30 Temmuz 2021, Cuma 16:01:25

Erdoğan'dan yangın söndürme uçaklarıyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da, Çamlıca Camii’nde kıldığı cuma namazı sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Bunların anlattığı gibi değil... Türk Hava Kurumu’nun şu anda elinde buralarda rahatlıkla kullanılabilecek uçak yok" dedi.
  • Ben bu adamın sesini kafamdan nasıl silerim? Yazıları okurken onun sesiyle okuyorum. Unutacağız elbet bir gün..
  • Yav arkadaş olayın özü şu; Saraya, şatafata para var, yangın uçağına IBAN.
  • THK da öğrenci isen doğduğundan bu yana aynı iktidar var . Solu ne zaman gördün ?
  • iyi ki Kur’an-ı Kerim de son peygamberden inen son kitaptan bahsedilmiş yoksa birilerinden çekeceğimiz vardı . Sorgusuz sualsizce inanan bilinçsiz eğitimsiz cahil bir kitle . Bu ülke bunu haketmiyordu ama ne yazık ki yıllar içinde oluştu . Okumak lazım Okumak . hem de çok okumak . Her türlü inancı bağnazlığı eğitimden ve yönetimden ayrı tutmak lazım . Din ve Atatürk tüccarlarını uzak tutmak lazım . Zor da olsa bunu başarmak lazım .
  • yalan ağzına yuva yapmış..
  • Yahu bilende sallıyor bilmeyende, bi tane aklı selim uzmanda çıkıp anlatmıyor şu şöyle bu böyle diye. Avrupada yangına ilk müdahalede 1.sıradayız, 60 küsür tane aynı anda çıkarılmış yangının 47 tanesi anında müdahe ile kontrol altına alınmış. Yangınlarda uçaktan çok helikopterler daha avantajlı diye basbas bağırıyor işi bilenler ama bizimkiler hala neden uçak yok diyor. Hele biri yazmışya 747 yi neden göndermiyosun diye ne denir ki size.. Kimsede çıkıp bu milli mücadele bir olalım demiyor
  • Mahalle yanarken, bakan Nikaha gidermiş.
  • Thk da bir öğrenci oralarak, bu olay benim siyaseti daha iyi anlamama vesile oldu. Sağı da solu da aynı. İkisi de yalan üzerine yalan. Sadece kameraya oynuyorlar... Arkadaşlar bu uçakları hergün görüyorum okulda. Evet leş gibi bakımsız, motorları bile takılı değil yarısının. Ama neden değil? Sebebi yine thk. Zamanında yolsuzluklarla bitirdikleri paradan dolayı buna önem vermedi yeni yönetim. Bundan 5-6 ay önce ilan olarak verildi. Alan kimse de olmadı. Maalesef balı tutan parmağını yalar misali sağcı zihniyet ülkeyi yiyiyor, solcu kesimde böyle thk gibi kurumları yedi/yiyiyor. Orduyu sağcılarla doldurunca bunları emekli yapıp emekli askerlerde okulu/uçuş akademisini doldurdu. Şu genç yaşta tiksindirdiniz ülkedende insanlarından da. Bitsin artık şu egonuz, doyumsuzluğunuz... Eminim şirketlerde böyle.
  • Madem öyle Katar'dan hediye aldığın B747'yi yangın söndürme uçagı GLOBAL SUPERTANKER'e çevirt.
  • Akp başkanı…. Bağıra bağıra gidiyorsun… GÜLE GÜLE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunların anlattığı gibi değil Türk Hava Kurumu’nun elinde uçaklar varmış, neye göre söylüyorsun neyi biliyorsun? Türk Hava Kurumu’nun şu anda elinde buralarda rahatlıkla kullanılabilecek uçak yok. Bunlar duymaz uydurur uydurur kabilinden konuşuyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da, Çamlıca Camii’nde kıldığı cuma namazı sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

* Soruşturma yoğun bir şekilde devam ediyor. Acaba herhangi bir suikast, bu tür şeyler var mı yok mu, bunların üstüne gidiliyor.

* Eş zamanlı çıkan yangınlarla ilgili soruşturma yoğun şekilde devam ediyor.

* Burada acaba herhangi bir suikast, bu tür şeyler var mı? İçişleri Bakanlığımızın yoğun çalışmaları var, istihbarat örgütlerimizin yoğun çalışmaları var. Bunlardan sonra net ne olabilir, bunu o zaman açıklayabiliriz.

* Boşverip geçilecek bir iş değil. Değişik mekanlarda hemen hemen aynı anda.

* Manavgat’ta başlayıp Marmaris, Bodrum kapsayacak şekilde süren bir yangın. Bu bir milli bakış gerektiriyorsa, eğer bu ülke olarak, millet olarak birlikte karar vereceğimiz bir konuysa buna herkesin aynı istikamete bakışı gerekir.

* Bunların anlattığı gibi değil Türk Hava Kurumu'nun elinde uçaklar varmış, neye göre söylüyorsun neyi biliyorsun? Türk Hava Kurumu'nun şu anda elinde buralarda rahatlıkla kullanılabilecek uçak yok. Bunlar duymaz uydurur uydurur kabilinden konuşuyor. Biz şu anda 45 helikopterle fonksiyonel helikopterler bunlarla çalışıyoruz.

*Bugün itibarıyla uçak sayımız 5-6’ya çıktı. Rusya’dan Ukrayna’dan aldığımız uçaklar var.

*Azerbaycan da amfibik uçağını gönderecek. Bununla birlikte 6-7 uçak olacak. En verimli olanlar bu uçaklar. 1080 arazöz çalışmada. Bunların bunları bilerek konuşmuyor. Sanki hiçbir şey yok, biz sadece seyrediyoruz.

* 71 orman yangını ne yazık ki çıkmış vaziyette. 57 kontrol altına alındı, 14 orman yangınının kontrol altına alınma çalışmaları devam ediyor. Olumlu istikamette gelişme söz konusu.

* Dolayısıyla şu anda bizim özellikle öğlen itibarıyla uçakların gelişi ile olumlu istikamete dönüyoruz.

Erdoğan'dan yangın söndürme uçaklarıyla ilgili açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (71)

Sesss ~ 2 ay önce
Ben bu adamın sesini kafamdan nasıl silerim? Yazıları okurken onun sesiyle okuyorum. Unutacağız elbet bir gün..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalan ~ 2 ay önce
Yav arkadaş olayın özü şu; Saraya, şatafata para var, yangın uçağına IBAN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
merak ~ 2 ay önce
THK da öğrenci isen doğduğundan bu yana aynı iktidar var . Solu ne zaman gördün ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sol ~ 2 ay önce
Solu biz gördükte noldu? Anlatsana bi Allah aşkına herkes bilsin bende merak ediyorum gördüğüm şeyler dışında görmediğim ne varmış
Bizınıss Km ~ 2 ay önce
iyi ki Kur’an-ı Kerim de son peygamberden inen son kitaptan bahsedilmiş yoksa birilerinden çekeceğimiz vardı . Sorgusuz sualsizce inanan bilinçsiz eğitimsiz cahil bir kitle . Bu ülke bunu haketmiyordu ama ne yazık ki yıllar içinde oluştu . Okumak lazım Okumak . hem de çok okumak . Her türlü inancı bağnazlığı eğitimden ve yönetimden ayrı tutmak lazım . Din ve Atatürk tüccarlarını uzak tutmak lazım . Zor da olsa bunu başarmak lazım .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 2 ay önce
yalan ağzına yuva yapmış..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bıktık sizden ~ 2 ay önce
Yahu bilende sallıyor bilmeyende, bi tane aklı selim uzmanda çıkıp anlatmıyor şu şöyle bu böyle diye. Avrupada yangına ilk müdahalede 1.sıradayız, 60 küsür tane aynı anda çıkarılmış yangının 47 tanesi anında müdahe ile kontrol altına alınmış. Yangınlarda uçaktan çok helikopterler daha avantajlı diye basbas bağırıyor işi bilenler ama bizimkiler hala neden uçak yok diyor. Hele biri yazmışya 747 yi neden göndermiyosun diye ne denir ki size.. Kimsede çıkıp bu milli mücadele bir olalım demiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Salıncak ~ 2 ay önce
Sallıyorsun biliyorsun di mi
Saçını Tararmış ~ 2 ay önce
Mahalle yanarken, bakan Nikaha gidermiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sana oy moy yok ~ 2 ay önce
Yallah
Hakkım haram olsun ~ 2 ay önce
Sadece cehenmende değil bu dunyada da belanı bul!
Ayıp Sana ~ 2 ay önce
İnsanlara bela okumak kadar alcaklaşmışssınız. Bela önce seni bulur bunu unutma!
Thk dan biri ~ 2 ay önce
Thk da bir öğrenci oralarak, bu olay benim siyaseti daha iyi anlamama vesile oldu. Sağı da solu da aynı. İkisi de yalan üzerine yalan. Sadece kameraya oynuyorlar... Arkadaşlar bu uçakları hergün görüyorum okulda. Evet leş gibi bakımsız, motorları bile takılı değil yarısının. Ama neden değil? Sebebi yine thk. Zamanında yolsuzluklarla bitirdikleri paradan dolayı buna önem vermedi yeni yönetim. Bundan 5-6 ay önce ilan olarak verildi. Alan kimse de olmadı. Maalesef balı tutan parmağını yalar misali sağcı zihniyet ülkeyi yiyiyor, solcu kesimde böyle thk gibi kurumları yedi/yiyiyor. Orduyu sağcılarla doldurunca bunları emekli yapıp emekli askerlerde okulu/uçuş akademisini doldurdu. Şu genç yaşta tiksindirdiniz ülkedende insanlarından da. Bitsin artık şu egonuz, doyumsuzluğunuz... Eminim şirketlerde böyle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bravo ~ 2 ay önce
çözmüşsün, amerika iki beyaz koyun alır birini kırmızıya boyar al bu solcu, diğerini yeşile boyar al bu sağcı der
B747 ~ 2 ay önce
Madem öyle Katar'dan hediye aldığın B747'yi yangın söndürme uçagı GLOBAL SUPERTANKER'e çevirt.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Deep stall ~ 2 ay önce
Akp başkanı…. Bağıra bağıra gidiyorsun… GÜLE GÜLE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uyku ~ 2 ay önce
Bağırmaya mecali kalmadı 20 yıldır ülkeyi yemekten şişti çatladı. E tabi uyku yaptı, uyuyarak gidiyor uyuyan güzel.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000