23 Ekim 2018, Salı 09:11:07

Esenboğa'da kaçakçılık operasyonu

Gümrük Muhafaza ekiplerince Esenboğa Havalimanında gerçekleştirilen operasyonda 205 bin 704 adet dişçilik malzemesi ele geçirildi.
  • Sahibinden coma baksalar esenboğa ve ahl yol geçen hanı olmuş bavul ticareti için. Yeni iphone çıkıyor ertesi gün adam 20 iphone ile sahibinden. Comda
  • Dişçilerin çoğu bu malzemeleri kullanıp pahalıymış gibi fiyat istiyorlar.tebrikler

Gümrük Muhafaza ekiplerince Esenboğa Havalimanında gerçekleştirilen operasyonda 205 bin 704 adet dişçilik malzemesi ele geçirildi.

Gümrük Muhafaza ekipleri, Ticaret Bakanlığı Alo 136 Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İhbar Hattına yapılan Türkiye’ye kaçak yollardan çok sayıda dişçilik malzemesi getirileceği ihbarı üzerine hareket geçti.

Elde edilen bilgileri Varış Öncesi Yolcu Programı ve İstihbarat Bilgi Sistemlerinde analiz eden ekiplerce şüpheli kişiler belirlenirken, bu şahıslar Moskova’dan Esenboğa Havalimanı’na gelmelerinin ardından takibe alındı.

Muhafaza ekiplerince takibe alınan Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı 3 şahsın beraberindeki 12 valizde yapılan x-ray taramasında şüpheli yoğunluk tespit edildi. Açılan valizlerde, yurda kaçak olarak sokulmak istenilen aralarında implant, dolgu ve kaplama malzemelerinin de bulunduğu toplam 205 bin 704 adet dişçilik malzemeleri ele geçirildi.

Gümrüklenmiş değerinin 2 milyon 500 bin Türk lirası olduğu belirlenen eşyalara el konuldu.

Yapılan incelemelerde ele geçirilen dişçilik malzemelerinin üretim, paketleme ve taşıma işlemlerinin steril olmadığı görülürken, malzemelerin üretiminde kullanılan ürünlerin standart dışı olduğu, kullanılması halinde insan sağlığını tehlikeye sokabileceği tespit edildi.

Dişçilik malzemelerini yurda kaçak olarak sokmaya çalışan şahıslar ve olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. 

Esenboğa'da kaçakçılık operasyonu

Facebook Yorum

Yorumlar

Sahibinden com ~ 4 yıl önce
Sahibinden coma baksalar esenboğa ve ahl yol geçen hanı olmuş bavul ticareti için. Yeni iphone çıkıyor ertesi gün adam 20 iphone ile sahibinden. Comda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Metin ~ 4 yıl önce
Dişçilerin çoğu bu malzemeleri kullanıp pahalıymış gibi fiyat istiyorlar.tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000