02 Şubat 2023, Perşembe 09:29:56

Esenboğa için imzalar atıldı

Esenboğa Havalimanı’nın kapasite artırımı ve 25 yıllığına kiralanması ihalesinde en yüksek teklifi 475 milyon euro ile kazanan TAV Havalimanları ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) arasında imzaların 1 Şubat itibarı ile atıldığı duyuruldu.
  • Buraya Kurumun hiçbir denetlemesi ve yaptırımı yok. Yapılan bir kaç denetimde tutulan tutanaklar ve yazılar sadece formaliteden öteye gitmiyor. KÖİ evrak havale eder gibi iş yapıyor ve zerre yaptırım yapmıyor. YOLCU mağduriyetleri ile ilgili SHGM yetkilendi ama Havalimanında temsilci 1 kişi dahi yok. Yolcu mağduriyetlerini gündeme getiren, şirkete yaptırım yapmak isteyen memurlara mobing yapılıyor. Kim kime dum Duma. Sermayenin karşısında duracak kamu yararını gözeterek vicdanlı kimse kalmadı.
  • Yeterince çalıştırılmayan havaalanına gereksiz ve zamansız bir yatırım..
  • Havaalanında tuvaletler yıllardır korkunç durumda. Havaalanı tuvaleti demeye bin şahit ister. Umarım yeni dönemde Esenboğa'da birşeyleri değiştirmeye çaba gösterirler.
  • Sabiha Gökçen’in ikinci pistini acilen bitirin ; diğer pist başka bir kaza olmadan bakıma alınsın…
  • Önce bodrum havalimanını bir elden geçirin bence. TAV’ın yüz karası bir havalimanı

Esenboğa Havalimanı’nın kapasite artırımı ve 25 yıllığına kiralanması ihalesinde en yüksek teklifi 475 milyon euro ile kazanan TAV Havalimanları ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) arasında imzaların 1 Şubat itibarı ile atıldığı duyuruldu. Ankara Esenboğa Havalimanı’nın kapasite artırımı için taraflarca imzalar atıldı.

TAV Havalimanları Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nu (KAP) yapılan açıklama ile, Ankara Esenboğa Havalimanını'na ihale konusu yatırımların yapılması ve havalimanının 2025 yılından itibaren 2050 yılına kadar (25 yıl süreyle) işletilmesi faaliyetlerini yürütmek üzere kurulan ve TAV'ın tamamına sahip olduğu TAV Ankara Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. ile DHMİ arasında imtiyaz kira sözleşmesinin 1 Şubat 2023 tarihinde imzalandığı duyuruldu.

Açıklamada, TAV'ın, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından düzenlenen Ankara Esenboğa Havalimanının kapasite artırımına yönelik ilave yatırımların yapımı ile iç/dış hatlar, genel havacılık, CIP terminalleri ve mütemmimlerinin işletme haklarının kiralanmak suretiyle verilmesi ihalesini en iyi teklifi vererek kazandığı hatırlatıldı. Ayrıca, açıklamada, gerekli onayların alınması ve hukuki prosedürlerin tamamlanmasını takiben DHMİ ile bir kira sözleşmesi imzalanacağını 20 Aralık 2022 tarihli özel durum açıklamamızda yatırımcılar duyurulduğu belirtildi.

İhale 20 Aralık'ta sonuçlanmıştı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Esenboğa Havalimanı’nın kapasite artırımı ve 25 yıllığına kiralanması ihalesinde en yüksek teklifi 475 milyon euro ile TAV Havalimanları Holding vermişti. Şirket, ihale şartnamesi uyarınca havalimanının 24 Mayıs 2025 ile 23 Mayıs 2050 arasındaki 25 yıllık dönemde işletme hakkına sahip olacak.

Esenboğa için imzalar atıldı

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Dhmi ~ 12 ay önce
Buraya Kurumun hiçbir denetlemesi ve yaptırımı yok. Yapılan bir kaç denetimde tutulan tutanaklar ve yazılar sadece formaliteden öteye gitmiyor. KÖİ evrak havale eder gibi iş yapıyor ve zerre yaptırım yapmıyor. YOLCU mağduriyetleri ile ilgili SHGM yetkilendi ama Havalimanında temsilci 1 kişi dahi yok. Yolcu mağduriyetlerini gündeme getiren, şirkete yaptırım yapmak isteyen memurlara mobing yapılıyor. Kim kime dum Duma. Sermayenin karşısında duracak kamu yararını gözeterek vicdanlı kimse kalmadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Niye acaba? ~ 10 ay önce
İster istemez insanın aklına pek çok ihtimal geliyor.Sebep her ne olursa olsun görevini yapmayan herkes bilinki suç işliyor ve bu dünyada yada öbür dünyada muhakkak sonucuna katlanacaktır
Plt.. ~ 1 yıl önce
Yeterince çalıştırılmayan havaalanına gereksiz ve zamansız bir yatırım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Esenboğa Yolcusu ~ 1 yıl önce
Havaalanında tuvaletler yıllardır korkunç durumda. Havaalanı tuvaleti demeye bin şahit ister. Umarım yeni dönemde Esenboğa'da birşeyleri değiştirmeye çaba gösterirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Benzin istasyonlarında wc paralı olmuş ~ 1 yıl önce
Yakında orada da olur. Para gelecekse kolay kolay fırsatı tepmezler
Bir gazeteci paylaşsın ~ 1 yıl önce
Ozaman heryer nasıl da pırıl pırıl oluyor
Yyy ~ 1 yıl önce
Sabiha Gökçen’in ikinci pistini acilen bitirin ; diğer pist başka bir kaza olmadan bakıma alınsın…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAV ~ 1 yıl önce
Önce bodrum havalimanını bir elden geçirin bence. TAV’ın yüz karası bir havalimanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000