23 Eylül 2023, Cumartesi 09:45:19

Ermeniler sivil uçakları hedef alıyor!

Azerbaycan’ın Ermenistan işgalinden kurtardığı Karabağ’da ateşkesin uygulanmasını denetlemek için kurulan Türk-Rus Ortak Merkezi çalışmalarını sürdürüyor. Ermenilerin yolcu uçaklarını hadi hedef aldığı belirtildi.
  • Daha neden bekleniyor. Ay..dan Post Ermeni'den Dost-İnsan olmaz Kapansın bütün kapılan ve hava sahamız. Kaçıncı bunları yaptığı. Güvenilmez olmadıklarınızı hala anlamadınız mı? İnsan gibi yaşayan. Türkiye'de İnsan gibi yaşayan, vergisini veren Ermeni vatandaşlarımız hariç. !!!

Azerbaycan’ın Ermenistan işgalinden kurtardığı Karabağ’da ateşkesin uygulanmasını denetlemek için kurulan Türk-Rus Ortak Merkezi çalışmalarını sürdürüyor.

Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada “30 Ocak 2021’den itibaren çalışmaya başlayan Merkez, faaliyetlerini Türk ve Rus heyetleri tarafından hazırlanan görev ve sorumluluklara ilişkin uygun yönetmeliğe devam ediyor. Merkez, İHA’lar dahil kendi keşif ve gözetleme teçhizatlarıyla ihlalleri tespit ediyor, her iki taraftan gelen ihlal bildirimlerini takip ediyor. Yapılan çalışmalarla gerekli tedbirlerin alınmasının sağlandığı Merkez’de aynı zamanda gerçekleştirilen ihlaller de raporlanıyor.

YOLCU UÇAKLARINA ELEKTRONİK TAARRUZ!

Bu kapsamda 30 Ocak 2021 tarihinden itibaren Ermenistan tarafından gerçekleştirilen 258 ateşkes ihlali raporlandı.”

20-21 Eylül 2023 tarihleri arasında bölgede 4 adet atış ihlali tespit edildiği, Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerine ait İHA’lara 18 defa elektronik taarruz uygulandığı belirlendi. Ayrıca elektronik taarruz ihlalleri kapsamında, uçak seferlerinin hedef alındığı da saptandı. Elektronik taarruz, elektromanyetik enerji kullanarak düşmanın sistemlerine müdahale edip, onlara hasar vermeyi veya etkisiz kılmayı amaçlıyor. (Hürriyet)

Ermeniler sivil uçakları hedef alıyor!

Yorumlar

ÇLŞ ~ 3 ay önce
Daha neden bekleniyor. Ay..dan Post Ermeni'den Dost-İnsan olmaz Kapansın bütün kapılan ve hava sahamız. Kaçıncı bunları yaptığı. Güvenilmez olmadıklarınızı hala anlamadınız mı? İnsan gibi yaşayan. Türkiye'de İnsan gibi yaşayan, vergisini veren Ermeni vatandaşlarımız hariç. !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000