03 Aralık 2020, Perşembe 09:04:35

Erzurum pisti kayakçıları bekliyor

Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezi, kış sezonunu resmen açmak için gün sayıyor.
  • Evet su an actim chart’lari ve goruyoruz ki, CAT IIIA var, yani B yok. A oldugu icin de yine minima var, 50 feet ve gorus 200 metre olmak zorunda, yoksa yine inilemeyecek. Ki sis oldugunda gorus neredeyse sifira dustugunden, yine bir sey degismeyecek. Yapiyorsaniz, parayi harciyorsaniz bari CATIIIB yapin, bir ise yarasin, goz gozu gormezken bile inilebilsin.
  • Hakikaten komedi bir ülkeyiz, vaka ve vefat sayıları her gün artıyor,bu illete yakalananların çoğu ömür boyu ilaç kullanmak zorunda,aşının ne zaman,kime yapılacağı,yan etkileri,ne sonuç vereceği hiçbir şey belli değil, bunlar da sezonu açıp kayakçıları bekliyor...
  • Kovid var sen ne diyorsun ya

Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezi, kış sezonunu resmen açmak için gün sayıyor.

Erzurum Havalimanı'na 20, kent merkezine ise sadece 4 kilometre uzaklığıyla ziyaretçilerine kolay ulaşım ve konaklama imkanı sunmanın yanı sıra snowboard, kayak, trekking, buz tırmanışı gibi birçok kış sporunun rahatlıkla yapılabildiği Palandöken'de kısa süre içinde yeni kış sezonunun açılması hedefleniyor.

Geçen yıl yoğun sis ve olumsuz hava koşulları nedeniyle çok sayıda uçak seferinin iptal edildiği kentte bu yıl hizmete alınan ve Türkiye'deki çok nadir havalimanında bulunan CAT 3A sistemi sayesinde artık uçaklar pisti pas geçmeyecek. Bu sistem sayesinde, Erzurum Havalimanı'nda uçaklar sisli havada güvenli iniş kalkış yapabilecek.

Özellikle şehir dışı ve yurt dışından kayak yapmak için kente gelecek konuklara ulaşım konforu sunacak bu sistemin yanı sıra kayak merkezindeki 5 yıldızlı oteller, yenilenen mekanik tesisleri, bungalov evler, turistleri cezbedecek.

Kayak sezonunun açılmasına sayılı günler kala Erzurum'a yurt dışından direkt uçak seferlerinin yapılacak olması ve uçakların hava koşullarından etkilenmeyecek olması, turizmcilerin de yüzünü güldürecek.

Coğrafi şartları ve bol kar yağışı alması dolayısıyla yurtta genellikle kış turizmi sezonunu ilk açıp en son kapatan şehir olan ve şu sıralar kar yağışıyla "beyaz gelinliği"ni giyen Erzurum'da sarıçam ağaçları arasında yer alan Palandöken, onlarca kilometreye varan uzunluktaki kayak pistleriyle ziyaretçilerine şehir manzaralı dağda kayak yapma imkanı sunuyor.

Pistlerdeki aydınlatma sayesinde gece kayağının yanı sıra kar yağmadığı dönemlerde dahi pistlerde kayak imkanı sunan suni karlama olanaklarıyla öne çıkan Palandöken'de hem acemi hem de profesyonellerin yararlanabileceği birçok alternatif pist bulunuyor.

Kovid-19 nedeniyle gerek otellerde gerekse pistlerde gerekli önlemler alınarak sezon öncesi sağlık başta olmak üzere bütün hazırlıkların tamamlandığı Palandöken, konuklarını bekliyor.

Erzurum pisti kayakçıları bekliyor

Facebook Yorum

Yorumlar

no subject ~ 2 ay önce
Evet su an actim chart’lari ve goruyoruz ki, CAT IIIA var, yani B yok. A oldugu icin de yine minima var, 50 feet ve gorus 200 metre olmak zorunda, yoksa yine inilemeyecek. Ki sis oldugunda gorus neredeyse sifira dustugunden, yine bir sey degismeyecek. Yapiyorsaniz, parayi harciyorsaniz bari CATIIIB yapin, bir ise yarasin, goz gozu gormezken bile inilebilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
trajikomedi ~ 2 ay önce
Hakikaten komedi bir ülkeyiz, vaka ve vefat sayıları her gün artıyor,bu illete yakalananların çoğu ömür boyu ilaç kullanmak zorunda,aşının ne zaman,kime yapılacağı,yan etkileri,ne sonuç vereceği hiçbir şey belli değil, bunlar da sezonu açıp kayakçıları bekliyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
He he ondan ~ 2 ay önce
Kovid var sen ne diyorsun ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000