19 Kasım 2023, Pazar 11:22:30

Erdoğan'dan yeni Eurofighter açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya' Şansölyesi ile yaptığı basın toplantısında Eurofighter açıklaması yapmıştı. Erdoğan o günle ilgil yeni açıklama yaptı.
  • Cumhurbaskanımızın son Almanya ziyareti .Basbakan SCHOLZ ile yaptıgı konuşmada SCHOLZUN hiç önemli konulara girmemesi cok ciddi ve asık suratı her şeyi anlatıyor aslında.adeta nerden çıktı bu toplantı bitse de gitsek havası. Bayan Merkelin ayrılmasından sonra Almanya ile C.Baskanlıgı seviyesinde yapılan son 4 yıldaki ilk toplantıydı. bir gece bile kalınmadan O gece Turkıyeye dönülmesi biraz tuhaftı .ertesi gun Berlınde TURKIYE -ALMANYA futbol macı olmasına ragmen. çok üzüldüm..
  • Silahtan,uçaktan daha önemli şeyler var. Vatandaşın insan gibi yaşayamıyor,istediğini yiyip,içemiyor,et ve türevleri hala çok pahalı ama umurunda değil. Herkes senin gibi vatandaş vergileriyle saraylarda bir tek kuş sütünün eksik olduğu sofralarda oturmuyor!
  • Yıllardır yürüttükleri tek bir kişiye bağlı ve yanlış politikalar yüzünden ne bir komşumuzla ne de ithalat-ihracat yaptığımız bir ülkeyle ilişkimiz kalmadı. Tamam mizacı kasımpaşalı olabilir ama dünyada bu sökmez. Etrafında bir dünya danışmanı da mı uyarmıyorlar? Bu ülke her anlamda bu kadrolardan çok daha iyisini hakediyor
  • Ülkenin geldiği son nokta. Reisi falan takan yok. Şamar oğlanı olduk. Yazıklar olsun bunu bize yaşatanlara
  • Ne gerek var tarikatlara değil mi. Haykel bize yeter değil mi. Bu ülke tarihimizde savaşlar galibiyetler fetihler Allah Allah diye alınmadı. İman insanı insan eder, imansızlık insanı vahşi bir canavar eder
  • Tek derdiniz bu iktidarı ve reisi eleştirmek !!! Yahu siz kafayı mi yediniz bu S400 günlük kullanımı olan bir makina mi ? Şu soruya bak “aldınız da kullanabiliyorsunuz?” Mantar tabancası mi bu ? Günü gelince göreceksiniz !!!
  • Türkiye 40 yıldır terörle mücadele ediyor,geçtim artık abd,avrupayı,ne acı ki onlara iliklerimize kadar bağlandık,teröristlere lojistik, barınma vs her desteği veren suriye'nin insanını ülkemize soktun, onlara dünyada bir ilk olarak resmi ofis ve kamp açma izni veren rusya'dan S 400 aldın,ihalesiz işler verdin,başkanına dostum diyorsun ve hala tabanına hoş görünmek için masal anlatıyorsun da yapacak bir şey yok bu millete ne yapsan müstehak.
  • S 400 aldın da kullanabiliyor muyuz? Yoo bir yerlerde çürüyorlar. Ödenen milyarlarca dolar da cabası.Verdiğin cevabı da çok takmışlardır,adamların arabasından başkasına binmiyorsun, olmayan itibarı Alman arabasıyla kazandığını sanıyorsun,korumalarının silahları bile oradan geliyor,en çok ihracat oraya yapılıyor,ülkede en çok şirketi olanlar da onlar,sayende başta Almanya olmak üzere batılı ülkelerin parasına,yatırımcısına icatlarına,turistine her şeyine iyice muhtaç hale gelmişiz,yerli ve milli yapıyoruz dediğin şeyleri de onların desteğiyle yapabiliyoruz, ülkede nereyi tutsan elinde kalıyor, yalan,talan,rüşvet,yolsuzluk,suç, haksızlık,adaletsizlik almış yürümüş siyasi güçle sülale boyu haksız kazanç elde ediliyor,ekonomik,sosyal politik,hukuki,ahlaki her açıdan iyice kötüye gidiyoruz,Avrupa'dan para gelecek diye milyonlarca ne idüğü belirsizi ülkeye doldurdun, ülkeyi büyük güvenlik ve demografik riske soktun ama hala göz boyama tribüne oynama derdindesin de bedavaya alışmış,oyunu,ülkesinin geleceğini makarnaya,çorbaya,paraya satan çok maalesef...
  • Ülkede en çok tarikatlara yatırım yapılıyor. Şeyhler, şıhlar tarikatlar okur üfler memleketimizi korur. Ne gerek var savaş uçağına
  • Amerika Yunanistana yeni F-16 lardan ve F-35 lerden sattı .Yunanistan ABD üsleri ile donatıldı özellikle Karaagac bölgesi ve GIRIT adası .bize ABD eski model F-16 bile satmiyor dogrumu? Fransa Mırajlardan satmıyor. Scholz danda Euroflight sözü alınmadı en azından basın yazmadı. Scholz un dün ki yüz hatlarından cok gergin oldugunu görduk. yüzü hic gülmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya' Şansölyesi ile yaptığı basın toplantısında Eurofighter açıklaması yapmıştı. Erdoğan o günle ilgil yeni açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi:

“Şansölye Eurofighter konusuna hiç girmedi. Yani 'veririz vermeyiz' noktasında yorum yapmadı. Biz zaten cevabımızı açık bir şekilde verdik.

Bu uçakları bize verirlerse verirler, vermezlerse çalacağımız kapı mı yok? Çok. İşte biliyorsunuz hava savunma sistemlerinde S400'den önce hangi adımlar atıldı? Amerika vermesi gereken hava savunma sistemlerini vermedi, biz de Rusya'dan S400 aldık.

Şu anda S400'lerimiz var. Çok daha güçlü bir şekilde yola inşallah devam edeceğiz.

Bizler kendi silahlarını üreten ve kullanan bir ülke olma yolunda ilerliyoruz. Savaş uçakları noktasında da ihtiyacımızı kalıcı olarak karşılayacak adımlar atıyoruz."

Erdoğan'dan yeni Eurofighter açıklaması

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Taner ~ 18 gün önce
Cumhurbaskanımızın son Almanya ziyareti .Basbakan SCHOLZ ile yaptıgı konuşmada SCHOLZUN hiç önemli konulara girmemesi cok ciddi ve asık suratı her şeyi anlatıyor aslında.adeta nerden çıktı bu toplantı bitse de gitsek havası. Bayan Merkelin ayrılmasından sonra Almanya ile C.Baskanlıgı seviyesinde yapılan son 4 yıldaki ilk toplantıydı. bir gece bile kalınmadan O gece Turkıyeye dönülmesi biraz tuhaftı .ertesi gun Berlınde TURKIYE -ALMANYA futbol macı olmasına ragmen. çok üzüldüm..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!! ~ 19 gün önce
Silahtan,uçaktan daha önemli şeyler var. Vatandaşın insan gibi yaşayamıyor,istediğini yiyip,içemiyor,et ve türevleri hala çok pahalı ama umurunda değil. Herkes senin gibi vatandaş vergileriyle saraylarda bir tek kuş sütünün eksik olduğu sofralarda oturmuyor!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sıfır sorun politikası ~ 19 gün önce
Yıllardır yürüttükleri tek bir kişiye bağlı ve yanlış politikalar yüzünden ne bir komşumuzla ne de ithalat-ihracat yaptığımız bir ülkeyle ilişkimiz kalmadı. Tamam mizacı kasımpaşalı olabilir ama dünyada bu sökmez. Etrafında bir dünya danışmanı da mı uyarmıyorlar? Bu ülke her anlamda bu kadrolardan çok daha iyisini hakediyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 18 gün önce
Vatandaş memnun…
Reis ~ 19 gün önce
Ülkenin geldiği son nokta. Reisi falan takan yok. Şamar oğlanı olduk. Yazıklar olsun bunu bize yaşatanlara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müsüman ~ 20 gün önce
Ne gerek var tarikatlara değil mi. Haykel bize yeter değil mi. Bu ülke tarihimizde savaşlar galibiyetler fetihler Allah Allah diye alınmadı. İman insanı insan eder, imansızlık insanı vahşi bir canavar eder

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Senin ~ 20 gün önce
Hangi tarikat bu bahsettigin? Cocuklara tecavuz eden mi yoksa sehyi tarafindan badelenen tarikatmi. Hangisindensin sen.
Şeyhin uşağı ~ 20 gün önce
Bak kardeş maşallah inşallah ile ülke yönetilmez şimdi senin tarikat liderin reis kaka derse sen de mecburen kaka diyeceksin başka şansın yok. İşte iradeyi satmak diye buna diyorlar. Bu iradesiz şahsiyetler olduğu sürece yerinde say marş!
Müsüman yazana ~ 20 gün önce
Dinde tarikat,cemaat,şeyh,şıh,kula kulluk var mı be ey gafil ey ahmak? Doğru düzgün Türkçe yazamıyorsun olmayan aklınla ahkam kesiyorsun !
Heykel ~ 19 gün önce
Senin heykellerle sorunun ne? Heykelin önünde saygı duruşu dünyaca bilinen bir tören şeklidir. Mekkedeki taşı ardarda yalayan insanlar niye bir şey demiyorsun? Ağaçlara çaput bağlayan, okuyup üfleyenler mi kalkındıracak bizi? Ya da tarikatlarda müritlerini badeleyen, “tabi eden” şıhlar mı?
Eyyy Ruh hastaları ~ 20 gün önce
Tek derdiniz bu iktidarı ve reisi eleştirmek !!! Yahu siz kafayı mi yediniz bu S400 günlük kullanımı olan bir makina mi ? Şu soruya bak “aldınız da kullanabiliyorsunuz?” Mantar tabancası mi bu ? Günü gelince göreceksiniz !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyy ruh hastaları yazana ~ 20 gün önce
Olmayan aklınla o günün ne zaman olduğunu ve bu makinenin nasıl kullanıldığını da yazsana sahibinin sesi! S 400 gibi sistemler belli günler ve saatlerde mi kullanılıyor eyyy asıl ruh hastası?
Maaşlı it ~ 19 gün önce
Tamam
Yazık ~ 20 gün önce
Türkiye 40 yıldır terörle mücadele ediyor,geçtim artık abd,avrupayı,ne acı ki onlara iliklerimize kadar bağlandık,teröristlere lojistik, barınma vs her desteği veren suriye'nin insanını ülkemize soktun, onlara dünyada bir ilk olarak resmi ofis ve kamp açma izni veren rusya'dan S 400 aldın,ihalesiz işler verdin,başkanına dostum diyorsun ve hala tabanına hoş görünmek için masal anlatıyorsun da yapacak bir şey yok bu millete ne yapsan müstehak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabile reisi ~ 20 gün önce
S 400 aldın da kullanabiliyor muyuz? Yoo bir yerlerde çürüyorlar. Ödenen milyarlarca dolar da cabası.Verdiğin cevabı da çok takmışlardır,adamların arabasından başkasına binmiyorsun, olmayan itibarı Alman arabasıyla kazandığını sanıyorsun,korumalarının silahları bile oradan geliyor,en çok ihracat oraya yapılıyor,ülkede en çok şirketi olanlar da onlar,sayende başta Almanya olmak üzere batılı ülkelerin parasına,yatırımcısına icatlarına,turistine her şeyine iyice muhtaç hale gelmişiz,yerli ve milli yapıyoruz dediğin şeyleri de onların desteğiyle yapabiliyoruz, ülkede nereyi tutsan elinde kalıyor, yalan,talan,rüşvet,yolsuzluk,suç, haksızlık,adaletsizlik almış yürümüş siyasi güçle sülale boyu haksız kazanç elde ediliyor,ekonomik,sosyal politik,hukuki,ahlaki her açıdan iyice kötüye gidiyoruz,Avrupa'dan para gelecek diye milyonlarca ne idüğü belirsizi ülkeye doldurdun, ülkeyi büyük güvenlik ve demografik riske soktun ama hala göz boyama tribüne oynama derdindesin de bedavaya alışmış,oyunu,ülkesinin geleceğini makarnaya,çorbaya,paraya satan çok maalesef...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Savaş uçağı mı ~ 20 gün önce
Ülkede en çok tarikatlara yatırım yapılıyor. Şeyhler, şıhlar tarikatlar okur üfler memleketimizi korur. Ne gerek var savaş uçağına

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taner ~ 20 gün önce
Amerika Yunanistana yeni F-16 lardan ve F-35 lerden sattı .Yunanistan ABD üsleri ile donatıldı özellikle Karaagac bölgesi ve GIRIT adası .bize ABD eski model F-16 bile satmiyor dogrumu? Fransa Mırajlardan satmıyor. Scholz danda Euroflight sözü alınmadı en azından basın yazmadı. Scholz un dün ki yüz hatlarından cok gergin oldugunu görduk. yüzü hic gülmedi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000