31 Mayıs 2017, Çarşamba 14:31:32

Erdoğan ve Akar'dan Hava Kuvvetleri'ne kutlama mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla birer mesaj yayınladılar.
  • Aselsan ve Roketsan a sesleniyorum. Bu helikopterlere roket savar sistemi yerleştirilemiyor mu. Helikopterlerin iniş ve kalkış anı en savunmasız anıdır. Bu dakikada eline roketatarı alan şebekler... Şehitletimizin kanı yerde kalmasın
  • Ülkemizde en çok çalışan asker Jandarmadır. Hava Kuvvetlerinin durumu malum. 15 temmuz, rus uçağı, gerekli-gereksiz şovlar en başta gelen sıkıntılar. 80 darbesiyle ele geçirilen bütçe ile alınan F16lar başta olmak üzere, ömrü dolan ve kal edilen jetler birer birer envanterden çıkıyor. Hava Kuvvetlerinin gelecekte ne olacağını görmek için kahin olmaya gerek yok. Hiçbir hükümet 80 darbesiyle yapılan silah alımını birdaha yapmaz. Zaten okyanus ötesi destekli 15 temmuz saldırısının ardında olan birçok nedenden biri de Türkiye'ye bol silah satma hedefidir. Cuntacı bir grup asker yönetimi ele alsa idi, ilk işleri bol miktarda silah alımı olurdu. Şimdilik durumu kurtardık. Hava Kuvvetlerinin de bir daha o 80 dönemindeki bolluk günlerini göremeyeceğini düşünüyorum.
  • Entelektuel ve gulduren insan herzaman yanindayiz ve destekliyoruz. Hollandadan slmlar.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran Hava Kuvvetleri Komutanlığının kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal'a bir mesaj gönderdi.

Erdoğan, mesajında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin önemli bir gücü olan, göklerdeki onur ve gurur kaynağı Türk Hava Kuvvetleri'nin, üstün sürat ve tahrip gücüne sahip silahları, donanımı, eğitimi, harekat kabiliyeti ve 100 yılı aşan engin tecrübesiyle dünyada adından övgüyle söz ettirdiğini belirtti.

Şanlı bayrağı semalarda gururla dalgalandıran Türk Hava Kuvvetleri'nin, gelişen teknolojiye uyumu ve güçlü alt yapısı sayesinde, caydırıcı gücüyle bölge ve dünya barışının sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Üstlendiği ulusal ve uluslararası görevlerde büyük başarılara imza atan Türk Hava Kuvvetlerimiz, her zaman ülkemizin itibarını yükselten kurumlarımız arasında yer almaktadır. Bu düşüncelerle Türk Hava Kuvvetleri'nin kuruluş yıl dönümünü kutluyor, hava şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, görevlerini başarıyla sürdüren hava kuvvetleri mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum."

HULUSİ AKAR’DAN MESAJ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Nitelikli insan gücü ve yüksek teknoloji ürünü silah sistemleri ile dünyanın en etkin, caydırıcı ve saygın silahlı kuvvetlerinden biri haline gelen Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; son dönemde hız kazanan başarılı operasyonlarla ülke savunmasındaki gücünü, azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Bu başarılarda, üstün görev anlayışı ve büyük bir özveriyle vazife yapan hava kuvvetleri personelimizin yüksek kabiliyet, emek ve gayretlerinin katkısı büyüktür” dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar’ın 1 Haziran Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluş yıl dönümü için yayımladığı mesaj şöyle:

“Hava Kuvvetlerimizin Kahraman ve Fedakâr Mensupları; Asil Türk milleti ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin gurur kaynaklarından biri olan Hava Kuvvetlerimiz, 1 Haziran 1911'de askerî havacılık tarihindeki şanlı yürüyüşüne başlamıştır. Bugün, bir asrı aşan tarihini, elde ettiği üstün başarılarla perçinleyerek ülkemizin göklerdeki gücü, başarısı ve yüksek idealinin çelikleşmiş timsali haline gelen Hava Kuvvetlerimizin 106'ncı kuruluş yıl dönümünü, coşku ve gurur içinde kutluyoruz. İlk Türk Pilotu Yüzbaşı Mehmet Fesa Evrensev'in, İstanbul semalarında gerçekleştirdiği uçuşla göreve başlayan, askerî havacılık alanındaki ilerleyiş ve başarıları ile yüzümüzü ağartan Türk Hava Kuvvetleri; modern teknolojinin en üst düzeyde kullanıldığı kuvvet yapısı, gece ve gündüz her türlü hava ve iklim şartında harekât yapabilme kabiliyeti, üstün niteliklere sahip personeli ile Aziz Milletimizin çelikten kanatları ve göklerdeki gururu olmaya devam etmektedir.

“TEHDİT VE RİSKLERİN ÖNGÖRÜLEMEZ BİÇİMDE ARTTIĞI KAÇINILMAZ BİR GERÇEK”

İçinde bulunduğumuz coğrafya başta olmak üzere, tüm dünyada değişim ve dönüşümün hızlandığı, tehdit ve risklerin öngörülemez biçimde arttığı kaçınılmaz bir gerçektir. Özellikle sınırlarımızın yanı başındaki ve ülkemizin yakın çevresindeki güvenlik ortamı da dikkate alındığında, güçlü bir Silahlı Kuvvetleri oluşturmanın temel unsurlarından biri; gelişmiş hava, uzay ve bilgi gücüyle donanmış bir hava kuvvetlerine sahip olmaktır. Hava Kuvvetlerimiz, genişleyen ve karmaşık bir hâl alan muharebe sahasının ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla yürüttüğümüz modernizasyon çalışmaları neticesinde, son derece ileri bir seviyeye ulaşmıştır. Bu kapsamda, ulusal çıkarlarımızın gereği olarak sınır içi-sınır ötesi her yerde; kesintisiz olarak müstakil, müşterek ve birleşik harekât icra edecek ve bütün tehditlere karşı bölgesinde caydırıcılığı sağlayacak, başta yerli ve millî kazanımlar olmak üzere her türlü imkân ve kabiliyetle donanmış olarak daima harbe hazır ve milletinin emrindedir. Nitelikli insan gücü ve yüksek teknoloji ürünü silah sistemleri ile dünyanın en etkin, caydırıcı ve saygın silahlı kuvvetlerinden biri haline gelen Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; son dönemde hız kazanan başarılı operasyonlarla ülke savunmasındaki gücünü, azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Bu başarılarda, üstün görev anlayışı ve büyük bir özveriyle vazife yapan hava kuvvetleri personelimizin yüksek kabiliyet, emek ve gayretlerinin katkısı büyüktür.

“HAVA HAREKATLARINDA ÇOK ÖNEMLİ BAŞARILAR KAZANILDI”

Ülkemizin hava sahasının güvenliği ve gökyüzü sınırlarımızın korunması başta olmak üzere, son dönemde Fırat Kalkanı Harekâtı ve terörle mücadelede, diğer kuvvetlerimizle uyum ve koordinasyon içinde, gerek yurt içi gerekse sınır ötesinde gerçekleştirilen hava harekâtlarında çok önemli başarılar kazanılmıştır. Bu başarıların elde edilmesinde ve göğsümüzü kabartan sonuçlara ulaşılmasında, mesai mefhumu gözetmeksizin ciddiyet, samimiyet ve üstün bir çaba içerisinde çalışan Hava Kuvvetlerimizin kahraman ve fedakâr personeline içtenlikle teşekkür ediyorum. Kuruluşunun 106'ıncı yıl dönümü vesilesiyle; Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Hava Kuvvetleri şehitleri ve gazileri başta olmak üzere, bayraklaşan vatan topraklarının bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği uğrunda canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal başta olmak üzere, milletimizin ve devletimizin kendisine duyduğu güvenden ve sağladığı imkânlardan aldığı güçle; bölgesinde lider, küresel anlamda öncü bir Hava Kuvveti olmak vizyonu çerçevesinde çalışmalarını başarıyla sürdüren; özveri ve gayretleri ile Hava Kuvvetlerimizin başarısının daha üst seviyelere taşınması için çaba harcayan emekli, muvazzaf tüm değerli personeli ile onlara sabırla destek veren kıymetli aile fertlerini en içten duygularımla kutluyor; kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum”

Erdoğan ve Akar'dan Hava Kuvvetleri'ne kutlama mesajı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Teknik ~ 2 yıl önce
Aselsan ve Roketsan a sesleniyorum. Bu helikopterlere roket savar sistemi yerleştirilemiyor mu. Helikopterlerin iniş ve kalkış anı en savunmasız anıdır. Bu dakikada eline roketatarı alan şebekler... Şehitletimizin kanı yerde kalmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Paynır aciko ~ 2 yıl önce
Muzik sistemi de dahil tüm roket, lazer sistemlerini 3000 tl + kdv ye yaparım. Yeter ki dövlet görev versin
Jandarma birincidir ~ 2 yıl önce
Ülkemizde en çok çalışan asker Jandarmadır. Hava Kuvvetlerinin durumu malum. 15 temmuz, rus uçağı, gerekli-gereksiz şovlar en başta gelen sıkıntılar. 80 darbesiyle ele geçirilen bütçe ile alınan F16lar başta olmak üzere, ömrü dolan ve kal edilen jetler birer birer envanterden çıkıyor. Hava Kuvvetlerinin gelecekte ne olacağını görmek için kahin olmaya gerek yok. Hiçbir hükümet 80 darbesiyle yapılan silah alımını birdaha yapmaz. Zaten okyanus ötesi destekli 15 temmuz saldırısının ardında olan birçok nedenden biri de Türkiye'ye bol silah satma hedefidir. Cuntacı bir grup asker yönetimi ele alsa idi, ilk işleri bol miktarda silah alımı olurdu. Şimdilik durumu kurtardık. Hava Kuvvetlerinin de bir daha o 80 dönemindeki bolluk günlerini göremeyeceğini düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sallama ~ 2 yıl önce
sallama sen son hulusi paşa nın açıklamlarını oku bence:)
Gr ~ 2 yıl önce
Entelektuel ve gulduren insan herzaman yanindayiz ve destekliyoruz. Hollandadan slmlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A9 ~ 2 yıl önce
Evet, hava harekatı.. Daha yeni şehit verdik, kimsenin umurunda değil, hepsi koltuk peşinde
Gr ~ 2 yıl önce
1990-2002 yillarini da gorduk..... Sehitler herzaman umurumda! Mekanlari cennet olsun insalah.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000