08 Mart 2022, Salı 12:48:18

Erzincan'da sefer sayısının düşürülmesi büyük tepki çekti

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndan Ankara’ya yapılan uçak seferlerinin 7 günden haftada 3 güne düşürülmesi büyük tepki çekti.
  • AnadoluJet'in hangi B738'inin yolcu (koltuk) kapasitesi 260'a yakınmış? Yalan söylenir ama insanların gözünün içine baka baka bu kadar mı söylenir?
  • Secimler geliyor bu yaz Erzincan-Izmir direkt ucus koyarlar, ankara her gun. Secimden sonra cekiliyorlar. Yerel secimlerde aynisi olmustu.
  • Erzincana talep yogun. Cok Gurbetcisi var ve, Tunceli, Gumushane ve Bayburta havalimani yok. Siviasin 4 ilcesi de Erzincan Havalimanina daha yakin. Aslinda planlama iyi olursa, saatler gece degil de oglen konulsa. Ankara-Erzincan full gider.
  • vatandas guya magdur ama ucaklar bos gidiyor ... zaren kimsede para da kalmadı bir yere gidecek ((
  • Hızlı tren olsa bu sorun konuşulmaz. iskandinav ülkerine gittim. Her yeri hızlı trenle gezdim aşırı konforlu ve daha ekonomik.biz hala otobüse talim
  • Uçaklar boş gelip gidiyor 3 gün bile dolmaz
  • Yolcu potansiyeli var ama uçmuyorlar denmiş resmen. Planlama açısından doğru bir karar olmuş. Devlet kurumuna zarar ettirilmesin. Özel firmalara uç desen aynı parkurda uçarlar mı ? Herkesin hep tepkisini hemde talebini iletirken elini vicdanına koyması lazım. Bir günde alınmış bir karar değildir bu
  • Ya arkadaş tokat havaalanı daha açılmadı bile, sefer sayılarına tepki nasıl olacak

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndan Ankara’ya yapılan uçak seferlerinin 7 günden haftada 3 güne düşürülmesi büyük tepki çekti.

Erzincan’dan Ankara’ya yapılan uçak seferleri 2022 yılı başı itibariyle alınan kararla haftada 3 güne düşürüldü. Haftada 3 güne düşürülmesiyle birlikte büyük mağduriyet yaşadıklarını belirten Erzincanlılar duruma tepki gösteriyor.

Önceki yıllar da Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndan Ankara’ya her gün uçuş yapılabildiğini ancak bu sene seferlerin pazartesi, perşembe ve cumartesi günleri olmak üzere 3 güne düşürüldüğünü belirten vatandaşlar, gazetecilere mağduriyetlerini anlattı.

Uçak seferlerinin düşürülme gerekçesinin arz talebe göre olduğunu belirten bazı vatandaşlar, şöyle konuştu:

“Erzincan’dan Ankara’ya uçak seferlerinin 3 güne neden düşürüldüğünü yetkililere sorduk. Cevap olarak Erzincan’dan yeterli derecede yolcu olmadığını, 260 yakın yolcu kapasitesi bulunan uçakların 45 50 kişiyle uçtukları söylendi. Oysaki Erzincan’dan Ankara’ya gerçekten fazla yolcu talebi var. Haftada 3 güne düşürülmesi ve uçak sefer saatlerinin de özellikle akşam saatlerine konulması doğal olarak talebi düşürüyor. Erzincan’dan pazartesi Ankara’ya uçakla gitmek isteyen yolcu günübirlik veya ertesi gün dönemiyor. Erzincan’dan genelde hastane işleri için Ankara’ya giden çok Erzincanlı var lakin bu durumda hep mağdur oluyorlar. Ankara’ya otobüsle gitmek zorunda kalıyorlar.”

Yılbaşından itibaren durumun bu şekilde olduğunu belirten ancak kentteki hiçbir STK’dan, siyasi partilerden vatandaşa destek mahiyetinde girişimin olmadığı kaydeden Erzincanlılar, “Başka şehirlerde de benzer durumlar oluyor. Gazetelerden, sosyal medyadan yayın yapan basın kuruluşlarından okuyoruz. Örneğin Tokat’ta, Erzurum’da benzeri olmuş. Ama o şehrin siyasileri, STK’ları öyle tepki göstermiş ki alınan kararlardan geri dönüşler yapılmış. Maalesef Erzincan’da ne iktidardaki nede muhalefetteki siyasilerden ses seda yok. STK’lar tamamen sessiz. Bu şehrin insanının işlerini kolaylaştırmak için bunları görmek isteriz. Yoksa sosyal medyada bolca paylaşılan fotoğrafların kime ne faydası var. Kendilerinden başka. Erzincan’dan Ankara’ya önümüzdeki yaz tarifesinde haftada en az 5 gün sefer düzenlemesi arzumuzdur. Şehrin yöneticileri, siyasileri öyle lobi çalışması yapmalı ki Erzincan’a fayda sağlamalı. Çalışmaları, icraatları söylemlerde değil eylemlerde görmek güzel şehrimizi kalkındırır, ileriye götürür. Marifet havalimanının ismini değiştirmekte olmasa gerek.” ifadelerine yer verdi. (Habertürk)

Erzincan'da sefer sayısının düşürülmesi büyük tepki çekti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

mafaky ~ 5 ay önce
AnadoluJet'in hangi B738'inin yolcu (koltuk) kapasitesi 260'a yakınmış? Yalan söylenir ama insanların gözünün içine baka baka bu kadar mı söylenir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Secimler ~ 5 ay önce
Secimler geliyor bu yaz Erzincan-Izmir direkt ucus koyarlar, ankara her gun. Secimden sonra cekiliyorlar. Yerel secimlerde aynisi olmustu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Erzincan ~ 5 ay önce
Erzincana talep yogun. Cok Gurbetcisi var ve, Tunceli, Gumushane ve Bayburta havalimani yok. Siviasin 4 ilcesi de Erzincan Havalimanina daha yakin. Aslinda planlama iyi olursa, saatler gece degil de oglen konulsa. Ankara-Erzincan full gider.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandas )) ~ 5 ay önce
vatandas guya magdur ama ucaklar bos gidiyor ... zaren kimsede para da kalmadı bir yere gidecek ((

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bmx ~ 5 ay önce
Hızlı tren olsa bu sorun konuşulmaz. iskandinav ülkerine gittim. Her yeri hızlı trenle gezdim aşırı konforlu ve daha ekonomik.biz hala otobüse talim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aman ~ 5 ay önce
Uçaklar boş gelip gidiyor 3 gün bile dolmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Erc ~ 5 ay önce
Nerden biliyorsun, her ay ucuyorum Erzincana dolu gidip geliyor...
Yorumsuz ~ 5 ay önce
Yolcu potansiyeli var ama uçmuyorlar denmiş resmen. Planlama açısından doğru bir karar olmuş. Devlet kurumuna zarar ettirilmesin. Özel firmalara uç desen aynı parkurda uçarlar mı ? Herkesin hep tepkisini hemde talebini iletirken elini vicdanına koyması lazım. Bir günde alınmış bir karar değildir bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tokat'tan tepki mi ~ 5 ay önce
Ya arkadaş tokat havaalanı daha açılmadı bile, sefer sayılarına tepki nasıl olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000