Havalimanı - Ankara Esenboğa Havalimanı arasında başlayan uçuşların önümüzdeki yaz sezonunda sayılarının artmasının ve 2022-2024 kış sezonunda da devam etmesinin bölge turizminin kalkınmasında etkili olacağına değinilirken, uçuşların ve güzergâhlar arası talebin devamlılığının sağlanabilmesi için duyuru ve tanıtımın öneminden bahsedildi.

Görüşmede ETO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin; Kuzey Ege Ticaret Odaları olan Edremit, Burhaniye, Ayvalık ve Bergama Ticaret Odalarının, Koca Seyit Havalimanı'nda uçuş sayılarının ve güzergâhlarının artması için yapılacak çalışmalarda fikir ve iş birliği içinde hareket ettiklerine değinirken, bu durumun bölge turizminin kalkınmasına katkı sağlayacağı konusunda görüş birliği içinde olduklarını ifade etti.

Görüşmede Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Müdürü Taner Ödemiş ise Kuzey Ege Ticaret Odalarının iş birliği içinde uçuşların ve güzergahların arttırılmasına yönelik girişimlerinden dolayı memnuniyetini dile getirdi

Edremit - Ankara ve Edremit -İstanbul uçuşları dışında Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan yeni uçuş güzergâhlarının belirlenmesi için Balıkesir Çanakkale Bölge Temsil Kurulu Başkanı Fatih Ergün ileri tarihlerde hava yolu firmalarına ziyaretlerin planlanması ve diyalogların devamı konusunda Kuzey Ege Ticaret Odaları ile iş birliği içinde hareket edeceklerini belirtti.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Müdürü Taner Ödemiş'in ardından heyet, Çelebi Hava Servisi Şefi Selçuk Öztürk ile de görüştü.

Çelebi Hava Servisi Şefi Selçuk Öztürk CIP Lounge hizmetine yatırım yapmayı düşündüklerini, CIP hizmeti ile havalimanında üst düzey bir hizmet sağlamayı ve başta iş dünyası olmak üzere tüm havalimanı yolcularına Çelebi ayrıcalığının yaşatmayı hedeflediklerini belirtti.

Her iki ziyarette de Balıkesir Koca Seyit Havalimanın bölge turizmine ve ekonomisine katkı sağlamasına yönelik ortak çalışmalar içinde yer alma konusunda fikir birliğine varılarak ziyaretler sonlandırıldı.

ETO Yönetiminden Koca Seyit Havalimanı'na Ziyaret

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000