21 Temmuz 2018, Cumartesi 00:04:15

Eski uçak 'Millet Kıraathanesi' oldu

Kastamonu Belediyesi tarafından daha önce satın alınan eski uçak, millet kıraathanesi olarak hizmet verecek.
  • Bu ne ya ? Allah rızası için bu ne vizyonsuzluk ? Bu ne ucube birşey. İnsan utanır bununla gurur duymaya. Türkiyemin haline bak. Bir de içine oturup poz vermişler dergilerle. Sanki hergün dergi okuyorlar gibi. Ayıp valla ayıp.
  • Püskevit var mı? Varsa kaç para? Yoksa kek kontenjanından sayılır mı:)
  • Zengin ve Modern Türkiye bu ülkede komedi filmi izlemeye gerek yok böyle haberleri ve aksam haberleri izlemek yeterde artar ! Hayaller ,gerçekler ve hayatlar !
  • Yagcilikta sınır tanımayan Belediye başkan....
  • güzel düşünülmüş
  • Tam komedi.

Douglas MD-82 TC-TUA tipi yolcu uçağı, hurdaya çıkarıldıktan sonra geçtiğimiz yıllarda Kastamonu Belediyesince satın alınarak parçalara ayrıldıktan sonra tırlarla İstanbul'dan Kastamonu'ya getirildi.

Parçalar, Aktekke Mahallesi'nde Veli Efendi Camisi'nin yanındaki boş alana yerleştirilerek birleştirildi.

Kastamonu Belediyesi, önce "uçak kafe" yapılması planlanan uçağın "millet kıraathanesi" olarak değerlendirilmesine karar verdi. Hizmete giren millet kıraathanesi, yoğun ilgi görüyor. 6 görevlinin bulunduğu millet kıraathanesi, saat 8.30'dan 23.00'e kadar hizmet veriyor.

Millet kıraathanesine gidenlerden Recep Aluçdibi, gazetecilere yaptığı açıklamada, eski bir uçağın bu şekilde değerlendirilmesini çok ilginç bulduğunu dile getirerek, "Çok güzel düşünülmüş bir faaliyet olarak görüyoruz. Bu tür çalışmaların yaygınlaştırılması gerekiyor. Hem kültürel hem de sosyal anlamda halkın kaynaşması açısından oldukça başarılı bir iş olmuş. Yapanların eline sağlık." dedi.

Millet kıraathanesinde arkadaşlarıyla sohbet edip birlikte zaman geçirdiklerini ve kitap ve gazete okuduklarını anlatan Aluçdibi, kendilerine ikramda da bulunulduğunu belirtti.

Ömür Yusuf ise Yaz Akademisi olarak öğretmenleriyle millet kıraathanesine geldiklerini dile getirerek, "Daha önce hiç uçağa binmemiştim. Uçağın içini çok güzel buldum. Çok eğlenceli bir yer. Uçakta çok güzel zaman geçirdik, Arkadaşlarla satranç, mangala oynadık. Burası birlikte zaman geçirmek için güzel ve eğlenceli bir yer." ifadesini kullandı. 

TC-TUA kuyruk tescilli MD-82 tipi uçak daha önce Pacific Southwest Airlines (PSA), USAir, US Airways, MNG Airlines, BestAir ve Mahan Havayolları'nda görev yapmıştı.


Eski uçak 'Millet Kıraathanesi' oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Ayıp ~ 4 yıl önce
Bu ne ya ? Allah rızası için bu ne vizyonsuzluk ? Bu ne ucube birşey. İnsan utanır bununla gurur duymaya. Türkiyemin haline bak. Bir de içine oturup poz vermişler dergilerle. Sanki hergün dergi okuyorlar gibi. Ayıp valla ayıp.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 4 yıl önce
Püskevit var mı? Varsa kaç para? Yoksa kek kontenjanından sayılır mı:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Modern Turkey! ~ 4 yıl önce
Zengin ve Modern Türkiye bu ülkede komedi filmi izlemeye gerek yok böyle haberleri ve aksam haberleri izlemek yeterde artar ! Hayaller ,gerçekler ve hayatlar !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
No Comment ~ 4 yıl önce
Yagcilikta sınır tanımayan Belediye başkan....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
p52 ~ 4 yıl önce
güzel düşünülmüş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airman ~ 4 yıl önce
Tam komedi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000